Soru Son Zamanlarda Laptopumda Bir Yavaşlama Var?

Bu konuyu okuyanlar

Kadir-Forum

Asistan
Reaksiyon puanı
56
Arkadaşlar laptopumda son zamanlarda bir yavaşlama var gibi. Mesela eskiden (Birkaç ay önce) ETS 2 Demo yüklemiştim. Orta ayarlarda oynamıştım ve kasmıyordu. Ama şuan ETS 2'yi satın aldım. Orta ayarlarda oynuyorum ama biraz kasma var gibi. Acaba şunlardan mı?
Geçenlerde laptopun yanına masaya su dökülmüştü (laptopa gelmedi). Ve kardeşim o suya elini batırıp laptopa attı(birkaç kere). Acaba su geldiği için mi yavaşlamıştır?
Birkaç aydır (tahminen 6-7 ay olabilir) laptopun altında mousepad var. Acaba tozu topladığı için mi yavaşlamıştır? (Mousepadi bugün kaldıracağım.)
Yoksa bu dediklerim çok etki etmez mi?

Birde ETS 2'ye gelen güncellemelerden midir sizce? Veya demoyla normal versiyonunun arasındaki farklardan mıdır?
Ve demoyu oynadığım zamanda boş hafızam tahminimce 150 GB SSD'den fazlaydı. Ama aşağıda yazdığım depolamadaki gibi artık hafızam daha az, daha fazla oyun yüklediğim için. Bundan mıdır?
Anlamadım. Eskiden dediğim gibi demo oynarken kasma yokken, şimdi satın alınca aynı ayarlarda kasma var biraz. Sizce nedendir?

Sistem:

Depolama: 238 GB Toplam SSD, 115 GB Boş SSD

İşlemci: AMD A9-9425 RADEON R5, 5 COMPUTE CORES 2C+3G 3.10 GHz

Ram: 8,00 GB (kullanılabilir: 7,47 GB)

Ekran Kartı: ('Dxdiag'da 'Ekran' kısmında 'Cihaz' bölümünde yazana göre)
Ad: AMD Radeon(TM) R5 Graphics
DAC Türü: Internal DAC(400 MHz)
Yaklaşık Top. Bellek: 4328 MB
Görüntü Belleği (VRAM): 504 MB
Paylaşılan Bellek: 3823 MB

(Başka bilgi lazımsa söyleyebilirsiniz.)

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
63
suyla ve mausepadi yüzünden olacağını düşünmüyorum ama güncelemeden kaynaklı belki olabilir