Son Günlerde Fazla Şanssızım galiba...

Bu konuyu okuyanlar

Furkanbg26

Doçent
Reaksiyon puanı
307
Merhaba Bir derdimi anlatmak istedim şimdi anlatıyorum şanssızlık 2 gün önce başladı
2 gün önce din kültürü fen bilgisi ve ingilizce sınavlarım vardı
baya bi çalışmıştım Okullarda bulunduğum ilde 5 gün olduğu için zor soracaklarını düşünmüştüm
Neyse efendim gece 1 e 2 ye kadar çalıştım abimle beraber acıktık ve tost yapmaya karar verdik ardından Hemen Bir telefon babam aradı dedi ki
Oğlum Okulunuz Kapanmış Sınıfta Korona Çıkmış
Haliyle Canım Sıkıldı Çünkü o kadar çalışmıştım.

2. Olaya Gelelim Okul Kapandığı İçin Uzaktan Eğitime Geçtik Sabah 09.00 Da uyandım
Bi baktım 2 saatlik ders ertelenmiş
Geç Yattığım İçin kafam yerinde değildi tekrar dalmışım ve dersi kaçırdım

3.Olay İse Eskişehirde Yaşıyorum Bilenler Bilir Su Sayacı Zımbırtısı var
Su Her zaman sabah Kesilirdi Bu sefer akşam kesileceği tuttu
Tamam Dedim Gittim Yükleme Merkezine Yükledim Geldim
Kartı Sayaca Taktığım Gibi Sayaç Arızalandı Ötmeye Falan Başladı Sorunu hala çözemedik

4.Olay İse
Otobüs Bekliyorum 4 tane otobüsle gidebileceğim yere gidebiliyorum
2 tanesini 1 saat fazladan beklediğim için diğer durağa geçip o kalan 2 otobüsü yakalama peşindeyim
Durağa geçtiğim gibi karşıdan o fazladan beklediğim otobüsü gördüm neyse dedim 5 dk sonra diğer otobüslerden birisi gelir
aradan 1 saat geçti ve sonra geldi (Diğer Otobüse Niye Binmedin Derseniz Diğer Durakla aramda ana yol var )

5.Olay İse Bu olaylardan Sonra Eve Geldim Nokia 1320 bi telefonum vardı iyi bir liseyi kazanırsam yenisini alacaklarını söylemişlerdi
1320 telefonu kullanırken içinde birden sesler geldi ve ekrana yıldırım ve çark işareti çıktı
telefon şuan tamamen kapalı ve asla açılmıyor
Alarm Kuracak Bir Telefonum Bile Kalmadı

6.Olay ise Bugün Kendime Çay Doldurmak Üzere Çaydanlığı Açtığımda Çaydanlık Bozuldu

7.Olay Kendime Uygulama İndirken indirme bittiğinde 3 kere irternet koptu 3 kerede Defender Kapatmama Rağmen Dosyayı Sildi 2 kerede winrar dosya arşivi hatası verdi

8. Olay Okulda Sıraya Oturdum Sıra kendi Kendine Yere Devrildi

İnanmazsınız ama bu olayların hepsi 2 gün içerisinde oldu

Overclocked

Profesör
Reaksiyon puanı
4,580
Tek tek cevap vereyim. Bunları dert etmene bile gerek yok.

1. Sen dersini çalışmışsın. İleride işine yarar. Üzülecek bir durum yok.

2. Benim canlı ders kaçırmadığım gün yok. Salla gitsin. Ölmezsin ya.

3. Sular neden her akşam kesiliyor? Bir sorun olmasın?

4. Olayı pek anlamadım. Türkçe paragraf sorusu gibi. Kafadan 1 saat kaybetmişsiniz galiba. Geçmiş olsun :d

5. Liseye geçtim. 7 aydır telefonum yok. Bir şekilde idare ediliyor. İmkan yoksa boş ver.

6. Çaydanlık nasıl bozuluyor anlamadım?

7. Korsan bir uygulama indirmeye çalışmışsınız galiba. Üzülmenizin mantığı yok.

8. Gülmek için malzeme çıkmıştır işte. Üzülecek bir durum yok.

Furkanbg26

Doçent
Reaksiyon puanı
307
Tek tek cevap vereyim. Bunları dert etmene bile gerek yok.

1. Sen dersini çalışmışsın. İleride işine yarar. Üzülecek bir durum yok.

2. Benim canlı ders kaçırmadığım gün yok. Salla gitsin. Ölmezsin ya.

3. Sular neden her akşam kesiliyor? Bir sorun olmasın?

4. Olayı pek anlamadım. Türkçe paragraf sorusu gibi. Kafadan 1 saat kaybetmişsiniz galiba. Geçmiş olsun :d

5. Liseye geçtim. 7 aydır telefonum yok. Bir şekilde idare ediliyor. İmkan yoksa boş ver.

6. Çaydanlık nasıl bozuluyor anlamadım?

7. Korsan bir uygulama indirmeye çalışmışsınız galiba. Üzülmenizin mantığı yok.

8. Gülmek için malzeme çıkmıştır işte. Üzülecek bir durum yok.
1. Sınavlara girdim durumum iyi
2. sayacı söküp götürdüler eski tip sayaçlardan taktılar
3.telefon için imkan var ama liseyi şart koşuyolar
4.çaydanlığı tokatladım düzeldi
5. oyunu çalıştırmayı başardım

İhriz

Asistan
Reaksiyon puanı
297
Ben şansa inanmıyorum sana olayları tek tek açıklıyayım:

Olay 1- Derslerine çalışman senin tedbirindi, sınıfta korona çıkması virüse yakalanan çocuğun vurdumduymazlığıydı veya yetersiz önlem sonucu çıkmış bir durumdu.

Olay 2- Bunun zaten seninle ilgisi yok. Öğretmenin birinci durum gibi geç saatlere kadar sınav hazırlaması vs. şeylerle uğraşı ve geç yatma sonucu beynin uyuşukluğundan kaynaklanan bir yorgunluk üzerine dersin iptal olması (aynı durum sende de meydana gelmiş).

Olay 3- Suyun kesilmesi belediyenin işleri rayına oturtamamasından kaynaklanıyor. Makinenin bozulması ise senden bir önce ki kişinin veya önceki kişilerin düzgün kullanmıyor olmasıydı.

Olay 4- Bu olayı pek anlayamadım.

Olay 5- Telefon firmasının eşyaları sağlam yapmamasından kaynaklanıyor.

Olay 6- Çaydanlık kullanımı veya üretimi aşamasında ki sorunlardan ötürüdür.

Olay 7- İnternet kesintisinin ve bilgisayar hatalarının kesinlikle şansla alakası yok.

Olay 8- Ortaokul öğrencilerinin okul eşyalarını doğru kullanmamasından ötürüdür.

Aslında bunu kelebek etkisine de bağlayabilirsin çünkü bu olayların 2 gün gibi kısa bir sürede meydana gelmesi seni yormuş olmalıdır ve sende de buna bağlı olarak davranışsal farklılıklar ortaya çıkmıştır.

Bir inadım yok sadece şans gibi saçmalıkların var olmadığını açıklamaya çalıştım sevgilerimle..
:kissingheart: