Sony dock ile şarj sorunu ?

Bu konuyu okuyanlar

42patriot42

Asistan
Reaksiyon puanı
30
Z1c telefonum var.merak ettim dock aldım ve bir haftadır çok iyi şarj ediyorum.1 hafta geçti ve elime eski usb kablo geçti.telefonu onunla şarj etmek istedim edemedim bilgisayara taktım görmedi.telefon kapalıyken görüyor ama açıkken usb kabloyu görmüyor ve haliyle şarj da etmiyor.böyle bir sorunla karşılaşan oldu mu.acaba sony hem dock hem de usb ile aynı anda şarj edemesinler diye böyle birşey mi yaptı yani ben dock kullanınca usbi iptal mi etti ??*

REDFOKS

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
Kullandığınız eski usb kabloda sorun olabilir başka bir kablo ile deneyin bence..

42patriot42

Asistan
Reaksiyon puanı
30
denedim evde iki tane usb kablo var ikiside orjinal.

şöyle ki telefon kapalı iken ana giriş şarj ediyor dock etmiyor.
telefon açıkken ana giriş şarj etmiyor ve dock ediyor.

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
ben dock değil ama manyetik kablo kullanıyorum, böyle bi problemim olmadı

42patriot42

Asistan
Reaksiyon puanı
30
bende hem dock hem manyetik kablo var.manyetik kabloyu da 40 tl ye almıştım acaba o mu bir sıkıntı yaptı bilmiyorum ama şuan telefonda halen sıkıntı devam etmekte yazılım güncellemesi yaptım düzelmedi

42patriot42

Asistan
Reaksiyon puanı
30
şuan ana girişden hiç bir şekilde şarj almıyor sadece dock yerinden alıyor.şimdi ben bu ürünü hepsiburadadan almıştım garanti için illa hepsiburada ya mı göndermem gerekir

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
şuan ana girişden hiç bir şekilde şarj almıyor sadece dock yerinden alıyor.şimdi ben bu ürünü hepsiburadadan almıştım garanti için illa hepsiburada ya mı göndermem gerekir

hayır gerekmez distribitör garantilidir büyük ihtimalle hb paralel satmaz, sony türkiye ile iletişime geç direk

42patriot42

Asistan
Reaksiyon puanı
30
hocam aradım sony türkiyeyi.bana ankara da iki servisin adres ve numaralarını verdi.biri teleservis diğeri de kvk acaba hangisine gönderiyim.bide garanti belgesi falan hepsi mevcut fakat fatura istiyorlar o yok.onu hepsiburadan siparişlerden tekrardan bir fatura çıkarsam olur mu acaba ...

darkhair

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Kardeşim ben z2 kullanıyorum. Dock ile kullanmamda senin dediğin gibi bir sıkıntı yaşamadım fakat benim de dock ile beraber şarj ettiğim zaman telefon çook ağır şarj oluyor ( orj adaptörle 2 saat, dock la 3.5 4 saat sürdüğü oluyor )

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
hocam aradım sony türkiyeyi.bana ankara da iki servisin adres ve numaralarını verdi.biri teleservis diğeri de kvk acaba hangisine gönderiyim.bide garanti belgesi falan hepsi mevcut fakat fatura istiyorlar o yok.onu hepsiburadan siparişlerden tekrardan bir fatura çıkarsam olur mu acaba ...

hepsiburadadan tekrar fatura iste, servislerle ilgili bişey diyemem ama kvk daha duyulmuş bi servis sanki

42patriot42

Asistan
Reaksiyon puanı
30
faturayı buldum şuan için sıkıntı yok da.telefon niye böyle yaptı bilemedim belki dock sıkıntı yapmamıştır ana giriş tam dock kullanmaya başladığım da bozulmuştur şansa.bi göndereyim gelsin telefon da manyetik kabloyu da dockuda tekrar denerim.

goodolddays

Müdavim
Reaksiyon puanı
202
Göndermeden önce pc companion a bağlayıp bi yazılımı onar istersen.

Servise gönderecek olursan da teleservice de iyidir, geçen sene para iadesi kararı çıkarmıştım oradan :D iki servisten hangisi sana daha yakınsa ona ver derim

42patriot42

Asistan
Reaksiyon puanı
30
1-yazılım onarma yaptım olmadı sıkıntı kesin donanım.
2-dock dan değil herhalde çünkü çok kullananla konuştum sıkıntı sadece bende.
3-şimdi benim ürünüme hem kvk hemde teleservis ücretsiz bakar mı (garanti belgesinde kvk falan yazmıyor)
4-şimdi kargoya verecem ürünü ama sıkıntıyı nasıl iletcem.bir kağıda yazıp kutunun içine mi atayım.
5-sıkıntı garanti anlaşmasına girmiyorsa beni arayıp bilgilendirirler mi ?

teşekkürler

muci61

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Telefonda usb hata ayıklama yap belki düzelir

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Ben bir hafta önce Z2 aldım. Kendi orijinal şarjı çok sert, takıp çıkarırken zorlanıyorum. Dock şarj mı önerirsiniz yoksa manyetik kablo mu ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Ben bugun manyetik sarj kablosu aldım denemek için telefonuma(Z3c) takdığımda sarj etti. Daha sonra bir daha deneyince sarj olmadı. Babamın telefonuna(Z1c) denedim onu da sarj etmedi neyden kaynaklanabilir?

Son mesajlar