Sonunda Bunu da Duyduk: Ak Partili olmayanlar vatan hainidir!

Bu konuyu okuyanlar

Samet UCA

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,912
Bu yaşlı morukların siyasi deha gibi görünme çabaları öldürüyor beni. Kendileri adam olsaydı da biz doğduğumuzda adam akıllı ekonomiye sahip refah içinde bir ülkede gözümüzü açsaydık. Yıllarca ülkenin içine etmişler şimdi gençlere akıl veriyorlar.

Bu forumda da var böyle moruklar sözüm onlara içine s*çtığınız ülkede gençlere akıl vermek yerine kıraathanelere alalım sizi bırakın da biz düşünelim bundan sonrasını.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,988
Ortalık fena karışabilir eğer böyle olay yaşandıysa.

Hiç olmasın ama Eğer yeniden darbe olursa kimse dışarı çıkmayacaktır gibi düşünüyorum.

alpotter

Profesör
Reaksiyon puanı
4,115
Yazacak bir şey bulamadım. Şarkı sözü yazayım o zaman.

"Kimse kimseyi insan olduğu için sevemiyor"

Haberle alakası yok. Bilmiyorum ki, belki vardır. Azıcık kafa yorayım o zaman.

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,397
Bunu diyen kişinin deme sebebi CHP ve HDP seçimlerde gizli ittifak yapıyor bundan dolayı AKP karşısında CHP ile ittifak yapan tüm partilere destek verenler vatan hainidir çünkü CHP terörizmi destekleyen HDP gibi bir parti ile gizli de olsa ittifak yapıyor diye düşünmesi olabilir.

Karşı cephede ise CHP ve diğer partilerde diyecek ki Osman Öcalan TRT Kürt kanalına çıktı. İmralıya adam gönderdiniz Aponun mektubunu okudu.

Şimdi kişilerin söylemleri kendini bağladığına göre resmi bir kişi yani milletvekili bu söylemi kullanmadığı sürece bu adamın dediği beni bağlamaz. Nasıl bir insan kötü,pislik,şerefsiz diye bende ona uyup aynı şekilde olmuyorsam bu düşünceye uymam beklenmez bu adamın düşüncesini eleştiririm hatta bu insanın bu ülkede nefes almasının bile gereksiz olduğunu söylerim.

Ama diğer noktadan CHPyi veya sol partileri destekleyen bir vatandaşa mikrofon uzatıldığında CHP veya sol kesimdeki o partiden olmayanlar vatan hainidir derse ya da bu düşünceye sahip kim varsa bu adamdan zerre kadar farkı yoktur.

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
Şunları da ekleyelim. Çünkü bunları yıllar önce duyduk:

NOT: Her kesimden/partiden bu tip çıkışlarda bulunan komik insanlar olabiliyor.

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
Bu yaşlı morukların siyasi deha gibi görünme çabaları öldürüyor beni. Kendileri adam olsaydı da biz doğduğumuzda adam akıllı ekonomiye sahip refah içinde bir ülkede gözümüzü açsaydık. Yıllarca ülkenin içine etmişler şimdi gençlere akıl veriyorlar.

Bu forumda da var böyle moruklar sözüm onlara içine s*çtığınız ülkede gençlere akıl vermek yerine kıraathanelere alalım sizi bırakın da biz düşünelim bundan sonrasını.

Bu ülkede büyüklere saygı duyulur. Ama ne yazık ki pek kalmamış. Oysa siyasi deha gibi sadece onlar değil sizde görünüyorsunuz. Videoyu açıp izlemiş değilim, izleyecekte değilim. Herkes kendi fikrini, eğitimince savunuyor. Ama birinin adamlığına çamur atmak adamlığa yaraşmaz. Atalarınla konuştun mu bunu ? Dede adam akıllı ekonomi niye bırakmadınız bize, refah içerisine gelseydim dedin mi ? Veya senin dedeni bu çamur attığın dedelerden ne ayırıyor ?

Velhasıl kelam çamur atmak kolay. Şekil a.

