Sony Rende İşine Girdi

350.000 adet dijital fotoğraf makinesinde bulunan hatadan dolayı Sony'nin başı müşterileriyle belâda. Makinenin kabak soyup soyamayacağı tartışılıyor.

Elektronik devi Sony'nin Cyber Shot DSC-T5 modelininin seri numarası 3500001 ile 3574100 arasında olan ürünlerinin dış kısımlarının alt yüzeyi ücretsiz olarak değiştirilecek.

Bu makinelerin kullanıcıları ürünün keskin hatlarının bazı çiziklere ve hatta kesiklere neden olmasından yakınıyordu. Bugüne kadar yaklaşık 30 Japon ve bir çok denizaşırı müşteri aynı sorunu firmaya defalarca iletti. Sony de kendi sitesnde konuyla ilgili bir açıklama yaparak ürünlerin servislere iletilmesini istedi.



Şık görünüşüne aldanmayın, o bir suç aleti olabilir.


Değiştirilmesi söz konusu olan bu bu teknoloji harikası ürünlerden 284.000 tanesi Amerika, Avrupa ve Çin'e satılmış olsada, 66.000 tanesi görevlerine ana vatanlarında devam ediyor.

Kısa bir süre önce 4 milyon dizüstü bilgisayarın pilini yangına sebep olma olasılığından dolayı değiştiren Sony'ye bu iki geri alma olayı bir yıllık kazancının yaklaşık olarak üçte biri olarak geri döndü.

Bilgi İçin: Sony
Yazar: Aydoğan Karagöz
SDN - http://shiftdelete.net
 

pcman

Üyecik
bir zamanlar sony'nin CD lerini kopyalayincada windows is yapmaz hale geliyordu, yaptigini cekiyor :) oh iyi oluyor
 

byfelidae

Asistan
Elektronik devi olsa da, keskin hatların insana zarar verebileceğini tahmin edemeyecek kadar da detay düşmanı bu adamlar. :D
 

emubaltaci

Rektör
Onursal Üye
emelden dedi ki:
Hatasız kul olmaz! Sony kendini ispat etmiş bir marka bu hatanın telafisini yapıcaktır ;)
yok tamam dogrusun kendini ispat etmiste.. bu kadar da hata yapılmazki arkadas :S baska bir firma yapsa silinmisti piyasadan simdiye kadar.. patlayan pillerde bunlarında ... biri beddua etmis bunlara :p
 
Üst