Soru Sony nin Türkiye ye gelmemekte inat etmesi ve son modeller

Bu konuyu okuyanlar

James Howlett

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,234
Arkadaşlar xperia pro i ve xperia 1 iv gibi daha birkaç modeli daha var neden bu modelleri hala Türkiyeye getirmiyor? Zaten Samsung ve Xiaomi bile 20-25 bin bandında olsun olsun 2-3 bin daha pahalı olsun, özellikle xperia 1 iv çok klas telefon olmuş, bence sony tüm çekildiği ülkelere tekrar giriş yapmalı diye düşünüyorum, siz ne düşünüyorsunuz?

kosi

Doçent
Reaksiyon puanı
401
TR'de fiyat performans önemli olduğu kadar marka prestiji de önemli.Bugün sokakta Apple,Samsung ya da Xaomi dediğiniz zaman insanlar bu markalardan bir model tercih ederken One plus,Relme dediğiniz zaman çekimser kalıyorlar.Hele iş geçmişte başarısız olmuş HTC,LG,Sony gibi markalara gelince kimse risk almak istemiyor.Bunun bir benzerini geçmişte Lumia cihazları alarak yaptık,ondan sonra insanlar bir kere başarısız olan firmadan bir daha cihaz almadı,en büyük firmalardan biri olan Nokia olsa dahir.O yüzden Sony gelmesin,avcunu yalar.

Applemania

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,461
Arkadaşlar xperia pro i ve xperia 1 iv gibi daha birkaç modeli daha var neden bu modelleri hala Türkiyeye getirmiyor? Zaten Samsung ve Xiaomi bile 20-25 bin bandında olsun olsun 2-3 bin daha pahalı olsun, özellikle xperia 1 iv çok klas telefon olmuş, bence sony tüm çekildiği ülkelere tekrar giriş yapmalı diye düşünüyorum, siz ne düşünüyorsunuz?
Sony bizim ülkemizde yüksek rakamlarla cihaz satamaz.Bunu kendileride biliyor.Senin cebinde 30000tl para var.13 Pro mu alırsın? yoksa Sony amiral gemisi mi alırsın?

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
Sony nin cihazları çok pahalı özellikle xperia pro i (yanlış hatırlamıyorsam 1500 dolardan fazla başlangıç fiyatı vardı). Ve sony nin yeni amiral gemisi cihazlarının en önemli noktası kamera ama profesyonel kitleye hitap ediyor. Her ne kadar büyük sensör kullansada normal kamera uygulaması yazılım konusunda Samsung ve Apple ın oldukça gerisinde ve hatta gece modu hala yok. Türkiye’ye gelse 30,000tl nin aşağısına gelmez ve tercih edilecek bir cihaz olmaz.

Charismax

Öğrenci
Reaksiyon puanı
40
japonlar her piyasadan çekiliyor çinlilere bırakıyor ondan sonra çinlilerle düşmanız diyorlar. sen piyasanı koruyamıyorsunki mazini anlatıyorsun

Hamza Sağlam

Doçent
Reaksiyon puanı
751
Sony telefonları beğenemiyorum. Kameraları rakiplerinin gerisinde oluyor.

mompracem

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Sony kurum kültüründen mi kaynaklanıyor bilemiyorum hiç bir zaman teknolojisini paylaşmıyor patent devri yapmıyor. bazı konularda çok muhafazarlar sanki. videolar revaçta olduğu zamanlarda sony nin geliştirdiği betamax sistemi jvc nin geliştirdiği vhs sistemi ile yakın dönemlerde çıktı ve geri ileri sarmalarda bantın kafadan ayrılması ile teknolojik olarak vhs nin önünde olmasına rağmen sony betamax patentini hiç kimseye vermedi. buna karşın vhs sisteminin patentine sahip jvc teknolojisini tüm dünyaya sattı ve bu sayede piyasayı vhs sistemi ele geçirmişti. sony genede tarzından pek vazgeçmişe benzemiyor.