Sony SLT-A57 aldım

tuskilidi

Profesör
Reaksiyon puanı
17
uzun zamandır makine evde mahkum durumda.

dsc04707u.jpg

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
onlar elma ise ne kadar ufak elmalar öyle. eğer norma ise o kürek ne öyle :D

Alnair Alsad

Profesör
Reaksiyon puanı
29
Misket elmasına benzettim ben.

Yalnız kare çok güzel. :)

tabdelete

SDN Okuru
Reaksiyon puanı
0
ben fotoğrafını çok beğendim , istanbulu çok sevdiğim için silüet muhabbeti felan haberler aklımda kalmış bide böyle bişey yaptım iznin olmadan kusura bakma . böyle fotoğraflar nasıl çekiliyor makinada bu ne efekti oluyor , çok süper oluyo böyle fotolar , aslında siirtten camiler felan eklemeyi denedim ilk başlarda koyduğun cami fotoğrafını felan beceremedim sen yinede bunu triistanbul olarak kabul et :) , saygılar

tuskilidi

Profesör
Reaksiyon puanı
17
[MENTION=274159]tabdelete[/MENTION] hazır sahne modlarından gün doğumu ve batımı seçeneği var. onu seçerek çektim o kareyi. :) manuel ayarlarla da yapılabilir ama adam zaten hazırlamış o ayarları uğraşmaya gerek kalmadı yani. :)

tabdelete

SDN Okuru
Reaksiyon puanı
0
tuskilidi Erdem ERGÜN ' ün Gel DEDİM şarkısını paylaşmıştım , çok güzel canon eos 7d ile çekilmiş. 24 fps de bu görüntü elde ediliyor mu ?
http://www.youtube.com/watch?v=lx3jHc2cYmk süper ya !
ben böyle videolar çekmek istiyorum
kalite olarak kıyaslama anlamında sormuyorum
video çekiminde ki efekt özelliklerinden bahsedermisin :)
bu arada
!snapsort!
sony a57 vs canon eos 7d : Better image quality 75.0 vs 66.0 More than 10% better image quality : :)

tuskilidi

Profesör
Reaksiyon puanı
17
a57 video çekerken görüntünün renk ayarlarına sadece beyaz dengesi ve yaratıcı tarz ayarlarıyla oynanarak müdahale edebiliyor. fotoğraf çekerken kullanılan efektler pasif duruma geliyor video esnasında. verdiğin videodaki efektlerin kameranın ham görüntüsü olduğunu düşünmüyorum. büyük ihtimalle bilgisayarda post produksiyon esnasında videoya müdahale etmişlerdir.

!snapsort!
sony a57 vs canon eos 7d : Better image quality 75.0 vs 66.0 More than 10% better image quality : :)

sony a57'nin fotoğraf kalitesi canon eos 7d'nin fotoğraf kalitesinden %10 daha iyiymiş. :)

erenberkay

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar merhaba,

Bende A57 imi bugün teslim aldım. Yalnız ben Hong Kong dan aldığım için bir açtım menü çince çıktı :glare:
Bana adım adım dil menüsüne nasıl girip dili İngilizce yapacağımı anlatmanız mümkün mü? Makineyi kullanamıyorum şu an :crying:

keşke türkiyeden alsaydınız. türkiyeden alınmayan cihazları yetkili servise veremiyorsunuz. ayrıca sony nin yedek parça satışıda yoktur. http://www.morfare.com/asp/product/5495/Sony-SLT-A57K-Dijital-DSLR-Fotograf-Makinasi-18-55-mm-Lens 2400 lira, kendinize ait bir firmaya fatura ettirseydiniz yüzde 18 kdv den, ayrıca yüzde 20 gelir vergisinden kurtararak dahada uyguna getirebilirdiniz ve kafanızda rahat olurdu.

