Burak Özgen

Profesör
Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz hafta içinde açıklama yapan Sony Üst Yöneticisi Kenichiro Yoshida, yeni nesil PlayStation konsolu için çalışmalara başlandığını onaylanmıştı. Ancak, mevcut durumda yeni nesil bir donanıma sahip olmanın gerekliliği haricinde herhangi bir şey söylememişti. Ancak ResetEra sitesinden TheRaidenPT tarafından fark edilen ve LinkedIn üzerinden verilen iş ilanı, Sony cephesinin çalışmalara hız vermek amacında olduğunu ortaya koydu.
5bc5836eae298b49c1c14f13.jpg
Bahsi geçen iş ilanı 14 Ekim 2018 tarihinde,yani dün verilmiş. Detaylara bakacak olursak, San Francisco şehrinde düzenlenecek olan yeni nesil PlayStation kampanyasını oluşturacak Kıdemli Ürün Müdürü aranıyor. Uygun kişinin yapması gereken ise kampanya için bir yol haritası çizmek ve bunu başarılı bir şekilde uygulamaya sokmak olacak.
Öte yandan, bir diğer ResetEra kullanıcısı olan Gemüsepizza de yeni nesil ile ilgili ayrı bir iş ilanı keşfetti. İş ilanı yine Sony tarafından verilmiş. Kıdemli Yazılım Mühendisi aranıyor. Pozisyon için aranan mühendisin, PlayStation ve diğer uygulamalar ve cihazlar için bulut tabanlı ağ yazılımı servislerini destekleyecek ana platformlar tasarlamak ve geliştirmek olacak. Buna ek olarak, mühendisin yer alacağı ekip, yeni nesil PlayStation cihazlarına akıllı deneyimler sağlamaya olanak tanıyan platformlar geliştirmede uzman olacak.
İş ilanlarına bakacak olursa, PlayStation 5 konsolunun nasıl bir yapıya sahip olacağına dair elimizde küçük bir ipucu var. Yeni nesil PlayStation konsolunda bulut sisteminin kullanılacağı şimdiden belli oldu. Bu da tabi ki PlayStation Now servisine yarayacaktır. Bakalım ilerleyen zamanlarda daha ne gibi detaylar öğreneceğiz?

Kaynak:TuruncuLevye
 
Üst