Solidworks ssd ile hızlanır mı?

Bu konuyu okuyanlar

ulass09

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Selam arkadaşlar.
Bende asus N55SL S1011v model laptop var. Çoğunlukla solidworks çalışıyorum ve haliyle yavaş kalıyor. Bilgisayarı aldığımda ssd ile 8 gb daha ram al işini görür dediler. Sizce alsam solidworks de işe yararmı?

Reaksiyon puanı
188
SSD sadece diskten verileri okurken işine yarar. istersen 100 GB Ram'in olsun kullanmadığın sürece o kadar ram hiç bir işe yaramaz. Programın yük altındaki durumuna bak eğer ramleri tam dolduruyorsa o zaman ram takviyesi hızlandırır. Ayrıca bu tip programlar iyi ekran kartı ve iyi işlemciye de ihtiyaç duyar. O yüzden Yeni makine al daha iyi :)

M.Şamil CAN

Dekan
Reaksiyon puanı
105
Kardeş valla solidworks için 4 gb ram de yeter önemli olan işlemcin. Birde yaptığın çalışmalarda önemli. Unsur ağacını düzenli kullanman lazım. Yok ben kafama göre takılacağım diyorsan orta halliden biraz daha iyi bilgisayar görür işini. Bende şuan 2 gb ram 3.1 ghz hızında işlemci var gayet yetiyor. Tabi render süresi biraz uzun olsada idare ediyoruz :)

ulass09

Asistan
Reaksiyon puanı
0
samilcan güzel diyorsun da unsur ağacını ne kadar düzenli kullansam da çok parçalı montajlarda, parça düzenlemeden sonra tekrar montaja dönünce makine kasıyor ve anlamadığım kapanıyor solidworks. Makinemin tek eksiği quadro ekran kartı bence ama onlar çok pahallı geldi. Ben belki ssd takınca bu kapanma olayından kurtulurum diye düşünmüştüm.

Reaksiyon puanı
31
samilcan güzel diyorsun da unsur ağacını ne kadar düzenli kullansam da çok parçalı montajlarda, parça düzenlemeden sonra tekrar montaja dönünce makine kasıyor ve anlamadığım kapanıyor solidworks. Makinemin tek eksiği quadro ekran kartı bence ama onlar çok pahallı geldi. Ben belki ssd takınca bu kapanma olayından kurtulurum diye düşünmüştüm.
Sdd ile bu işi çözemezsin solid works için iki önemli şey vardır 1.işlemci diğer ekran kartı montaj esnasında çöküyorsa büyük olasılıkla sorun solid programındadır.

ulass09

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Haklısın ama farklı yerlerden bulduğum 3 tane solidi kurdum aynı sorun devam ediyor. Acaba diyorum xp ile denesem birde ama fark olurmu ki?

Reaksiyon puanı
31
2012 mi kullanıyorsan çoğu cracklarda sorun var bizdekilerde bu yüzden çöküyordu.

ulass09

Asistan
Reaksiyon puanı
0
yok 2010 var solid de olacağını sanmıyorum çünkü arkadaşlarım eski pclerinde bile düzgün çalışıyor.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bende solidworks 2015 var bendede aynı sorun var performance log diye bir hata raporu veriyor sende bir bak acaba kapatıldığında neden hata verdiğini raporluyor sende bir bak raporda neden hata verdiğine