SONY WH-CH500 Stereo ve Hands-Free modları

Bu konuyu okuyanlar

tlptsc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
İyi forumlar arkadaşlar benim sorunum şu;
Sony wh-ch500 kulaklık aldım telefonda gayet kusursuz çalışıyor. Bilgisayara bağladığımda da gayet güzel çalışıyor çıkış aygıtı olarak whch500 stereoyu seçiyorum, giriş aygıtı olaraksa whch500 hands-free yi seçiyorum ve o zaman küt diye müzik kesiliyor. Müzik için neyse yine mikrofonsuz olur ama iş cs gibi dc ts skype gibi uygulamalar geldiği zaman (burası asıl mesele) ya ses stereo olarak kulaklıktan gelecek ve mikrofon olarak laptopun mikrofonu kullanılacak, yada hem çıkış hem giriş handsfree modunda kullanılacak ki bu da kulaklıktan gelen sesi ahizeden geliryormuşcasına bozuyor. Yani ben çıkışı kulaklığıma ve girişi de kulaklık mikrofonuna atayabiliyorum ancak bugda kalıyormuş gibi kulaklıktan ses.gelmemeye başlıyor. Sırf bu yüzden iade düşünüyorum bilgisi olan arkadaşlar bilgilendirebilirmi beni lütfen şimdiden teşekkürler.

Buraktm12

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Dostum merhaba bende bu kulaklığı almayı düşünüyorum. Jbl T450bt ile bunun arasında kaldım. Ses kalitesi rahatlık olarak ne düşünüyorsun. Malum yaz sıcağı terleme falan yapıyomu

tlptsc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Merhaba. Jbl kulaklığı deneme fırsatım olmadı. Sony'nin ses kalitesi çok güzel bası tizi gayet temiz şekilde alabiliyorum. Telefonda gayet net konuşabiliyorsun sesini karşı taraf çok net duyuyor dışarda olsan bile. Kulaklığın üst kısmı plastik olduğu için kafanın üst kısmını acıtabilir ben teması hissediyordum biraz ama tabiki dert edilcek bi durum değil. 1-2saat aralıksız kullanımda kulağında bi baskı hissediyosun ama çıkarıp biriki dakika dinlendiğinde geçiyor hemen. Terleme yapabilir özellikle dışarda güneş varken veya havasız ortamdayken ben kapalı odada kullanıyordum hafiften hissediyordum terlediğimi. Onun dışında çok rahat hafif müzik ve film için çok ideal. İade ettim ben çünkü oyun oynarken ts ve dc gibi programlarda yukarda bahsettiğim sorunlar oluyordu. Eğer müzik ve film için alıcaksan tavsiye ediyorum kısaca:)

Buraktm12

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle yanıt için teşekkür ederim. Müzik için istiyorum ve telefonda kullanmayı düşünüyorum. Ve sanırım alacağım ancak bir sorum daha var ses yalıtımı nasıl yani dış dünya sesi içeri alıyor mu?

tlptsc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Dış sesi hiçbişekilde almıyosun. Yalıtımı güzel ancak son seste müzik dinlerken dışarıya ses veriyor. rahatsız edici şekilde olmasada sessiz bi ortamda sesi dışarıya veriyor. (son seste tabiki). Dediğim gibi müzik ve film için alcaksan tavsiye ediyorum. Ben çok düşündüm acaba iade etmeyip oyun için ayrı kulaklık mı alsam diye ama maddi durum elvermedi. Rahat hafif kullanışlı kaliteli ve 20saat şarjı gidiyor mükemmel. Artı sony kalitesi.

Buraktm12

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Teşekkür ederim tekrardan yardımcı olduğunuz için sanirim whch 500 alacağım ?

tlptsc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Ne demek:) Kesinlikle tavsiye ediyorum ve bu arada ben mavi olanını almıştım mat koyu renkli bi mavi gayet hoş duruyor şimdiden hayırlı olsun :)

tlptsc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
İyi günlerde kullan:)

Berkectnn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar ben de Sony wh-ch500 aldım telefona bluetoothla bağlanınca kesik kesik geliyor nasıl düzeltebilirim ?

tlptsc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Öyle bi sorunla karşılaşmamıştım daha önce. Kulaklığın şarjının düşük olmadığından emin misin?

zavia3

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Usta ben kulaklığa sahibim ama kulaklığın sarj durumunu nasıl görebilirim baglandıgında telefonda herhangi birşey gözükmuyor ..

tlptsc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Maalesef onu görmenin bi yolu yok. Biraz tahmin etmen gerekiyor

mettszgn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhabalar ben müzik,film arada sıra da ps oynamak için sony whch 500 almak istiyorum nasıl memnun musunuz

---- Mesajlar birleştirildi ----

bu kafamı acıtıyor diyenler çok bi kuşkuya düşmedim değil

bu kafamı acıtıyor diyenler çok bi kuşkuya düşmedim değil

Son düzenleme:

ozanbilgenn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sony wh-ch500 kulaklık aldım telefonda gayet kusursuz çalışıyor. Bilgisayara bağladığımda da gayet güzel çalışıyor çıkış aygıtı olarak whch500 stereoyu seçiyorum, giriş aygıtı olaraksa whch500 hands-free yi seçiyorum ve o zaman küt diye müzik kesiliyor. Müzik için neyse yine mikrofonsuz olur ama iş cs gibi dc ts skype gibi uygulamalar geldiği zaman (burası asıl mesele) ya ses stereo olarak kulaklıktan gelecek ve mikrofon olarak laptopun mikrofonu kullanılacak, yada hem çıkış hem giriş handsfree modunda kullanılacak ki bu da kulaklıktan gelen sesi ahizeden geliryormuşcasına bozuyor. Yani ben çıkışı kulaklığıma ve girişi de kulaklık mikrofonuna atayabiliyorum ancak bugda kalıyormuş gibi kulaklıktan ses.gelmemeye başlıyor. Sırf bu yüzden iade düşünüyorum bilgisi olan arkadaşlar bilgilendirebilirmi beni lütfen şimdiden teşekkürler.
bir çözüm bulabildin mi? Bende de aynı problem var ve ses gecikmesi yaşıyorum yani pubg de ateş ediyorum mermi gidiyor ama ses 2-3 saniye sonra geliyor

tlptsc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
bir çözüm bulabildin mi? Bende de aynı problem var ve ses gecikmesi yaşıyorum yani pubg de ateş ediyorum mermi gidiyor ama ses 2-3 saniye sonra geliyor

Dostum ben iade ettim kulaklığı aldıktan yaklaşık 1hafta sonra falan, dediğin gibi 0.5saniyelik bi ses gecikmesi vardı. Onun sebebinin şu olduğunu düşünüyorum, bu kulaklığın xb220bt idi sanırım normal versiyonu var ve 8saat kullanım ömrü var, bu ise o versiyonun stamina yani güç tasarruflu olan versiyonu dolayısıyla kullanım süresini 20saate çıkarabilmek için biraz performanstan kısmışlar diye düşünüyorum. Dolayısıyla hem gecikme (sadece oyun değil video ge filmlerde de can sıkıcı oluyodu, yalnızca müzik dinlemek için yapılmış bi kulaklık belli ki) hem de pcdeki mikrofon sorunu yüzünden iade ettim. Kulakiçi urbanears sumpan indigo adlı kulaklığı aldım gayet memnunum. Umarım yorumum faydalı olmuştur. (bu arada iade konusunda hepsiburada hiçbir zorluk çıkarmadı, ürün iadesinden 2-3gün sonra paramı da iade etti.)

