SON DAKİKA | Bu haftasonu sokağa çıkma yasağı uygulanacak iller

Bu konuyu okuyanlar

BHA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Ankara
Balıkesir
Bursa
Eskişehir
Gaziantep
İstanbul
İzmir
Kayseri
Kocaeli
Konya
Manisa
Sakarya
Samsun
Van
Zonguldak

Son dakika haberine göre, İçişleri Bakanlığı genelgesine göre, hafta sonu 15 ilde sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak. Kısıtlamanın olduğu 6 Haziran Cumartesi günü market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler 10.00-17.00 saatleri arasında faaliyet gösterebilecek. Sokağa çıkma kısıtlaması öncesinde cuma günü market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler saat 23.00'a kadar faaliyetlerine devam edebilecek.Kısıtlama günlerinde ekmek üretilen fırın ve unlu mamul ruhsatlı iş yerleri ile ekmek satılan bayiler, tatlı üretilen, satılan iş yerleri açık olacak.

Ne zaman bitecek bu yasaklar?

epsilon06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,077
Şimdi şöyle bir soru size.Cuma günü yasaklı illerden başka bir ile kendi aracıyla gitmiş kişi cumartesi dönmek isterse şehiriçine alınır mı alınmaz mı ceza yer mi? Evine dönüyor.

[т]σятυє

Asistan
Reaksiyon puanı
278
Şimdi şöyle bir soru size.Cuma günü yasaklı illerden başka bir ile kendi aracıyla gitmiş kişi cumartesi dönmek isterse şehiriçine alınır mı alınmaz mı ceza yer mi? Evine dönüyor.

Sokaga hangi amacla cikti, ne icin cikti, izin belgesi var mi yok mu...

Eger bir gerekcesi yoksa ceza yer. Eve donuyorum bahanesini dinleyeceklerini sanmiyorum, cok rahat ceza yazarlar.

epsilon06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,077
Yurttan eşyalarını almak için? İzne gerek yokmuş kendi aracınızla seyahat ederken artık ama dönüş işte sıkıntı birde yeni belli oldu yasak sıkıntılı bir şey.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sokaga hangi amacla cikti, ne icin cikti, izin belgesi var mi yok mu...

Eger bir gerekcesi yoksa ceza yer. Eve donuyorum bahanesini dinleyeceklerini sanmiyorum, cok rahat ceza yazarlar.

mila12

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
255
Bu durumda daha çok çıkma yasağı olur

The Commander

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
O fotoğraf ne ki? Kahve zincirlerinde kuyruk var hocam. Bu gidişle zor kurtulacağız. Temas yoluyla yayılıyorsa eğer şu normalleşme adımındaki 5 günümüz tam bir facia davranış olarak. Adam maskeyi yarım takıyor, uyarıyorum. Benimle kavga ediyor. İnsanlarımızın şunu anlaması gerektiğini düşünüyorum. Bu virüs her gün bizden çalıyor. Genç arkadaşlar, küçük kardeşlerimiz kısacası hepimiz bu süreçte eğitimimizden uzak kaldık örneğin. Bu kafayla gidersek seneyide mi böyle geçirelim? Asıl kötülüğün yurt dışı uçuşlar başladığında olacağını düşünüyorum. Tüm bu konularda yanılmayı yürekten istiyorum.
Bildiğime göre geçenlerde bakana sorulmuştu ve artık sokağa çıkma yasağı düşünülmüyor cevabı vermişti. Tekrar bu kararın alınması ciddiyeti elden bırakmamak adına bir mesaj olarak görünüyor.