Samet UCA

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,912
Bu ülkede büyüklere saygı duyulur. Ama ne yazık ki pek kalmamış. Oysa siyasi deha gibi sadece onlar değil sizde görünüyorsunuz. Videoyu açıp izlemiş değilim, izleyecekte değilim. Herkes kendi fikrini, eğitimince savunuyor. Ama birinin adamlığına çamur atmak adamlığa yaraşmaz. Atalarınla konuştun mu bunu ? Dede adam akıllı ekonomi niye bırakmadınız bize, refah içerisine gelseydim dedin mi ? Veya senin dedeni bu çamur attığın dedelerden ne ayırıyor ?

Velhasıl kelam çamur atmak kolay. Şekil a.
Bir kişi attığı oy ile benim hayatımı etkliyor ise her şekilde tarafımca eleştiriye açıktır.
Bu kişi beni vatan hainliği gibi ağır bir sıfatla suçluyorsa kusura bakma küfrü hak eder. Biz büyüklerimize saygı duymayı çok şükür anamızdan babamızdan öğrendik. Ben hedef olarak genel bir kitleyi değil özel bir kitleyi gösterdim. Atalarımıza sormak dersen sordum mu evet. Çünkü hakkım. Benim çocugum oldugunda oda bana soracak. Neden daha iyi bir Türkiye bırakmadın diye. Bu soru sorulmadığı zaman problem vardır. Benim dedemi ayıran özellikten bahsedeyim sana kendisi çok bedel ödemiştir bilmediği konu hakkında yorum yapmaz tanımadığı adamı vatan hainliği ile suçlamaz saygıyı hak etmeye çalışır. Benim atalarımı ayıran özellik budur. Anlaşılmayan bir yer yoktur umarım.

Son düzenleme:

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
@ConfickerBelasi yine kızgın emojiye başlamış.
@Görkeem'in mesajını beğenmiş. Benimkine kızgın atmış.

Halbuki ben de karşıt görüşlere ait benzer bir olaylara örnek verdim. Altına not da ekledim "Her kesimden/partiden bu tip çıkışlarda bulunan komik insanlar olabiliyor." şekinde ama bir adam saplantılı olunca ne yaparsın? Başkalarını görmüyor işte. Kendi gibi düşünene "like", diğerlerine "dislike".

Görkeem

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,392
@ConfickerBelasi yine kızgın emojiye başlamış.
@Görkeem'in mesajını beğenmiş. Benimkine kızgın atmış.

Halbuki ben de karşıt görüşlere ait benzer bir olaylara örnek verdim. Altına not da ekledim "Her kesimden/partiden bu tip çıkışlarda bulunan komik insanlar olabiliyor." şekinde ama bir adam saplantılı olunca ne yaparsın? Başkalarını görmüyor işte. Kendi gibi düşünene "like", diğerlerine "dislike".

Emoji olayına takılmamanızı öneririm , emoji alt tarafı.

Hakantoris

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,242
Hangi parti olursa olsun partizanlık kötü birşey. İnsanı aklından eder.

Metin_Aslantürk

Müdavim
Reaksiyon puanı
660
Adam vatan haini demiş ama takılmamak lazım. Siyasette böyle şeyler oluyor maalesef..

Confik aslında dünya tatlısı bir insan ben kendisini şahsen seviyorum. Arada kafası kızınca kızgın emoji atıyor. Artık bu onun tarzı olmuş. Adama kızgın emoji atmak yakışıyor. Bu sayede millet reaksiyon puanını artıroyor.

Confik özünde iyi biri adamın içinde kötülük yok. Adamı azıcık sevmeye çalışın. Sevgi ile hertürlü sorunu halledersiniz.???????

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,988
Adam vatan haini demiş ama takılmamak lazım. Siyasette böyle şeyler oluyor maalesef..

Confik aslında dünya tatlısı bir insan ben kendisini şahsen seviyorum. Arada kafası kızınca kızgın emoji atıyor. Artık bu onun tarzı olmuş. Adama kızgın emoji atmak yakışıyor. Bu sayede millet reaksiyon puanını artıroyor.

