Haber Sony, PS5 Ön Sipariş Kaosu için Özür Diledi

nel4i0

Doçent
PlayStation 5 çıkış tarihi ve fiyatının resmi olarak açıklanmasıyla birlikte konsolun sonraki gün ön siparişe açılacağı duyuruldu fakat çok sayıda büyük perakendeci yarını beklemeden ön siparişleri hemen başlattı ve bunun sonucunda bir kaos ortamı oluştu.

Stoklar kısa sürede tükendi, ardından bazı kullanıcıların ön siparişleri iptal edildi ve hatta Amazon konsolu çıkış gününde teslim edemeyeceği yönünde uyarıda bulundu.

Bunun üzerine Sony, yaşananlardan dolayı kullanıcılardan özür diledi ve daha fazla konsolun ön siparişe açılacağının sözünü verdi.

"Dürüst olalım. PlayStation 5 ön siparişleri daha düzgün olabilirdi. Bunun için gerçekten özür dileriz."

"Önümüzdeki birkaç gün içinde daha fazla PlayStation 5 konsolunu ön siparişe açacağız. Perakendeciler yakında detayları paylaşacak. Ve yıl sonuna kadar daha fazla PlayStation 5 ulaşılabilir olacak."

PlayStation 5 Amerika Birleşik Devletleri, Japonya, Kanada, Meksika, Avustralya, Yeni Zelanda ve Güney Kore'de 12 Kasım'da ve dünyanın geri kalanında 19 Kasım'da piyasaya sürülecek. Diskli sürümün fiyatı $499.99 / €499,99 / £449.99 ve dijital sürümün fiyatı $399.99 / €399,99 / £359.99.
 
playstation 5'e falan hiç para vermem onun yerine masaüstü bilgisayar alırım daha iyi hem uygun fiyatlı oluyor oyunlar hem de güzel indirimlerle daha ucuz oluyor.Mesela steam kış indirimi geliyor ve merakla bekliyorum.
 
Üst