Haber Sony, Türkiye'den Çekiliyor!

Bu konuyu okuyanlar

salihaktan_

Müdavim
Reaksiyon puanı
544
Sony'nin Türkiye'den çekileceği bir süredir konuşuluyordu ve son zamanlarda sızan haberlere göre Sony, kamera grubu hariç Türkiye Ofisi'ni kapatma kararı almış durumda.

Sony, Daha Fazla Oyun Stüdyosu Alacağını Açıkladı! - Cepkolik

Yani bu da şu anlama geliyor ki şirket artık kulaklık, konsol, TV, gibi ürün gruplarında ülkemizde bulunmayacak. Türkiye garantili bir PlayStation satın almak ve Playstation oyunlarında Türkçe dil desteği belki de hayal olacak. Sony'nin ülkemizden çekilmesi ülkemizdeki teknoloji çeşitliliği ve rekabeti açısından pek de iyi olmayacak gibi görünüyor
Umarım bu söylentiler doğru değildir ve eğer doğruysa bile umarım devamı gelmez...

Şimdi herkes gözünü kulağını açmış markadan gelecek resmi açıklamayı bekliyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz, sizce büyük şirketler neden ülkemizden çekiliyor?

lundermanmull

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
5
Sebepleri olmadan açıklama yapmasınlarda ne yaparlarsa yapsınlar :D

Ama ps in gitmesi benim gibi ps ve oyunlarını sevenlere yazık olacak çoğu kişi erisemeyecek. Yine çok şükür ailemle yurt dışına çıkıp alabilirim ama alamayanlarda olcak umarm geri cekilmezler.

salihaktan_

Müdavim
Reaksiyon puanı
544
Sebepleri olmadan açıklama yapmasınlarda ne yaparlarsa yapsınlar :D

Ama ps in gitmesi benim gibi ps ve oyunlarını sevenlere yazık olacak çoğu kişi erisemeyecek. Yine çok şükür ailemle yurt dışına çıkıp alabilirim ama alamayanlarda olcak umarm geri cekilmezler.
Şöyle bir durum var ki, yurt dışına çıkıp alabilenler bile Türkiye'den almadığı için garanti desteği olmayacak ve aynı zamanda oyunlarda da büyük ihtimalle Türkçe dil desteği olmayacak.

lundermanmull

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
5
Şöyle bir durum var ki, yurt dışına çıkıp alabilenler bile Türkiye'den almadığı için garanti desteği olmayacak ve aynı zamanda oyunlarda da büyük ihtimalle Türkçe dil desteği olmayacak.
Zaten pek adam akilli çeviri yok. Garantiyi unutmuştum o bile çok büyük Bi sıkıntı. Ayrıca dvd,gamepad satisida azalacak büyük Bi sorun olur böyle olacaksa.

basit

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,526
PS4 zamanında Türkiye çok iyi pazardı ama şu an öyle mi bilmiyorum.

salihaktan_

Müdavim
Reaksiyon puanı
544
Ülkemizde her ne kadar pahalı olsa da PlayStation 5 de ilk çıktığında yok satmış ve karaborsaya düşmüştü...

basit

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,526
Ülkemizde her ne kadar pahalı olsa da PlayStation 5 de ilk çıktığında yok satmış ve karaborsaya düşmüştü...
İlk çıktığı zaman çok az çıkmıştı. Tükenmesi bayağı normal.