Haber SON DAKİKA: Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un istifa ettiği iddia ediliyor!

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
3,027
Milli eğitim bakanı mı? Haha yok artık ben de Ronaldo :D
Capture.JPG

Mesaj otomatik birleştirildi:

Bana yalan haber gibi geldi.
Böyle haberleri sıkça duyuyoruz aslında. Resmi gazeteyi beklemek gerekiyor. Şu an sadece iddia olarak akıllarda kalsın.

Sonturk13

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ohh be su kendisini bisi sanan sahistanda kurtulduk

Ceon

Asistan
Reaksiyon puanı
325
Abi sizin bu zihniyetiniz ne zaman bitecek? Anlayın artık her bakanın gitmesiyle bir şey değişmiyor. Ekonomi bakanı gitti ekonomi çok iyi olacak; milli eğitim bakanı gitti şimdi izleyin eğitim sistemimiz düzelecek; başka bir bakan gidecek onun içinde onun görevi neyse ona karşı bir şey diyecekseniz. Pardon da bu düşünce yapısından ne zaman çıkacaksınız? Büyük ihtimal komik duruma düştüğünüzün farkına varana kadar değişmeyeceksiniz. Keşke erkenden farkına varsanız..

Konu hakkında diyeceklerime gelecek olursak da bu konunun altında 7 Mart 2021 tarihinde Efe'nin açtığı bir konuya denk geldim. Orada iddiaları destekleyen bir şeyler var. Şu an ise destekleyen bir bilgi bile yok. Yüksek ihtimalle asılsız haberdir.

falsis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Öncelikle haberin doğru olduğuna inanmıyorum. Ancak doğru olduğunu varsayarak bir şey söylemek istiyorum. Velev ki M.E. Bakanı Ziya Selçuk istifa etti, buna neden bu kadar seviniyorsunuz? Öğrenci olarak TEOG ve benzeri sistemleri istiyor ve yan gelip yatıp da iyi yerlere gelmek mi istiyorsunuz? Ziya Selçuk, gördüğüm en iyi M.E. bakanlarından biridir. LGS ve AYT/TYT sistemi gayet mantıklı ve güzel bir sistemdir. Sorular çocukların anlama becerilerini doğrudan etkiler. Bu sistemi beğenen aklı başında çok fazla insan var. Yanlış anlamayın size "aklınız başınızda değil" demiyorum, sadece şu algıyı yıkmanızı tavsiye ediyorum.

Tuna Günay

Asistan
Reaksiyon puanı
81
Her ne kadar şuanki iktidarı sevmesemde Ziya Selçuk gayet iyi bir milli eğitim bakanıydı. ( belkide Halen öyle) Getirdiği sistemler öğrenciyi adam etmek üzerine kurulu yan gelip yatıp doktor olmaya değil. Bu nedenden sevilmediği de aşikar.

falsis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Her ne kadar şuanki iktidarı sevmesemde Ziya Selçuk gayet iyi bir milli eğitim bakanıydı. Getirdiği sistemler öğrenciyi adam etmek üzerine kurulu çünkü yan gelip yatıp doktor olmaya değil. Bu nedenden sevilmediği de aşikar.
Doktor olmak o kadar kolay olmadığı için o kısma katılmıyorum ancak diğer kısımlarda aynı fikirdeyim. Ayrıca Ziya Selçuk Siyasi biri değildi...

Tuna Günay

Asistan
Reaksiyon puanı
81
Doktor olmak o kadar kolay olmadığı için o kısma katılmıyorum ancak diğer kısımlarda aynı fikirdeyim. Ayrıca Ziya Selçuk Siyasi biri değildi...
Kusura bakma ama cumhurbaşkanı ataması ile gelmedi mi Ziya Selçuk.. Yanlışım varsa düzelt ama ben öyle hatırlıyorum.

Ceon

Asistan
Reaksiyon puanı
325
Doktor olmak kolay dememiş ki sadece eski sistemlere göre daha çok zorlayıp daha az kişinin alabileceği bir bölüm yaptığı için sevilmiyor demiş. Tam olarak benim dediğim gibi değil de benim dediğim daha açıklayıcı bir cümle oldu.

falsis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Kusura bakma ama cumhurbaşkanı ataması ile gelmedi mi Ziya Selçuk.. Yanlışım varsa düzelt ama ben öyle hatırlıyorum.
Bakanlar atamayla gelir zaten. Demek istediğim, Sağlık Bakanı ve Milli Eğitim Bakanı'nın daha önce siyaset ile bir ilgisi yoktu ve siyasi durumlara herhangi bir müdahaleleri olmadı. Bu 2 kişinin emeğini boşa saymayalım ve siyasete karıştırmayalım.