ozanbilgenn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Dostum ben iade ettim kulaklığı aldıktan yaklaşık 1hafta sonra falan, dediğin gibi 0.5saniyelik bi ses gecikmesi vardı. Onun sebebinin şu olduğunu düşünüyorum, bu kulaklığın xb220bt idi sanırım normal versiyonu var ve 8saat kullanım ömrü var, bu ise o versiyonun stamina yani güç tasarruflu olan versiyonu dolayısıyla kullanım süresini 20saate çıkarabilmek için biraz performanstan kısmışlar diye düşünüyorum. Dolayısıyla hem gecikme (sadece oyun değil video ge filmlerde de can sıkıcı oluyodu, yalnızca müzik dinlemek için yapılmış bi kulaklık belli ki) hem de pcdeki mikrofon sorunu yüzünden iade ettim. Kulakiçi urbanears sumpan indigo adlı kulaklığı aldım gayet memnunum. Umarım yorumum faydalı olmuştur. (bu arada iade konusunda hepsiburada hiçbir zorluk çıkarmadı, ürün iadesinden 2-3gün sonra paramı da iade etti.)
konunun üstünden uzun zaman geçmesine rağmen bu kadar hızlı cevap verdiğini için öncelikle teşekkür ederim.Cihazı alalı 4 ay gibi bir süre oluyor dün Windows'u komple sıfırladım driverları yükledim hepsi güncel ondan sonra bu sorunla karşılaştım telefonda hiç bir sıkıntı olmuyor ses gecikmesi gibi ama bilgisayarda dediğim gibi.Garantisi devam ediyor belki bir umut Media markta götürürüm.Değerli yorumun için teşekkür ederim :)

tlptsc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
konunun üstünden uzun zaman geçmesine rağmen bu kadar hızlı cevap verdiğini için öncelikle teşekkür ederim.Cihazı alalı 4 ay gibi bir süre oluyor dün Windows'u komple sıfırladım driverları yükledim hepsi güncel ondan sonra bu sorunla karşılaştım telefonda hiç bir sıkıntı olmuyor ses gecikmesi gibi ama bilgisayarda dediğim gibi.Garantisi devam ediyor belki bir umut Media markta götürürüm.Değerli yorumun için teşekkür ederim :)

Ne demek her zaman:) yardımcı olabildiysem ne mutlu bana, ayrıca durumunu güzelce izah edersen geri iade alacaklardır bence:)

Teknofanatik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Oyun oynarken üzmez dimi pubg gibi bende düşümüyorumda

tlptsc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Oyun oynarken üzmez dimi pubg gibi bende düşümüyorumda

Hayır tabiki. Ama dediğim gibi mikrofon olarak bilgisayarının mikrofonunu, veya ayrı bir desktop setup mikrofon kullanman gerekir

Hayır tabiki. Ama dediğim gibi mikrofon olarak bilgisayarının mikrofonunu, veya ayrı bir desktop setup mikrofon kullanman gerekir

Ama bana sorarsan o fiyata alınabilcek çok daha güzel kulaklıklar var. Biraz araştır derim. İstersen ben de senin için biraz bakınabilirim

Son düzenleme:

ahmtkrts58

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Ama bana sorarsan o fiyata alınabilcek çok daha güzel kulaklıklar var. Biraz araştır derim. İstersen ben de senin için biraz bakınabilirim
Dostum bu fiyat aralığında kablosuz kulaklık arıyorum müzik dinlemek için ne önerirsin?

tlptsc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Dostum bu fiyat aralığında kablosuz kulaklık arıyorum müzik dinlemek için ne önerirsin?

İlla kablosuz diyosan kısıtlı tabiki, ve sadece müzik dinliceksen bunu alabilirsin. Sesi gayet güzel, son seste dışarıya biraz ses verse de, son sesi açmadan bile dışardan gelen sesi yalıtıyor. Ben kablolu ve kulakiçi olarak bahsetmiştim:)

ahmtkrts58

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
İlla kablosuz diyosan kısıtlı tabiki, ve sadece müzik dinliceksen bunu alabilirsin. Sesi gayet güzel, son seste dışarıya biraz ses verse de, son sesi açmadan bile dışardan gelen sesi yalıtıyor. Ben kablolu ve kulakiçi olarak bahsetmiştim:)
Peki kulak içi (kablosuz) önerin var mı, şu anda kulak içi kablolu kulaklığım var ve kulak üstü almayı düşünüyordum, eğer kulak içi kablosuz iyi bir kulaklık varsa ona da bakabilirim

inann

Profesör
Reaksiyon puanı
953
Peki kulak içi (kablosuz) önerin var mı, şu anda kulak içi kablolu kulaklığım var ve kulak üstü almayı düşünüyordum, eğer kulak içi kablosuz iyi bir kulaklık varsa ona da bakabilirim
benim bildiğim o fiyata düzgün pek kulakiçi yok yani kablosuz olarak yok.
wh ch500 ben de kullanıyorum ve öneririm. çok şükür hiç sorun yaşamadım.
bu arada baştan uyarayım cihaza bağlarken sorun yaşama diye, yeni bir telefona bağlarken 5-6 saniye basılı tutmalısın power tuşuna mavi kırmızı ışık karışık yanııp sönmeye başlayınca arıyor. ben bunu bilmediğimden garantiye yolladım :D

