Sonunda Uygur Türkleri için Çin'e yaptırım geldi

Bu konuyu okuyanlar

Dilara Kaya

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,756
Sonunda Uygur Türkleri için bir şey yapılıyor. ABD bu altında bir şey vardır ama sesleri duyulsun yeter ki...

Hafiyye-iAbdülhamid-iSani

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,170
Bu arada doğu Türkistan gündemi için bu siteyi ve YouTube kanalını takip edin Türkistan Press
Mesaj otomatik birleştirildi:

Şimdi hatırladım diğer sitelerin reklamını yapmak ban sebebiydi değil mi?

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Elhamdülillah. ABD nin derdi Uygur devleti değil zaten Çin'e bahane arıyor durdurmak için. Eğer Çin'i durduramazsa rusya ile çok rahat yıkarlar Amerika'yı
Yıkarlar Amerika'yı? Bu dünyada bu zamana kadar gördüğüm tek şey, hiçbir devletin menfaati dışında bir hareket yapmayacağı. Sizce böyle bir şey için, Rusya yanı başındaki Çin devletinin güçlenmesini ne kadar ister? Ülkeler için bu karşıt görüşler veya düşmanlıklar tamamen oyun. Arka planda yeri gelir Amerika ile Rusya anlaşır. Daha önce bunun örneği çok fazla yaşandı. Artık 1500'lü yıllarda değiliz. Yıkarlar, parçalarlar, yok ederler falan gibi şeyler kalmadı. Koskoca Rusya Afganistan'dan çekilmek zorunda kaldı işte. O kadar güçlü dediğimiz Amerika Irak ve Suriye'de milyar dolarlar harcamak zorunda kaldı. O kadar kolay değil artık bu işler.

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,170
Yıkarlar Amerika'yı? Bu dünyada bu zamana kadar gördüğüm tek şey, hiçbir devletin menfaati dışında bir hareket yapmayacağı. Sizce böyle bir şey için, Rusya yanı başındaki Çin devletinin güçlenmesini ne kadar ister? Ülkeler için bu karşıt görüşler veya düşmanlıklar tamamen oyun. Arka planda yeri gelir Amerika ile Rusya anlaşır. Daha önce bunun örneği çok fazla yaşandı. Artık 1500'lü yıllarda değiliz. Yıkarlar, parçalarlar, yok ederler falan gibi şeyler kalmadı. Koskoca Rusya Afganistan'dan çekilmek zorunda kaldı işte. O kadar güçlü dediğimiz Amerika Irak ve Suriye'de milyar dolarlar harcamak zorunda kaldı. O kadar kolay değil artık bu işler.
Elhamdülillah eski Türkiye yok artık. Ama ABD ye karşı güç oluşturma aşamasında olabilirler hani çin ile Rusya müttefik diye biliyorum

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Elhamdülillah eski Türkiye yok artık. Ama ABD ye karşı güç oluşturma aşamasında olabilirler hani çin ile Rusya müttefik diye biliyorum
Modern dünyada müttefik kelimesi kandırmacadan başka bir şey değildir maalesef. Irk bağlantınız yoksa ( Azerbaycan ve Türkiye gibi ki bu durumda bile çok güvenmemek lazım) her devlet menfaati neyse onu yapar. Rusya ile Çin müttefik değildir.

Son düzenleme:

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Ben Tayyip ERDOĞAN'a kızgınım bu yüzden. İsrail gibi bela bir devlete bile Filistin yüzünden kafa tutabilirken üç kuruşluk menfaat için Doğu Türkistanlı Türklerin adını bir kez olsun anmadı. Hem onlar sadece dindaş değil, soydaşımızdı. Tarihin en çok mağdur edilmiş, zulme maruz kalmış insanlarıydı.

Trump niyeti ne olursa olsun kocaman bir teşekkürü hak ediyor. Umarım bizimkiler de utanır, yapılması gerekeni yapmaya çalışırlar.

