Soru Sokaktan kedi sahiplenmek

Charismax

Öğrenci
Ben senelerdir sokaktan besliyorum evde evcilleşti artık ufaklaı ala ala .. ilk etapta masraflı olur sana en basitinden temellerini yazayım.

İlk olarak kedini yıka .. normalde yıkanmaz dışardan geldiği için bir seferliğine tırnaklarını hafif kes ve yıka .. sonrasında çok iyi durula .. suyu sevmez ısırır eder ama bir şekilde dışarıdaki havayı kırması için suyla temas ettir hayvanı..

sonra

ilk olarak bir ense damlası al..
damlayı sen yapma yaptır.

30 tlden 80 liraya kadar ücreti var
sonra eczaneden Contil al iç parazit hapı 8 lira o hapın tekini 4'de böl yuttur veya bir yiyecegin içine karıştır.. limonlu tat koku olduğu için sevmezler..

sonrası sokak kedisi oldugu için kilosu 10 liralık kuru mamalar var .. ilk 1 ay kuru mamadan başka birşey vermeki dışarda yediklerini arayacaktır alışsın.. yemiyor diye üzülme her türlü yer o.

sonrası alışma süreci ve duruma göre gözlemlersin.

EtiJhin

Asistan
En iyisini yapıyorsun dostum bende sokak kedisi ve sokak köpeği besliyorum.Çoğu kişi beyaz olsun , güzel gözleri olsun , sosyal medyada paylaşabiliyim diye cins kedi/köpeklere yöneliyor ortada kalanlarda sokak hayvanları oluyor.

rover_xp

Doçent
keşke bende besleyebilseydim ama annemden onay çıkmıyor.kendisi sokak hayvanlarını besler.her alışverişe çıktığımızda 1-2 paket tavuk jambon alıp kedilere veriyoruz ama koltuk tırmalar fazla tüy döker olayından ötürü evde besleyemiyoruz.evde besleyecek olsam %100 sokak kedisi alırdım.çünkü cinsler zaten bir şekilde sahip buluyor önemli olan bulamayan sokak kedileri.zaten cins alanlarda yukarıda dendiği gibi instada like alsın,gözü şöyle olsun,tüyü bu renkte olsun falan diye alınıyor.