Haber Sokak söyleşileri yapan ‘Kendine Muhabir’ tutuklandı

Bu konuyu okuyanlar

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
Kaç tane başbakan geçti, cumhurbaşkanı geçti hakaret eden ediyordu kimi dalga geçiyordu. Karekatür yapanı vardı. Olacak o kadarda alay konusu olanlar oldu. Ama tarihimizde hiç böyle birşey yaşanmadı. Tutuklayıp hapise atmak mesela.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Kaç tane başbakan geçti, cumhurbaşkanı geçti hakaret eden ediyordu kimi dalga geçiyordu. Karekatür yapanı vardı. Olacak o kadarda alay konusu olanlar oldu. Ama tarihimizde hiç böyle birşey yaşanmadı. Tutuklayıp hapise atmak mesela.

Bu tarz hakaretler küfürler flan zaten yüzde 99 Sosyal medya üzerinden yapılıyor. Youtube Facebook Twitter gibi... 15-20 yıl öncesine kadar sosyal medya mı vardı. Cumhurbaşkanına veya birine hakareti nerden bilecen nerden kanıtlayacan köy kahvesinde söven hakaret eden admaı nerden bilecen !

Ama yeni düzende adamlar bildiğim Cumhurbaşkanını etikenleyip Küfür ediyor alenen bu adam ceza alamyacak mı ? Sosyal medyada direk Cumhurbaşkanının Twitter adresine girip sövüyor benzer şekilde direk Video kaydı çekip Youtube a atıyor. HER ŞEY AÇIK ALENİ VİDEO KAYDI VAR veya kullanıcı adı belli. Tam yargının işine gelen işler belgeli delilli isim belli tam ceza vermelik yasal olarakta madde varsa diyorum ayrıca.

Not: Bu arada hapse atılan insan sayısı çok ama çok az. Çok ağır analı bacılı küfür etmesi lazım. Yoksa diğer türlü maksimum ifadeye çağılıyor tutuksuz yargılanıyor. Zaten yargılamada 1 yıl ile 4 yıl arası hapis istemiyle dava açılıyor. hapis alması için iyice en üst sınırdan ceza almalı 1-2 yıl aldın mı yatarı yok.

Son olarak Karikatür yaptı diye gazetede yazdı diye tv de program yaptı diye tutuklanan hapse atılan isim var mı?

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
Bu tarz hakaretler küfürler flan zaten yüzde 99 Sosyal medya üzerinden yapılıyor. Youtube Facebook Twitter gibi... 15-20 yıl öncesine kadar sosyal medya mı vardı. Cumhurbaşkanına veya birine hakareti nerden bilecen nerden kanıtlayacan köy kahvesinde söven hakaret eden admaı nerden bilecen !

Ama yeni düzende adamlar bildiğim Cumhurbaşkanını etikenleyip Küfür ediyor alenen bu adam ceza alamyacak mı ? Sosyal medyada direk Cumhurbaşkanının Twitter adresine girip sövüyor benzer şekilde direk Video kaydı çekip Youtube a atıyor. HER ŞEY AÇIK ALENİ VİDEO KAYDI VAR veya kullanıcı adı belli. Tam yargının işine gelen işler belgeli delilli isim belli tam ceza vermelik yasal olarakta madde varsa diyorum ayrıca.

Not: Bu arada hapse atılan insan sayısı çok ama çok az. Çok ağır analı bacılı küfür etmesi lazım. Yoksa diğer türlü maksimum ifadeye çağılıyor tutuksuz yargılanıyor. Zaten yargılamada 1 yıl ile 4 yıl arası hapis istemiyle dava açılıyor. hapis alması için iyice en üst sınırdan ceza almalı 1-2 yıl aldın mı yatarı yok.

Son olarak Karikatür yaptı diye gazetede yazdı diye tv de program yaptı diye tutuklanan hapse atılan isim var mı?
Ben diyeceğimi dedim. Neler oluyor neler. Siz başka ülkede yaşıyorsunuz sanırım. İnsan insana küfür edebilir bunlar normal şeyler. Provakasyon olabilir ama 20 olayın 20 si de mi öyle oluyor ? Hem avrupada başka ülkede de küfürleşme oluyor 1 kişinin tutuklandığını gördünüz mü ? Komik ve saçma bir durum.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
İnsan insana küfür edebilir bunlar normal şeyler.

Edemezsin işte neresi normal şeyler yaa...

Gİt İngilterede Kraliyet ailesine söv bakalım ne oluyor görelim. İspanyada git Krala söv bakalım ne olacak görelim. Rusya'da git Putin'e Ana avrat söv ne olacak görelim.

Amerika ve Fransada anayasal olarak küfür suç değil diye biliyorum oralarca maddi cezası var. 15 bin $ ile 50 bin Euro arası galiba cezasıda kişilere hakaretin.

Sırf haklı çıkmak için küfürü hakareti meşru sayacaksınız hee ne var bunda diyeceksiniz nerdeyse. Sabah akşam sizin ananıza bacınıza hatta yeni doğmuş torununuza kadar sövseler hoşunuza gidecek heralde !

Bak dünyadan örnekler. Hangi ülkede En üst makama sövmek serbestmiş ?

Son düzenleme:

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
Edemezsin işte neresi normal şeyler yaa...

Gİt İngilterede Kraliyet ailesine söv bakalım ne oluyor görelim. İspanyada git Krala söv bakalım ne olacak görelim. Rusya'da git Putin'e Ana avrat söv ne olacak görelim.

Amerika ve Fransada anayasal olarak küfür suç değil diye biliyorum oralarca maddi cezası var. 15 bin $ galiba cezasıda kişilere hakaretin.

Sırf haklı çıkmak için küfürü hakareti meşru sayacaksınız hee ne var bunda diyeceksiniz nerdeyse. Sabah akşam sizin ananıza bacınıza hatta yeni doğmuş torununuza kadar sövseler hoşunuza gidecek heralde !
Sokakta kavgalar olabiliyor okullarda birbirine küfür eden çocuklar oluyor. Araba kullanırken küfür eden insanlar oluyor veya bağırıp çağıran. O zaman onlar da suçlu. Putine küfür eden çok kişi var rusyada.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Sokakta kavgalar olabiliyor okullarda birbirine küfür eden çocuklar oluyor.

Yetişki bir bireyse ve elinde belge bilgi varsa SUÇ ZATEN.

Sana birisi sosyal medya hesabından alenen adını vererek sana sövüyorsa suç veya video kaydı alırsın sana evinde arabadan sövüyorsa suç. Verirsin mahkemeye manevi tazminat davası açarsın kazanırsın. Yeterki hakkını savunmayı bil.

Al Avrupadaki uygulamalar. Devlet başkanlarına hakaretin cezası neymiş görelim.

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
Yetişki bir bireyse ve elinde belge bilgi varsa SUÇ ZATEN.

Sana birisi sosyal medya hesabından alenen adını vererek sana sövüyorsa suç veya video kaydı alırsın sana evinde arabadan sövüyorsa suç. Verirsin mahkemeye manevi tazminat davası açarsın kazanırsın. Yeterki hakkını savunmayı bil.

Al Avrupadaki uygulamalar. Devlet başkanlarına hakaretin cezası neymiş görelim.

Peki o videoda ağır bir küfür var mıydı ?

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Peki o videoda ağır bir küfür var mıydı ?

Şimdi hemen konuyu değiştirme :D Üstte ne diyordun 1 tane Avrupa ülkesinde cezası var mı diyordun ! Demek ki neymiş var mış kıvırmanın anlamı yok ... Konuya gelirsek Daha tutuklama gerçekleştimi ben bilmiyorum.

Mahkeme gerekçeli kararını açıklayınca görecez. Tutukladı mı tutuksuz mu yargıladı mahkeme devam edecek mi mahkemeye gerek yok mu diyecek. Küfür ve hakaretten mi nöbetçi mahkemeye sevk edildi. Halkı kin ve nefrete sürükleme mi tahrik suçumu kişisel bir olay mı bilmiyoruz. Bu üstte ki videodan mı dava açıldığ o bile kesin değil daha...

Belki bir vatandaş kendi görüntüleri izinsiz yayınlandı diye sikayet etti hiç bir şey bilmiyoruz.

Not: Bu arada ben muhabirin tutuklanmasını savunmuyorum. Ama küfür hakaret eden halkı isyana çağıranların kin ve nefret ortamı oluşturanların ceza almasını savunuyorum. Bu youtube kanalı sahibi uyarı alır bu tarz içerikler yaptığı için tekrarlaması halinde ceza alır anca.
Mesaj otomatik birleştirildi:

NOT: Bak şimdi ne gördüm. Muhalif medya her zaman ki gibi olayı ÇARPITMIŞ ve bana göre kasıtlı eksik bilgi verip ALGI yapıyorlar.

Bakın o muhabirin eşi ne diyor ! Tutuklanma gerekçesi Cumhurbaşkanına hakaret değilmiş :D:D

Kendine Muhabir Hasan Köksoy tutuklandı. Hasan Köksoy'un eşi tutuklama ile ilgili açıklamalarda bulundu. Yayınladığı bir röportajdan dolayı, röportajı veren ile beraber tutuklanan Hasan Köksoy'un asıl tutuklanma sebebi, röportaj da konuşan kişinin bana komplo kurdular demesi üzerinedir. Kurduğu cümlelerin arkasında durmayan bu şahıs, kendisini temize çıkarabilmek için Hasan Köksoy arkadaşımızı zan altında bırakmış ve yalan yanlış ifadeler vermiştir.

Son düzenleme:

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
Şimdi hemen konuyu değiştirme :D Üstte ne diyordun 1 tane Avrupa ülkesinde cezası var mı diyordun ! Demek ki neymiş var mış kıvırmanın anlamı yok ... Konuya gelirsek Daha tutuklama gerçekleştimi ben bilmiyorum.

Mahkeme gerekçeli kararını açıklayınca görecez. Tutukladı mı tutuksuz mu yargıladı mahkeme devam edecek mi mahkemeye gerek yok mu diyecek. Küfür ve hakaretten mi nöbetçi mahkemeye sevk edildi. Halkı kin ve nefrete sürükleme mi tahrik suçumu kişisel bir olay mı bilmiyoruz. Bu üstte ki videodan mı dava açıldığ o bile kesin değil daha...

Belki bir vatandaş kendi görüntüleri izinsiz yayınlandı diye sikayet etti hiç bir şey bilmiyoruz.

Not: Bu arada ben muhabirin tutuklanmasını savunmuyorum. Ama küfür hakaret eden halkı isyana çağıranların kin ve nefret ortamı oluşturanların ceza almasını savunuyorum. Bu youtube kanalı sahibi uyarı alır bu tarz içerikler yaptığı için tekrarlaması halinde ceza alır anca.
Genele bakarsak tabi birkaç ülke çıkabilir ama basit şeylerden bile tutuklananlar oluyor. :D

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Genele bakarsak tabi birkaç ülke çıkabilir ama basit şeylerden bile tutuklananlar oluyor. :D

Genel cümeleler söylüyon. Kim mesela basit şeylerden tutuklanan ! 3 tane isim say desem sayabilecen mi ?

Bak üstteki muhabirin tutuklanma nedeni o videoda ki şahısın şikayetçi olmasıymış !

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743

Ama tabi ki kraliçe isterse hakaret davası açabilir.

Kişileri ulvileştirmek kadar saçma ve gereksiz bir şey yok. İster Erdoğan ister Akşener ister KK olsun
bu insanlar bize hizmet etmek için gelen insanlar. Bizler de onları kulu değiliz. O sebeple siyasilere ( ve dolayısı ile makama gelmiş kişilere) hakaret edilmesi durumunda hapis cezası kadar saçma bir şey olamaz.

Yıllar önce sahip olduğumuz hoş görü bugün YOK. Onu bilir onu söylerim.

Ekli dosyalar

• 43047653_294613564489708_6927428940143263744_n.jpg
    43047653_294613564489708_6927428940143263744_n.jpg
    131.6 KB · Görüntüleme: 27
  • 01.jpg
    01.jpg
    150.7 KB · Görüntüleme: 28

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
Genel cümeleler söylüyon. Kim mesela basit şeylerden tutuklanan ! 3 tane isim say desem sayabilecen mi ?

Bak üstteki muhabirin tutuklanma nedeni o videoda ki şahısın şikayetçi olmasıymış !
İsim vermiyim ama o zamanlar benim ilkokul arkadaşım vardı bizim mahalleden çok da iyi çocuktu. Tabi uzun zamandır görüşmedik. Sadece ilkokulda gördüm sonra karşılaşmadık. Annesi ile otobüste karşılaşmıştım. O çocuk yıllardır içerde belkide. İlkokulda bize geldiğinde kahvaltı yapmıştık bir gün. Sonra çocuk demişti ki biz sadece çiğ yumurta yiyoruz demişti. Öyle kötü durumda bir ailesi vardı. Bir gün okulda üniversitede sanırım eylem mi ne yapmışlar sonra kaldıkları yurdu basıp çocuğu götürmüşler. Şimdi nedir ne değildir bilmiyorum. Al sana en yakın örnek kulaktan duyma da değil !

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
Neyse gene bu bölümde çok siyasete kayıyoruz... Siyaset bölümünde değilmiş bu konu. O sebeple moderatör arkadaşlardan da özür dilerim.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Al sana en yakın örnek kulaktan duyma da değil !

Allahtan kulaktan dolma değil :D Kulaktan dolma olsa ne anlatacaktın kim bilir ?

Ne anladık şimdi bu söylediklerinden ? Ben ne bilecem PKK'ya üyelikten mi tutuklandı DKKP-C'ye üyelikten mi. Bİrinimi vurdu birinimi yaralıdı veya ne bileyim bir şey mi çaldı eylemde devlet malına zarar mı verdi polise mi hakaret etti !!!

Senin çocukluk arkadaşınmış Yıllardır görmemişin fakirmişler eee ? O zaman suçsuz. Böyle muhabbet mi
olur.

Yıllar önce sahip olduğumuz hoş görü bugün YOK. Onu bilir onu söylerim.

Bunlar mizah değil bana göre. Mizahta bir seviye olmalı mesaj olmalı ince bir dokundurma olmalı. Bir karakter olmalı. Belden aşağı bu tarz ucuz çizimler mizah olmuyor. Dikkat ederseniz bu tarz işleri hep BELLİ BİR KESİM YAPAR.

Son düzenleme:

Martin Archimbaud

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
3,487
BÜTÜN PARTİLER MİTİNG SONRASI VATANDAŞA kürsüden bir şey atarlar bunda parti ayrımı yok gibi bir şey.
Ee? Başka partiler atınca sırf onu destekliyorum diye bir şey demeyeceğimi mi sanıyorsun? Hangi partiler attı ondan bile haberim yok fakat benim desteklediklerimse bile ben insanların kafasına bir şey fırlatmalarını mantıksız buluyorum.

Benim söylemeye çalıştığım vatandaş hakaret edince yargılanıyor da ülkenin başındaki insan gayet hakaret sayılabilecek bir eylem olan insanların kafasına çay fırlatma eylemini yapınca neden yargılanmıyor? Ülkenin başında olması onu neden yargılanamaz kılıyor?

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
5,172
Bu ülkede şeriat gelmeli diyen hapse girmiyorsa devrim olmalı, sosyalizm gelmeli diyende hapse girmeyecek...

Eğer asıl vatana zarar verenlerin(sizin deyimle hainlerin) izini 2 zıt uçta aynı suç işlenirken, yargının birileri çıkarına nasıl işlediğinde bulabilmelisiniz artık.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Bu ülkede şeriat gelmeli diyen hapse girmiyorsa devrim olmalı, sosyalizm gelmeli diyende hapse girmeyecek...

Kimse Devrim olsun dedi diye hapse girmez. Veya şeriat istiyorum dedi diye ceza almaz.

Ama sen çıkıp Devrim yapacaz yakacaz yıkacaz bunları devirecez bunları asacaz haydi sokağa vurun kırın parçalayın dersen bu suç oluyor. ( Halkı tahrik etmek kin ve nefret suçundan. )
Aynı şey Şeriat istemek içinde geçerli düz söylemek ifade özgürlüğü ikisinde de ama biz yönetimi ele geçirecez şeriaat getirecez kafa kesecez karşı çıkanları öldürecez flan tarzı laflar edersen üsttekiyle aynı şekilde SUÇ.

Reaksiyon puanı
5,172
Kimse Devrim olsun dedi diye hapse girmez. Veya şeriat istiyorum dedi diye ceza almaz.

Ama sen çıkıp Devrim yapacaz yakacaz yıkacaz bunları devirecez bunları asacaz haydi sokağa vurun kırın parçalayın dersen bu suç oluyor. ( Halkı tahrik etmek kin ve nefret suçundan. )
Aynı şey Şeriat istemek içinde geçerli düz söylemek ifade özgürlüğü ikisinde de ama biz yönetimi ele geçirecez şeriaat getirecez kafa kesecez karşı çıkanları öldürecez flan tarzı laflar edersen üsttekiyle aynı şekilde SUÇ.
Şeriatı getireceğiz diyince suç olmuyor devrim yapacağız diyince suç oluyor değil mi?

Bırak artık kelimelere oynamayı...

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Şeriatı getireceğiz diyince suç olmuyor devrim yapacağız diyince suç oluyor değil mi?

Bırak artık kelimelere oynamayı...

Bir şey anlatıyorsan spesifik bir örnek verecen bana.

Afaki konuşuyonuz sadece. Şunu yapan ceza alıyor eleştiren bile hapiste yok Devrim demek suç flan. Hani nerde kim ceza almış sadece devrim dedi diye !!! Kulaktan dolma olmayan laflar üstünden ahkam kesiyorsunuz.

Not: Bu arada dünya çapında benim bildiğim Kansız olan hiç bir devrim yok. Devrim dedimi kan ve ölüm vardır. Bİr kesim karşı kesimi sindirmeden veya öldürmeden devrim olmuyor ilk çağlardan beridir...

Reaksiyon puanı
5,172
Bir şey anlatıyorsan spesifik bir örnek verecen bana.

Afaki konuşuyonuz sadece. Şunu yapan ceza alıyor eleştiren bile hapiste yok Devrim demek suç flan. Hani nerde kim ceza almış sadece devrim dedi diye !!! Kulaktan dolma olmayan laflar üstünden ahkam kesiyorsunuz.
Be kör adam yukarıda duruyor hala video... Sadece sinir bozmak için mi burdasın anlamıyorum. Senin kafandakiler şuan, 2 yıl önce dolar 10tl olacak diyenleride yargılıyor.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Be kör adam yukarıda duruyor hala video... Sadece sinir bozmak için mi burdasın anlamıyorum. Senin kafandakiler şuan, 2 yıl önce dolar 10tl olacak diyenleride yargılıyor.

Yaa adam sadece o videodan mı yargılanıyor başka suçu var mı başka paylaşımı veya bir bağlantısı var mı NE BİLİYON KONU HAKKINDA da hemen Devrim dedi tutuklandıya bağlıyon ! Bİr mahkeme tutuklama kararı alırsa Gerekçesini açıklıyor gerekçeyi gör sonra konuş hiç yoktan.

Şu kafadan çıkın artık. Önünüze ne atılırsa sadece başlığa göre inanıp devam ediyonuz. Bilgi doğru mu yanlış mı eksik mi tam mı hiç bakmıyonuz bile...

Reaksiyon puanı
5,172
Yaa adam sadece o videodan mı yargılanıyor başka suçu var mı başka paylaşımı veya bir bağlantısı var mı NE BİLİYON KONU HAKKINDA da hemen Devrim dedi tutuklandıya bağlıyon ! Bİr mahkeme tutuklama kararı alırsa Gerekçesini açıklıyor gerekçeyi gör sonra konuş hiç yoktan.

Şu kafadan çıkın artık. Önünüze ne atılırsa sadece başlığa göre inanıp devam ediyonuz. Bilgi doğru mu yanlış mı eksik mi tam mı hiç bakmıyonuz bile...
Hey allahım ya. Adam röportaj dan sonra tutuklandı. Var mı ötesi... Tüm suçları adamın röportajını mı beklemiş?

Reaksiyon puanı
5,172
Eee yani ? O zaman devrim demek suç a mı bağladın !
Millet siyasetle yargı yapıyor sen hala kelimelere yargı yapılıyor sanıyorsun. Aslında sanmıyorsunda algı yapıyorsun.

Hayır devrim demek suç a bağlamadım:

1)Sırf o adamın akp yi eleştirmesinden dolayı tutuklanmasına bağladım.

2)Dolar 10 tl olacak diyenlerin şuan dolar 12 iken yargılanıyor olmasına bağladım.

3)Röportajı yapan spikerin tutuklanmasına bağladım.

4)Tam tersini muhalefete yapanlara bir şey olmamasına bağladım.

5)...

Son düzenleme:

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
1)Sırf o adamın akp yi eleştirmesinden dolayo orda olmasına bağladım.

