Sony Güç Adaptörlerini Geri Topluyor

Ecevit BIKTIM

Profesör
Reaksiyon puanı
26
Sony, dünya çapında sattığı Vaio dizüstü sistemlerinin güç adaptörlerini geri topluyor. 69 000 güç adaptörü, elektrik çarpma riski yüzünden ücretsiz olarak değiştirilecek.

Ekim 2007 ve Ekim 2009 arası satılan Vaio serisi ürünlerin güç adaptörleri geri toplanıyor. Söz konusu AC güç adaptörü VGP-AC19V17 model adına sahip. Bu adaptör daha çok Vaio VGC-LT, VGC-LM , VGC-LN, VGC-JS2 ve VGC-JS3 adlı ürünlerde kullanıldı.
Tüm bunlara ek olarak VGP-PRBX1 ve VGP-PRFE1 adlı Vaio Docking Station ürünleri de etkilenmiş durumda. Bu ürünler Eylül 2005 ve Ekim 2009 arası satışa sunuldu.

sony%20ac1256918152.jpg
Asus ve Acer'dan sonra sıra geldi Sony'ye.

Amerika Birleşik Devletlerinin resmi makamlarına göre, Sony Vaio güç adaptörlerinin izolasyonları zamanla zarar görüyor. Bu zarar, elektrik çarpma riskini yükseltiyor. Bugüne kadar herhangi bir vakaya rastlanmış değil. Fakat Sony herhangi bir kaza olmaması için işi sıkı tutuyor.
:: Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
Yazan: Ecevit Bıktım
SDN - http://shiftdelete.net

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
Zaten ABD de bir kaza çıksa SONY nin ümüğünü sıkarlar tazminatlar ile anasını ağlatırlar...
Türkiyede çerez gibi adam ölse Sony belki bir lütuf özür diler...

gvn

Profesör
Reaksiyon puanı
19
büyük şirketler hatalarını hemen toplatıyor yenileriyle değiştiriyor ony almanın avantajı benim acerde servisten bi dönmek bilmedi :D

Miroğlu

Dekan
Reaksiyon puanı
31
Helal olsun adamlara bravo hatadan dönmek büyük bir erdemdir darısı bizim türk bilgisayar şirketlerine...

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280
Her konuda Sony partizanlığı yapmak gibi olmasın ama, "Sony bu be!" demek istiyorum. :)

İnsan hayatına değer verdiklerini görmek güzel. Umarım aynı duyarlılığı tüm büyük şirketler gösterir. :flowers: