İndirim Son zamanlarda gördüğüm en uygun sistemlerden biri | AMD R5 7500F - RTX 4060 TI OC

mychar276

Profesör
17 Mayıs 2016
3,021
5
3,165
358
Fiyat oldukça güzel. Sistem arayanlar stokları bitmeden baksın derim.
AMD R5 7500F
RTX 4060 TI OC 8G
A620M-E Anakart
500GB SSD
16GB RAM
26.499 TL
Alacaklara tavsiyem şu değişimleri yapsın. Çok cüzi ama ciddi fark yatacak değişiklikler öneriyorum.
SSD:
1718904769439.png

Kasa:
1718904887130.png

Ürün linki

mirac_s

Asistan
5 Haziran 2024
106
51
28
AMD R5 7500F
RTX 4060 TI OC 8G
A620M-E Anakart
500GB SSD
16GB RAM
26.499 TL
Alacaklara tavsiyem şu değişimleri yapsın. Çok cüzi ama ciddi fark yatacak değişiklikler öneriyorum.
SSD:
Ekli dosyayı görüntüle 191076
Kasa:
Ekli dosyayı görüntüle 191077

Ürün linki
WD nin SSD leri de Kaliteli oluyor mu?

mychar276

Profesör
17 Mayıs 2016
3,021
5
3,165
358
WD nin SSD leri de Kaliteli oluyor mu?
Benim ssd markaları arasında en güvendiğim 2 marka, biri samsung diğeri WD dir. Oldukça kalitelidir.

Crucial, Seagate ve Kingston'unda güzel bazı modelleri var ama kronik sorunu en az olan bu ikisidir.

mychar276

Profesör
17 Mayıs 2016
3,021
5
3,165
358
Aralik ayinda abime 7500F - Asus Prime B650 - 4060 Ti 8GB sistemi 23K'ya aldirmistim ne ara bu kadar zam yemis inanilir gibi degil.
Temmuz gibi pc fiyatlarında ciddi düşüş bekliyorum. Okul dönemi yaklaştı mı yine bir yukarı yada yatay seyir olur. Pc alacaklar acelesi yoksa temmuzda fırsat kovalamalı diye düşünüyorum. Çünkü direk içeride satış yapan arkadaşlarla konuşuyoruz satışlar inanılmaz düşmüş. Bir şekilde zararına bile satmayı göze alıp depoları boşaltmaları lazım.

Martin Archimbaud

Profesör
Emektar
13 Ağustos 2019
3,587
3
4,145
358
Temmuz gibi pc fiyatlarında ciddi düşüş bekliyorum. Okul dönemi yaklaştı mı yine bir yukarı yada yatay seyir olur. Pc alacaklar acelesi yoksa temmuzda fırsat kovalamalı diye düşünüyorum. Çünkü direk içeride satış yapan arkadaşlarla konuşuyoruz satışlar inanılmaz düşmüş. Bir şekilde zararına bile satmayı göze alıp depoları boşaltmaları lazım.
Yaza doğru pc fiyatlarını uçmasından korkuyordum, tam tersi oldu şaşırtıcı bir şekilde. Bekleyeceğiz bakalım, eğer düşüş olursa inanılmaz işime gelir.

23 Haziran 2023
108
24
18
AMD R5 7500F
RTX 4060 TI OC 8G
A620M-E Anakart
500GB SSD
16GB RAM
26.499 TL
SSD:
Kasa:

Ürün linki
Fiyat çok efsane paylaştığın için teşekkürler bu yaz çalışıp böyle bir sistem alacaktım ama iş bulamadım

Martin Archimbaud

Profesör
Emektar
13 Ağustos 2019
3,587
3
4,145
358
@mychar276 Hocam sizce bu kasayı zorlayıp şuan alayım mı yoksa bahsettiğiniz Temmuz ayını bekleyeyim mi? Temmuz ayında dramatik seviyede bir düşüş olmadığı sürece beklemem gerektiğinden emin değilim. Peşin fiyatına 3 taksit varmış bir de, sizin görüşünüzü merak ediyorum.

mychar276

Profesör
17 Mayıs 2016
3,021
5
3,165
358
@mychar276 Hocam sizce bu kasayı zorlayıp şuan alayım mı yoksa bahsettiğiniz Temmuz ayını bekleyeyim mi? Temmuz ayında dramatik seviyede bir düşüş olmadığı sürece beklemem gerektiğinden emin değilim. Peşin fiyatına 3 taksit varmış bir de, sizin görüşünüzü merak ediyorum.
Eğer acelen yoksa parayı hazırda tut pusuda bekle. Acayip youtuber sistemleri geliyor. Bu sistem bayağı avantajlı ama youtuber sistemlerini bir görelim. Belki 4070 li 30k sistemler gelebilir. Tahmin bunlar tabi yatırım tavsiyesi değildir 😅

Martin Archimbaud

Profesör
Emektar
13 Ağustos 2019
3,587
3
4,145
358
Eğer acelen yoksa parayı hazırda tut pusuda bekle. Acayip youtuber sistemleri geliyor. Bu sistem bayağı avantajlı ama youtuber sistemlerini bir görelim. Belki 4070 li 30k sistemler gelebilir. Tahmin bunlar tabi yatırım tavsiyesi değildir 😅
Acelem yok ama hazırda tutacak para da pek yok. Pedere sırtımı yaslayıp 3 aylık taksiti bir şekilde yetiştirmeye çalışmayı düşünüyorum. Şuan inanılmaz cazip geldi ama 30K 4070'li sistemler de ağzımı sulandırıyor. Valla açıkçası risk almayıp 4060Ti ile hayatıma devam etsem gayet iyi olur ama eğer daha iyi indirimler çıkarsa da vicdanım rahat etmez. :D Bayağı ikilemde kaldım, bu gece düşüneyim bunu. Umarım düşünene kadar sistemin stokları bitmez. :p

mychar276

Profesör
17 Mayıs 2016
3,021
5
3,165
358
Acelem yok ama hazırda tutacak para da pek yok. Pedere sırtımı yaslayıp 3 aylık taksiti bir şekilde yetiştirmeye çalışmayı düşünüyorum. Şuan inanılmaz cazip geldi ama 30K 4070'li sistemler de ağzımı sulandırıyor. Valla açıkçası risk almayıp 4060Ti ile hayatıma devam etsem gayet iyi olur ama eğer daha iyi indirimler çıkarsa da vicdanım rahat etmez. :D Bayağı ikilemde kaldım, bu gece düşüneyim bunu. Umarım düşünene kadar sistemin stokları bitmez. :p
Bu fiyat bayagı iyi. Eğer bütçe varsa seçeneklerde b650 anakarta da yükseltmek de mantıklı. Youtuber sistemleri büyük ihtimalle taksitli olmayacaktır bilgin olsun.
Alacak olursan üstte yazdığım upgrade leri kesin yap.

Martin Archimbaud

Profesör
Emektar
13 Ağustos 2019
3,587
3
4,145
358
Bu fiyat bayagı iyi. Eğer bütçe varsa seçeneklerde b650 anakarta da yükseltmek de mantıklı. Youtuber sistemleri büyük ihtimalle taksitli olmayacaktır bilgin olsun.
Alacak olursan üstte yazdığım upgrade leri kesin yap.
O upgrade'leri ekleyip hesapladım taksidi, rahat olabilirsin. ;) YouTuber sistemleri taksitli olmayacaksa ben bu sisteme odaklanayım. Hadi bakalım, ayarlayabilirsem çok güzel olur.

mychar276

Profesör
17 Mayıs 2016
3,021
5
3,165
358
O upgrade'leri ekleyip hesapladım taksidi, rahat olabilirsin. ;) YouTuber sistemleri taksitli olmayacaksa ben bu sisteme odaklanayım. Hadi bakalım, ayarlayabilirsem çok güzel olur.
Birde bu işlemci stok fan ile birkaç ay güzel kullanılır ama bir süre sonra güzel bir cpu cooler alırsın ilk macun değişiminde. Güçlü bir işlemci, ısınıyor doğal olarak.

yeBnisaY

Öğrenci
19 Ekim 2020
16
1
4
3
Karar verebildiniz mi? Keza ben de aynı durumdayım :)

mychar276

Profesör
17 Mayıs 2016
3,021
5
3,165
358
Arkadaşlar peşin fiyatına taksitli almayı planlıyorsanız vatan bilgisayar dışında diğer youtuber pc lerinde peşin fiyatına taksit biraz zor. Bilginiz olsun.
Eğer peşin fiyatına taksit konusu sizin için kritik bir nokta değilse diğer kampanyaları bekleyebilirsiniz veya alıp kurtulabilirsiniz zira gelecek fırsatlar da olsa olsa benzer donanımların 1000-2000tl aşağı yukarı değişik versiyonları olacaktır. Bilginiz olsun. Bu fiyat bayağı iyi geldi bana.

Martin Archimbaud

Profesör
Emektar
13 Ağustos 2019
3,587
3
4,145
358
Risk almamak daha mantıklı geldi, hemde peşin fiyatına taksit kaçırılmayacak bir şey. Şimdi sıra ödemeyi hesaplamakta.
Mesaj otomatik birleştirildi:

@mychar276 Hocam bu WD SN580'de DRAM yokmuş, o kadar büyük bir dezavantaj mı? Eskiden millet ölüm kalım meselesi gibi davranıyordu, durum hala böyle mi?

Son düzenleme:

mychar276

Profesör
17 Mayıs 2016
3,021
5
3,165
358
Risk almamak daha mantıklı geldi, hemde peşin fiyatına taksit kaçırılmayacak bir şey. Şimdi sıra ödemeyi hesaplamakta.
Mesaj otomatik birleştirildi:

@mychar276 Hocam bu WD SN580'de DRAM yokmuş, o kadar büyük bir dezavantaj mı? Eskiden millet ölüm kalım meselesi gibi davranıyordu, durum hala böyle mi?
Yok o kadar büyük bir mesele değil. WD benim kişisel deneyimlerime göre Kioxia dan çok daha kalitelidir. Kioxia Exceria Plus da bildiğim kadarıyla DRAM var, eğer benim gibi marka takıntın yoksa ssd yi olduğu gibi bırakabilirsin. WD konusunda bende biraz fanboyluk var :)

Martin Archimbaud

Profesör
Emektar
13 Ağustos 2019
3,587
3
4,145
358
Yok o kadar büyük bir mesele değil. WD benim kişisel deneyimlerime göre Kioxia dan çok daha kalitelidir. Kioxia Exceria Plus da bildiğim kadarıyla DRAM var, eğer benim gibi marka takıntın yoksa ssd yi olduğu gibi bırakabilirsin. WD konusunda bende biraz fanboyluk var :)
Aradaki fark 250₺ olduğu için o kadar mühim değil, ekleyeyim diyorum. DRAM o kadar önemli değilse okuma/yazma hızları daha yüksek olanı seçmek daha mantıklı diye düşünüyorum.

mychar276

Profesör
17 Mayıs 2016
3,021
5
3,165
358
Aradaki fark 250₺ olduğu için o kadar mühim değil, ekleyeyim diyorum. DRAM o kadar önemli değilse okuma/yazma hızları daha yüksek olanı seçmek daha mantıklı diye düşünüyorum.
Olay sadece okuma yazma değil. Veri kurtarma merkezlerine verinizi kurtarmak için harddisk yada ssd yollarsanız marka ve modele göre farklı fiyatlar alırsınız. Örneğin harddiskten veri kurtaracaksanız genelde en pahalısı Seagate'dir, en ucuzu da samsung ve WD dir. Bu fiyat değişikliği ürünün kalitesi ve veri kurtarma işinin zorlaşması ile belirlenmektedir.

Bunu hemen eline telefon alıp herhangi bir veri merkezini arayıp sorarak doğrulayabilirsin.

Ben biraz iş dünyası kafasıyla bakıyorum. Eğer dümdüz gamer kafası ile bakacaksan The Kioxia Exceria Plus Dram li bir model değişmeden alabilirsin.

Not: Aradaki farklar insan idrakinin ötesinde. Şu videoyu izlerseniz 3 kişiye birinde eski tip sata ssd, birinde nvme pci gen.3 ssd, birine pci express gen 4 ssd olan 3 farklı pc kullandırıyorlar ve tahmin etmelerini istiyorlar. Kullandıktan sonra hiçbiri doğru tahmin edemiyor. Yani sata ssd yi bile tahmin edemiyorlar. O yüzden ben artık biraz markaya ödüyorum paramı ama benim gibi olmak zorunda değil kimse. Youtube Videosu

yeBnisaY

Öğrenci
19 Ekim 2020
16
1
4
3
AMD R5 7500F
RTX 4060 TI OC 8G
A620M-E Anakart
500GB SSD
16GB RAM
26.499 TL
SSD:
Kasa:

Ürün linki
Hocam şu an incehesapta gaming gecesi indirimi var da sizce mu model mi iyi yoksa sizin paylaştığınız vatan bilgisayar modeli mi iyi? Umarım erkenden görürsünüz, stoklar azalmaya başladı :)