''Wolfred1ght''

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,290
Konuyu açacaktım lakin iddia değeri taşıdığı için açmadım.
Ziya Beyin şuanlık bir istifasının olacağını sanmam.Şuan Ülkenin bulunduğu durumda herhangi bir hatası veya yanlış hareketini görmedim.
Birde artık şunu lütfen anlayın.Hiç bir bakan gidince komple bir değişim olmayacak.Çünkü büyük değişimler sağlam bir yürek ve irade ister.

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Güncelleme: İstifa ile ilgili bir madde Resmi Gazete'de yer almadı.
Sanırım bunlar Facebook üfürükleri. Allahın günü birini öldürürler, hiçbiri de doğru çıkmaz. Birileri sazanlarla çok fena eğleniyor. Da, asıl "İddia ediliyor" lejantlı bir balon'un sitede açılmasına müsaade edilmesi.

Yetkili arkadaşlar, kesinleşmemiş haberler konusunda göstereceğiniz hassasiyet SDN'ye prestij kazandırır. Aksi halde bu türden üfürük haberler bu siteyi de üfürük haline getirir ve kimse kaale almaz bir daha.

Bence bir düşünün derim!

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
SDN Forum böyle haber niteliği bile olmayan, ne idüğü belirsiz iddialara mı kaldı, gerçekten yazık...

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
"Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un istifa ettiği iddia ediliyor!"

IMG_20210731_095023.jpg

Kesinleştiği bilgisi nereden geliyor?! İstifa ettiği ve istifasının kabul edildiği kesinleşmişse neden hala resmi bir açıklama yok?! Tüm bunlar bir iddiadan ibaretse nasıl kesinleşmiş oluyor?! ?

Reaksiyon puanı
1,768
Ziya Selçuk benim gördüğüm en iyi m.e. bakanı. Öğrencilerin onu sevmemeeinin sebebi onların işine gelecek şeyler yapmaması eğitimden vazgeçmemesi. Mesela birkaç yıl önce 2 gram kar yağmıştı ve Ziya Selçuk okulları tatil etmedi diye adama sövdüler xd
Bacak kadar boylarıyla devleti yönetmeye kalkıyorlar kararları siz verecekseniz o adam niye o koltukta? Niye o kadar okul okudu daha tahsilini tamamlamamış iki veletten emir almak için mi?

Herkes sınavları iptal etsin diye ağlamaya başladı az kafalarını yorsalardı sınav yaklaştığında iptal olacağını böylece öğrencilerin ders çalışmayı bırakmayacağını anlardınız ama yok herkes haksız kimsede akıl yok bi siz zekisiniz...

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,258
Biri gider biri gelir, gelen değiştirir her şey kafasına göre. Sonrasında olan yine öğrenci tayfaya oluyor.

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Kesinleşmiş bilgi...
ME Bakanı hala görevde ve istifa ettiğine dair ortada hiçbir karine mevcut değil. :)

Ayrıca...
Benzer haber(daha doğrusu 'üfürük') 21 Mart 2021 tarihinde yine açılmış!
O zaman tutmayınca aylar sonra bir daha üfürmüşler.

Hayal ettiklerini idealize eden sazan gazeteci taifesi de bir beis görmemiş üfürüğün üzerine atlamaya.

Neyse, yiyenlere afiyet olsun, -pardon-, geçmiş olsun diyelim. :D

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
1,768
Kesinleşmiş bilgi...
ME Bakanı hala görevde ve istifa ettiğine dair ortada hiçbir karine mevcut değil. :)
Bu arada muhtemelen istifa baskısını arttırmak için onun olduğu iddia edilen eski twitler tekrar piyasaya çıktı (yangından önce tam gündeme gelecekti sonra yangın çıkınca gündeme çok gelemedi)

yusufege

servet sayar
Reaksiyon puanı
849
Bu konudaki arkadaşlar üfürük gerçek çıktı haberiniz olsun