tlptsc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5

Maalesef, ve de zannetmiyorum. Kablosuz olarak, sesi iyi veren ve kaliteli kulak içi hepsinden pahalıdır sanırım. Ben şu anda urbanears sumpan kullanıyorum kablolu kulak içi. Çok memnunum. Sen en iyisi bunu al al:)

bu arada baştan uyarayım cihaza bağlarken sorun yaşama diye, yeni bir telefona bağlarken 5-6 saniye basılı tutmalısın power tuşuna mavi kırmızı ışık karışık yanııp sönmeye başlayınca arıyor. ben bunu bilmediğimden garantiye yolladım :D

Ahaha ben de başlarda o durumdan muzdariptim. Sonra bikaç forumda görerek hallettim işimi. Yoksa benimki de garantiye kadar giderdi heralde:)

Son düzenleme:

ahmtkrts58

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Maalesef, ve de zannetmiyorum. Kablosuz olarak, sesi iyi veren ve kaliteli kulak içi hepsinden pahalıdır sanırım. Ben şu anda urbanears sumpan kullanıyorum kablolu kulak içi. Çok memnunum. Sen en iyisi bunu al al:)
Hocam bu tip kulaklıkların dışı sert plastik gibi duruyor hiç görmedim ama kulağı acıtmaz mı

tlptsc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5

Ahaha ben de başlarda o durumdan muzdariptim. Sonra
Hocam bu tip kulaklıkların dışı sert plastik gibi duruyor hiç görmedim ama kulağı acıtmaz mı

Almadan önce her foruma, yoruma baktım ve çoğunda acıtıyor, lastikleri düşüyor, ses az geliyor veya dışarıya ses veriyor falan yazıyodu. Ama gerçekten beğendiğim için aldım. Aslında hem şekilli olanlar gibi acıtmıyor, hem de silikon olanlar gibi düşmüyor hemen. Hem kulağa oturan hem de silikon malzemeden yapılmış bi yapısı var. Dışarıya ses vermiyor, çok gürültülü ortamda sesi pek kesemese de, günlük kullanımda gayet iyi yalıtıyor sesi. Sen kalitesi zaten muhteşem. Bi earpodun iki katı daha kaliteli alırsınız sesi. Örgü kablo olması zaten en büyük artısı. Youtube'da bununla alakalı bi video var izleyebilirsiniz. Ben yaklaşık 4-5aydır kullanıyorum ve çok memnunum. Düşünürsen tavsiye ederim.

ismailhergal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
iyi günler arkadaşlar buradaki yorumlara bakarak aldım bu kulaklığı.
Telefonuma bağlayabiliyorum sorunsuz fakat bilgisayarıma bağlanmıyor.
Bundan önce snopy-bt90 ile bilgisayarda kullandım o kırıldığı için kaliteli kulaklık diye bunu aldım yorumlara göre bilgisayarlarınız görüyor benimki acaba niye görmüyor olabilir?
monster tulpar t7 v10.1 bilgisayarımın modeli
baktığım zaman iki ürününde bluetooth sürümleri aynı

tlptsc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Bundan önce snopy-bt90 ile bilgisayarda kullandım o kırıldığı için kaliteli kulaklık diye bunu aldım yorumlara göre bilgisayarlarınız görüyor benimki acaba niye görmüyor olabilir?

İyi günler. Kulaklığı kapat ve ardından açma tuşuna basılı tut. Yaklaşık 5-6sn sonra (belki biraz daha fazla) bi ses duycaksın. Cihazın eşleştirme modunu açmış oluyosun bu şekilde. Sonrasında bilgisayarınla eşleştirme yapabilirsin. Tek seferlik bi işlem yeniden yapmana gerek yok.

inann

Profesör
Reaksiyon puanı
953
Açma tuşuna hzun süre basılı tutun kırmızı mavi ışık yanıcak böyle artarda o zaman oluyo ben sırf bunu bilmediğimden garantiye yollamıştım :D :D