Sony Vaio açılmama sorunu

Bu konuyu okuyanlar

metehanozturk

Asistan
Reaksiyon puanı
75
Selamlar evde nispeten eski bir sony vaio var 1 2 haftadır kullanmıyoduk açmaya çalıştık fakat başaramadık açma tuşuna basılı tuttuğumuz sürece yeşil ışık yanıyor, parmağımızı kaldırınca geri gidiyor zaten hiç açılmıyor. Şarja takılı bir süredir şarj olma ışığı da yanıyor fakat bir türlü açamadık yardım eder misiniz

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,982
Normal bir şekilde basınca da mı açılmıyor?

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,982
Bende yaşamıştım bunu, BIOS pili bitmiş olabilir. Yine de başka bir arkadaştan destek almak iyi olur.
@EFI Shell

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,982
Bilgisayarlar hakkında pek bilgi sahibi değilim biraz daha açıklayıcı söyleyebilir misiniz ve çözümü var mı emanet bir laptop çünkü
Hiçbir ışık yanmıyorsa donanımsal bir sorun olabilir, ancak ışık vs. yanıyorsa bir ihtimal ya BIOS pili ya da cihazın pili bitmiş olabilir. Tahminim bu yönde en azından.

metehanozturk

Asistan
Reaksiyon puanı
75
Hiçbir ışık yanmıyorsa donanımsal bir sorun olabilir, ancak ışık vs. yanıyorsa bir ihtimal ya BIOS pili ya da cihazın pili bitmiş olabilir. Tahminim bu yönde en azından.
cihazın kendi pili bitse de saatlerdir takılı şarjda bios pilini araştırdım ama sorunun o olup olmadığını anlayamadım. Teşekkürler ilginiz için yine de
Mesaj otomatik birleştirildi:

sorunu çözdüm sayılır kendi pili sıkıntılıymış çıkarıp şarja takılı olarak açtığımda açıldı

Son düzenleme: