Sony NWZ-W273 WALKMAN®

Bu konuyu okuyanlar

friendly

Rektör
Reaksiyon puanı
671
Merhabalar,

Televizyon aldıktan sonra biriktirmiş olduğum paramdan bir miktar cebimde kaldığından dolayı bunu en iyi şekilde değerlendirmek istedim ve ne zamandır aklımda olan spor esnasında kullanılmak üzere bana rahatsızlık vermeyecek aksine konfor verecek bir Mp3 çalar arayışına girdim.

Bu arada Televizyon incelememi okumadıysanız panik yapmayın BURADAN ulaşabilirsiniz. :)

Ses ve taşınabilirlik deyince akla gelen ilk 3 markadan birisidir SONY. Bunun için diğer marka ürünlerine baksam da aradığımın mutlaka Sony markasında olduğunu hissediyordum. Çünkü gerçekten çok kaliteli bir marka olduğunu düşünüyorum.

Marka, Kalite vs derken cebimde kalan para orantısında bir cihaz alma beklentisi ile bir müddet araştırmam sürdü...
Öyle bir cihaz olmalıydı ki spor esnasında acaba düşüyor mu, kulaklık kulağımdan çıktımı, ıslandı mı diye sizi endişelendirmeyecek, müzik değişiminde ve ya ses ayarı yapmak için strese sokmayacak , hatta size varlığını bile unutturabilecek bir cihaz tasarımı olmalıydı…

Nihayet işte budur diyeceğim cihazımı buldum. Çok fazla hakkında yorum yapılmamış olan bir cihaz olsa da Markaya güvenim sonsuzdu...

Bir Sony Shop'a giderek cihazı gördüm ve istediğim renk seçeneği olmasa da cihazı oracıkta alıverdim.

Almış olduğum cihazla ilgili kısa bir inceleme sunayım ;

Sony NWZ-W273 WALKMAN® su geçirmez MP3 çalar

m6d21.jpg

m6d2x.jpg

ÖzelliklerNWZ-W273

• Havuzda müzik keyfi - 2 metreye kadar %100 su geçirmeyen (IPX8 dereceli) NWZ-W273 ile favori şarkılarınızı yüzerken dinleyebilirsiniz
  • - Bu modeli havuzda kullanabilmeniz için çeşitli boylarda kulaklık başlıkları kulaklıkla birlikte verilir. En uygun kulaklık başlığı boyunu kullanarak suyun kulağınıza girmesine neden olan boşlukları ortadan kaldırabilir ve doğru ses seviyesini koruyabilirsiniz.
  • Özgürlüğün tam zamanı - Kablo olmaması, antrenman sırasında gerçek hareket özgürlüğü sağlar
  • Her şeye hazır - Kulağa tam oturan NWZ-W273 koşarken, yüzerken ve hatta kürek çekerken asla düşmez
  • Ağırlık yapmaz - Hafif ve kompakt tasarımı sayesinde NWZ-W273'ü fark etmeyeceksiniz
  • Enerjik çalma listeleri oluşturun - Çalma listesi oluşturmak çok kolay, favori egzersiz müziklerinizi iTunes™ veya Windows® Explorer'dan sürükleyip bırakmanız yeter
  • Hızlı şarj edin - 3 dakikalık şarjla 60 dakika müzik dinleyebilirsiniz; üstünüzü değiştirirken şarj edin
  • 13,5 mm EX Serisi kulaklıkla ritme ayak uydurun - Her ses seviyesinde ayrıntılı ses veren 20 - 20.000 Hz geniş ses aralığıyla coşkulu nakaratlardan ilham alın
  • ZAPPIN™ kalp atışlarınızı hızlandıracak - Bir parçayı tamamen çalmadan nakaratını dinleyin; tempoyu artırmanıza yardımcı olacak parçayı hızla bulabilirsiniz
  • Her zaman yanınızda - 8 saatlik çalma süresi sunan tam şarjla** uzun antrenmanlarda müziksiz kalmayın
Kısaca cihazın olumlu ve olumsuz yönlerine resimli olarak bakalım... (Not: Cihaz resimleri benim emektar Nokia E6 ile çekilmiştir. Bazı resimler ise alıntıdır.)

· Cihaz gerçekten tam bir Sony kalitesini ve zarafetini yansıtıyor. Kullanımı oldukça basit, ve pratik.

m6d5g.jpg

m6ddx.jpg

m6dfz.jpg

· Kafaya tam oturuyor en ufak bir esneklik olmuyor. Ayrıca değişik kulak yapıları için aparatlar var ve hiç bir şekilde su geçirmiyor.

Sony-NWZ-W273-Walkman-photo-2-610x343.jpg

· Kulağınızda unutabileceğiniz bir cihaz.

images

· Tek tuşla müzik değişimi, tek tuşla kapama, durdurma, tuş kilidi, Muzik nakarat değiştirici, Ses kontrol… Bunların hepsi kulağınızın üstünde ulaşımı çok ergonomik tuşlarda…

· Şarj dayanıklılık süresi inanılmaz uzun.

· Ses seviyesi oldukça tatmin edici.

· Spor esnasında kesinlikle dinlediğiniz müzik orantısında ekstra konsantrasyon sağlıyor.

m6dkq.jpg

· Ne kadar terlerseniz terleyin, Ses kalitesinde bile bir değişiklik olmuyor. Hatta cihaz kulağınızdayken çok rahat havuzda yüzebilir ,duşa girebilirsiniz, gayet eğlenceli oluyor.

file.ashx

Cihazın Eksileri ;

· Cihazın deniz suyunda kullanımı kesinlikle yasak. Özellikle kullanma klavuzunda belirtmişler. Böyle bir cihaz için büyük eksik.

· Cihazın içinde tek klasör oluşturursanız sorun yok. Ama 2 veya daha fazla klasör oluşturup dinlemek isterseniz bazen klasör aralarındaki geçişler karışıyor ve işin içinden spor esnasında çıkamıyorsunuz. Ben zorlandım. Zamanla alışırım diye düşünüyorum.

· Cihazın kendi programı “Medio Go” bana çok karışık geldi. Default Windows modunu kullanıyorum çok pratik.

· Siyah ve beyaz stoklarda olmadığı için Açık Mavi rengini aldım. Kafada bariz belli oluyor. İnsanlar garip bakabiliyor. :)

· Dinleme esnasında ses yalıtımı çok iyi olduğu için dikkatli olmazsanız etrafınızdan geçen araba, insan veya köpeğe çarpma ihtimaliniz ya da onların size çarpma ihtimali olabilir. Ben bir tane fino köpeğini çiğniyordum yanlışlıkla… :)

Eğer bir mp3 çalar almayı düşünüyorsanız bu cihazı mutlaka değerlendirmenizi öneririm.

Son olarak cihazın resmi tanıtım videosu ile sizi baş başa bırakıyorum

[video=youtube;GB8T2NtLFVw]http://www.youtube.com/watch?v=GB8T2NtLFVw[/video]

Uranos

Profesör
Reaksiyon puanı
15
Televizyonunda walkman de hayırlı olsun iyi günlerde kullan.

Walkman fiyatı yazmıyormu benmi göremedim ?

friendly

Rektör
Reaksiyon puanı
671
Televizyonunda walkman de hayırlı olsun iyi günlerde kullan.

Walkman fiyatı yazmıyormu benmi göremedim ?

145 tl değilmiş yav fişe baktım şimdi 155 tl imiş. Kendimi kazıklanmış hissettim. :)

friendly

Rektör
Reaksiyon puanı
671
105 Filan çıksaydı keşke bir an bende almayı düşündüm yüksek gelmişti fiyat:D

:) Hocam fiyatını hak ediyor bunu gönül rahatlığı ile söyleyebilirim. Ama düşer fiyatı zamanla. Bu gibi cihazlarda sirkülasyon çok hızlı olur.

Uranos

Profesör
Reaksiyon puanı
15
Aldım takibe düşsün biraz fiyatı hem telefonu öderim o zamana kadar:D

Kurşun Kalem

Profesör
Reaksiyon puanı
58
Eneee ben de istiyom, çok güzelmiş ya la. Ne bisiklet keyfi olur bunla ya...

- - - Mesaj Güncellendi - - -

friendly

Rektör
Reaksiyon puanı
671
.

Hocam biz bir kuru maaşa talim ücretli tayfası olarak alabildiysek senin gibi ticaret erbabı bir esnaf daha güzelini alır.. Benim aldığım 4 Gb.lık modeli sana 8 Gb.lık yakışır.. :)

Şaka bir yana gerçekten 1 haftadır kullanıyorum son derece memnunum. En güzel tarafı ise ; klasik kulaklaklıklarda olan kulak ağrısı sendromu olmuyor.

dadaş27

Profesör
Reaksiyon puanı
7
155 lira verilmez bi' kulaklığa yav.

friendly

Rektör
Reaksiyon puanı
671
O duyguyu biliyorum :D

Gerçekten bu gibi söylemler insanın canını sıkabiliyor bazen :) Kaldı ki ben bu aleti kendi mantığımla bedavaya getirdim.

Tv için özenle biriktirdiğim 1.500 tl den arta kalan paradan aldım. :)

vivianas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Yaklasık 3-4 hafta önce bende aldım bi sorum olucak genelde yüzerken kullanıcam ancak havuzda'da klor var herhangi bi sorun yaratırmı ?

gogoatack1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben aldım kulaklığı çok memnunum ama bi sorun var % 74 te gelıo şarj kendiliğinden kapanuyo kulaklık acılmıo bidaha bi şu kulaklığı %10a indiğini görmedim keintisiz 8 saat dinleyemedim bi türlü en sonra geri vericem kulaklığı

Odessa

Profesör
Reaksiyon puanı
432
Suda kullanma fırsatınız oldu mu?

- - - Mesaj Güncellendi - - -
[MENTION=63117]friendly[/MENTION]

friendly

Rektör
Reaksiyon puanı
671
Suda kullanma fırsatınız oldu mu?

Merhaba, geç oldu biraz cevap ama.. ;

Evet, cihaz havuzda defalarca kullanılmıştı sorunsuz olarak.
Ama denizde kullanılmaması gerektiği özellikle belirtiliyor, buna dikkat etmek gerek.

Frenk123

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kardeşim selamın aleyküm bu kulaklıktan bendede var ses seviye biraz düşük ne yapmam gerekiyor