tabdelete

SDN Okuru
Reaksiyon puanı
0
keşke türkiyeden alsaydınız. türkiyeden alınmayan cihazları yetkili servise veremiyorsunuz. ayrıca sony nin yedek parça satışıda yoktur. http://www.morfare.com/asp/product/5495/Sony-SLT-A57K-Dijital-DSLR-Fotograf-Makinasi-18-55-mm-Lens 2400 lira, kendinize ait bir firmaya fatura ettirseydiniz yüzde 18 kdv den, ayrıca yüzde 20 gelir vergisinden kurtararak dahada uyguna getirebilirdiniz ve kafanızda rahat olurdu.
yani türkiyede bu cihazı 1.400 lira civarı alabilirmiyiz mi demek bu ? bana böyle seçeneklerle gelin :D

tuskilidi

Profesör
Reaksiyon puanı
17

yani o ürünü bireysel olarak değilde bir firma üzerinden mi almaktan bahsediyorsun. böyle olunca ithal etmiş oluyoruz ve vergilerden muaf mı oluyoruz? tam bilgi verebilir misin?

ayrıca yurtdışından aldığımız ürüne zaten kdv ve gelir vergisi ödemiyoruz ki. tam olarak neyden bahsettiğini açıklarsan çok güzel olur.

tabdelete

SDN Okuru
Reaksiyon puanı
0
ya gözlerim yaşardı :D bu ayki test sonuçlarına test merkezine güvendiğim bilgisayar dergisinde , sanki shiftdelete ile rakip site rekabeti gibi gördüğüm için ismini vermek ayıp olur diye vermiyorum :D
1500 dolara kadar digital slr lerde en iyi 10 da ilk 3 te a57, a65 , a55 var ve ilk 10 da 5 tane sony var :D
a65 ile a57 arasında neredeyse hiç fark yok , a65 100 dolar daha pahalı yani GPS olayı o kadar önemli değilse sizin için a57 den başkada bişeye bakmaya gerek yok artık , bu cihazı tamamiyle abartı gözler önüne sermek tuskilidi kardeşime düşüyo artık :D

sony telefondada tasarım harikası xperia serini çıkardı ya harbiden süper sony xperia solayı tavsiye ederim avea ile gelecek onu bekliyorum 800 civarı olacak büyük bi ihtimal , xperia acro s ile xperia go telefonlarıda su geçirmez ve dayanıklı telefonlar . bu sonye hayranlığım artmaya devam ediyo D:

tuskilidi

Profesör
Reaksiyon puanı
17
ya gözlerim yaşardı :D bu ayki test sonuçlarına test merkezine güvendiğim bilgisayar dergisinde , sanki shiftdelete ile rakip site rekabeti gibi gördüğüm için ismini vermek ayıp olur diye vermiyorum :D
1500 dolara kadar digital slr lerde en iyi 10 da ilk 3 te a57, a65 , a55 var ve ilk 10 da 5 tane sony var :D
a65 ile a57 arasında neredeyse hiç fark yok , a65 100 dolar daha pahalı yani GPS olayı o kadar önemli değilse sizin için a57 den başkada bişeye bakmaya gerek yok artık , bu cihazı tamamiyle abartı gözler önüne sermek tuskilidi kardeşime düşüyo artık :D

sony telefondada tasarım harikası xperia serini çıkardı ya harbiden süper sony xperia solayı tavsiye ederim avea ile gelecek onu bekliyorum 800 civarı olacak büyük bi ihtimal , xperia acro s ile xperia go telefonlarıda su geçirmez ve dayanıklı telefonlar . bu sonye hayranlığım artmaya devam ediyo D:

baya oldu o test yayınlanalı. :) aslında sony a57'den çok daha iyi makineler var ama o dediğin test fiyat/performans testiydi yanılmıyorsam. yoksa a77 dururken birincilik a57'nin ne haddine :D

tabdelete

SDN Okuru
Reaksiyon puanı
0
saat 1 normal tabi :D bida söylüyorum tuskilidi kendine gel :D 1500 dolara kadar
ve bu ayki temmuz dergisi yani şu an elimde :D

mütevazi olmaya gerek yok makinanın hakkını ver :D

tuskilidi

Profesör
Reaksiyon puanı
17
saat 1 normal tabi :D bida söylüyorum tuskilidi kendine gel :D 1500 dolara kadar
ve bu ayki temmuz dergisi yani şu an elimde :D

mütevazi olmaya gerek yok makinanın hakkını ver :D

1500 $ olayında bir sıkıntı var :D aceba biz aynı testten mi bahsediyoruz? ben chip testini kastediyorsun sanıyorum. yanılmıuyorum değil mi? :)