2)Dolar 10 tl olacak diyenlerin şuan dolar 12 iken yargılanıyor olmasına bağladım.

3)Röportajı yapan spikerin tutuklanmasına bağladım.

4)Tam tersini muhalefete yapanlara bir şey olmamasına bağladım.

5)...

Bu yazdıklarının hiçbiri hakkında TAM BİLGİ SAHİBİ DEĞİLİZ.

Bİlmeden sonuca varıyon.

1- Nerden belli sırf AKP'yi eleştirdi diye olduğu !
2- Dolar 10 TL olacak denilen yıllar 2018 o köprünün altından çok sular aktı çok olaylar oldu Dolar 12 oldu diye yargılanma muhabbeti ney anlamadım.
3- Röportajı yapanın tutuklanma gerekçesine EŞİ BİZZAT. Diğer adamın şikayetçi olması demiş !
4-Tam tersini muhalefet yapan konusunu açman lazım.
5 - !

Reaksiyon puanı
5,172

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Arkadaşa şunu bırakıp gideceğim artık? 'Dolar 10 TL Olur' Dedikleri İçin Yargılanıyorlardı, Dolar 11'i Geçti...

Akp ile ilgili ithamlarda onca zaman mekan uyumu, tonlarca insanın iddalarına ramen hani kanıt diye dolaşan adam şimdi gelmiş tek bir kanıt olmadan yargılanan insanların haklı yargılanmalar olduğunu idda ediyor.

Bir insan bu kadar çelişmemeli kendi ile demeden edemiyorum...

Olaylarda konudan sürekli sapıp SAP SAMAN ne varsa karıştırıp haklı çıkmaya çalışıyorsunuz. Olayların o günün şartlarına ve koşullarına göre yorumlamayıp sürekli az ondan da koy bundanda yok yetmedi suyundanda koy diye çorba ediyorsunuz.

Bu olay 2018'in olayı. O zamanlar ABD başkanı bile sizin ekonominizi bitirecem diye tweetler atmış ekonomik saldırılar var alenen darbe sonrası baskı var devlet dolarlarınız bozun dolar almayın dedikçe halka birileri çıkıp sakın bozmayın dolar alın her şeyinizi dolara yatırın dolar 15-20 TL olacak diye insanları gazlıyordu tam tersi söylemlerde bulunuyorlardu.

O kişilerin söylemleri ifadeleri bana göre o gün yanlıştı ama cezalık bir şey yok. zaten CEZADA ALMADILAR... Bir partiye muhalif olmak ülkeye muhalif olmak olmamalı.

Konu Cumhurbaşkanına hakaret suç mu değil mi ordan Devrim dedi diye içeri atıldıdan tut muhalif diye atıldıya ordan sekip dolara ordan dönüp başka bir muhabbete orda Silivri soğuktura geliyoz dönüyozda dönüyoz sadece...

Reaksiyon puanı
5,172
Olaylarda konudan sürekli sapıp SAP SAMAN ne varsa karıştırıp haklı çıkmaya çalışıyorsunuz. Olayların o günün şartlarına ve koşullarına göre yorumlamayıp sürekli az ondan da koy bundanda yok yetmedi suyundanda koy diye çorba ediyorsunuz.

Bu olay 2018'in olayı. O zamanlar ABD başkanı bile sizin ekonominizi bitirecem diye tweetler atmış ekonomik saldırılar var alenen darbe sonrası baskı var devlet dolarlarınız bozun dolar almayın dedikçe halka birileri çıkıp sakın bozmayın dolar alın her şeyinizi dolara yatırın dolar 15-20 TL olacak diye insanları gazlıyordu tam tersi söylemlerde bulunuyorlardu.

O kişilerin söylemleri ifadeleri bana göre o gün yanlıştı ama cezalık bir şey yok. zaten CEZADA ALMADILAR...
Az önce kapalı bir şekilde düşünce özgürlüğünden bahsediyordunuz. Diyordunuz ki devrim olacak demek suç değil devrim yapacağız demek suç.

Şimdi size bazı sorular sormak istiyorum:

1)Bu insanlar doları 10 yapacağız mı demiş dolar 10 olacak mı demiş?

2)Dolar 10 olacak demek suçsa doları 12 tl yapmak suçtan öte nedir?

3)Kendinizle sürekli çeliştiğinizi farkında mısınız?