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,170
Ben Tayyip ERDOĞAN'a kızgınım bu yüzden. İsrail gibi bela bir devlete bile Filistin yüzünden kafa tutabilirken üç kuruşluk menfaat için Doğu Türkistanlı Türklerin adını bir kez olsun anmadı. Hem onlar sadece dindaş değil, soydaşımızdı. Tarihin en çok mağdur edilmiş, zulme maruz kalmış insanlarıydı.

Trump niyeti ne olursa olsun kocaman bir teşekkürü hak ediyor. Umarım bizimkiler de utanır, yapılması gerekeni yapmaya çalışırlar.
Bu konuda sana katılıyorum abi. Erdoğan'ın bu konuda gikini bile çıkardığını görmedim

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,682
Trump reis çok yaşa, hem troll hareketleri hem verdiği kararlar (Özellikle lgbti konusunda) çok hoşuma gidiyor. Yerli reisten de bu tür şeyler bekliyorum, dünyada yardıma ihtiyacı olan her yere el atıyoruz çok şükür Allah razı olsun ama bir tık öncelik vermemiz gereken şeyler de var, mesela Uygur Türkleri başta geliyor. Trump reisin bu işi çıkarı menfaati olmadan yaptığını düşünen varsa yanılıyordur, konu zaten Çin gerisi bahane ama bu da geçerli bir bahane olmuş.

Reaksiyon puanı
5,172

Filistin Erdoğan'ın umrunda bile değil. Yahudilikte Arz-ı Mev’ud dedikleri vaat edilmiş toprak meselesi var. Ve bu topraklar bizim güneydoğu Anadolu'yu da kapsayacak şekilde. Hatta İsrail meclisinin girişinde bu bölgenin işaretli olduğu bir harita bile mevcut. Ucu bize dokunmasa Erdoğan da ülkesine zarar verecek kadar uğraşmaz, uğraşamaz Filistin meselesi ile.

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Filistin Erdoğan'ın umrunda bile değil. Yahudilikte Arz-ı Mev’ud dedikleri vaat edilmiş toprak meselesi var. Ve bu topraklar bizim güneydoğu Anadolu'yu da kapsayacak şekilde. Hatta İsrail meclisinin girişinde bu bölgenin işaretli olduğu bir harita bile mevcut. Ucu bize dokunmasa Erdoğan da ülkesine zarar verecek kadar uğraşmaz, uğraşamaz Filistin meselesi ile.
Olmalı, Filistin de umurumuzda olmalı, Uygur Türkleri de... Bizi biz yapan değerlerimiz budur. Biz nerede bir mazlum varsa onun acısını paylaştığımız için insanlığın medar-ı iftiharıyız. Biz geçmişte sadece dindaşlarımızın değil, kendi dinlerinden olan zalimlerin zulmüne maruz kalan hristiyanların imdadına da yetişmiş bir milletiz. Bunun o kadar çok hikayeleri var ki...

Tayyip ERDOĞAN da bunu yapıyor aslında, zulüm olan uluslara sahip çıkıyor, bunu her zaman dillendiriyor, onu bu yönüyle her zaman takdir etmişimdir. Mesela Keşmir! Bizim oradan bir çıkarımız ya da zararımız olmamasına rağmen, müteaddit defalar dillendirmiştir. Lakin Keşmir'den bin beter zulme maruz kalan Uygur kardeşlerimizi bir kez olsun ağzına almadı, ben de bunu anlamıyorum işte.

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
bahane arıyor gibi geliyor ama olsun işimize gelir.

Constantin87

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,930
İç hesaplarını bilemem beni çok da ilgilendirmez ama dünya ya açıklamaları Uygur Türk lerine karşı yapılan zulüme karşı diyor. Bu beyan elin Amerikalısana kalmamalıydı beni üzen bu

Timurid

Müdavim
Reaksiyon puanı
835
Sonunda Uygur Türkleri için bir şey yapılıyor. ABD bu altında bir şey vardır ama sesleri duyulsun yeter ki...
trump bile çine kızmış bizimkilerde sincandan kaçıp türkieyeye gelen 250 türkü çine iade etsin
Mesaj otomatik birleştirildi:

trump bile çine kızmış bizimkilerde sincandan kaçıp türkieyeye gelen 250 türkü çine iade etsin
Silivri kokusu alıyorum