Confik özünde iyi biri adamın içinde kötülük yok. Adamı azıcık sevmeye çalışın. Sevgi ile hertürlü sorunu halledersiniz.???????
Configi sevmeyenin Konfigürasyonu karışsın! :D

mapavrili

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,444
Bu tip söylemleri kim yaparsa yapsın, hangi parti ve görüşten olursa olsun provokatörlüktür, ayrımcılıktır. Bu sözleri söyleyen şahsı tanımıyoruz belki ak parti karşıtı biriside olabilir, ak partili biriside olabilir, gerçek olan bir şey var ki, tamamen aptalca bir görüş ve konuşma bu.

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
Bu tip söylemleri kim yaparsa yapsın, hangi parti ve görüşten olursa olsun provokatörlüktür, ayrımcılıktır. Bu sözleri söyleyen şahsı tanımıyoruz belki ak parti karşıtı biriside olabilir, ak partili biriside olabilir, gerçek olan bir şey var ki, tamamen aptalca bir görüş ve konuşma bu.
Zaten videoda adam 15 Temmuz gazilerinin protesto olayından bu söyleme nasıl geldi? Onu da anlamadım. Her partide bu tip insanlar var. Boş muhabbet yapıp kendini rezil ediyor.

Y.Emre41

Doçent
Reaksiyon puanı
423
Siz şaka mısınız? Röportajın 3:37 - 4:41 arasında konuşup " ak partiye oy vermeyenler vatan haini" diyen şahıs, kinaye söylüyor. Kendisi apaçık Akparti muhalifi. Verdiğin verginin nereye gittiğini sormuyorsun diyor. Polis devleti diyor. Adam bile isteye, Ak partililer akpartili olmayanları vatan haini görüyor deyip şerefsizlik yapıyor ve bunu nasıl anlayamıyorsunuz? Ve herkes bu adamın yaptığı şerefsizce yorumun üstüne yorum yapmış. El insaf.
Röportajı izlememişsiniz diye düşünüyorum artık...
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ayrıca, muhabirin 15 Temmuz gazilerinin durumuna üzülüyor havaları da o kadar yapmacık ki. Hatta iğrenç. Aslında, oh iyi olmuş kurtardığınız devletin dayağını yiyorsunuz demek istiyor bağıra bağıra. Ama bu mevzudan prim yapmak için karakterini ortaya koyuyor, terbiyesiz.
Ayrıca Görkeem de her zamanki görevini ifa ediyor. Akparti aleyhine olabilecek yalan ya da doğru, haber veya kendi uydurma haberleriyle forumdaki huzuru kaçırma konusundaki "profesör" lük ünvanının gereğini yerine getiriyor.

Son düzenleme:

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
Siz şaka mısınız? Röportajın 3:37 - 4:41 arasında konuşup " ak partiye oy vermeyenler vatan haini" diyen şahıs, kinaye söylüyor. Kendisi apaçık Akparti muhalifi. Verdiğin verginin nereye gittiğini sormuyorsun diyor. Polis devleti diyor. Adam bile isteye, Ak partililer akpartili olmayanları vatan haini görüyor deyip şerefsizlik yapıyor ve bunu nasıl anlayamıyorsunuz? Ve herkes bu adamın yaptığı şerefsizce yorumun üstüne yorum yapmış. El insaf.
Röportajı izlememişsiniz diye düşünüyorum artık...
Hocam ben tahminen ak parti sevicilerindendir diye düşündüm açıp vakit kaybetmek istemedim. Yinede kötü de konuştuğum sayılamaz. Gerçekten dediğin gibiymiş. Adam ak partili değil, kinaye ile konuşuyor. Tam tersine muhalif ak partiye :)

Zaten kanalın sahibi gazeteciyim dese de ne künyesi var, ne adı ne sanı. Bir sitesi bile yok ulaşabileceğin, sadece bağış isteyen abidik gubidik bynoname url'si :) Gazeteciyim diyor birde. Ama normal bunlar. Bu tarzda açılan kanallar prim yapmaya başlayınca aynı koldan gitmiş. 80binde takipçi yapmış maşallah.

Adamı anlamamakla kalmamış ak partili gibi damgalamış attığı başlıkta :)) Kulak ile dinlemeyen ön yargılı ötekilerde paylaşmış orda burda. Bozacının şahidi bile solda sıfır kalır şu başlıkta yaşanan durumda ...

Son mesajlar