Sokak Hayvanları !!!

Bu konuyu okuyanlar

BirTıkBirHayat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Sokak Hayvanlarına Destek Olmak İçin Bir Site Kurduk Ve Elde Edilecek Reklam Gelirlerinden
782 mahalleye hitap etmek istiyoruz. hedef kitle 10Milyon
elinizden gelebilecek desteklerinizi bekleriz Not:nakit para İstemiyoruz Sadece mama olarak kabul ediyoruz,
Site Adresimizburadan ulaşabilirsiniz
sitede verilen makbuzu Sosyal Medya hesaplarınızda paylaşarak ,
hedef kitlede bize destek olabilirsiniz.
Sadece Tek Yapmanız gereken reklam geçmek ,
bu covid19 döneminde herkes evlerine kapandı sokaktaki
hayvanlarımıza sahip çıkalım en azından evlerimizin önüne 1 kap su ve 1 kap mama bırakarak ta
bizim işimizi kolaylaştırabilirsiniz gerçi bu bizim işimiz de değil herkesin yapması gereken duyardır.
Saygılarımızla Bir Tık Bir Hayat Ekibi...

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
23,096
İşyerimdeki kediye eve son gelişte 2 kilo yemek açıp koydum. Küçük küçük yavruları olmuştu. Bahçemize götürmek istemedim. Korkup kaçırır yavrularını diye.

Ben severim hayvanları İş yerinde köpekte olsaydı getirip bahçede bakardım yazık hayvana. :(

Arkadaşlar sizde gücünüz yettiği kadar hayvan yemekleri alın yazıklar ya. Çölde kalmışlar hiç olmazsa karınları doysun.

BirTıkBirHayat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
İşyerimdeki kediye eve son gelişte 2 kilo yemek açıp koydum. Küçük küçük yavruları olmuştu. Bahçemize götürmek istemedim. Korkup kaçırır yavrularını diye.

Ben severim hayvanları İş yerinde köpekte olsaydı getirip bahçede bakardım yazık hayvana. :(

Arkadaşlar sizde gücünüz yettiği kadar hayvan yemekleri alın yazıklar ya. Çölde kalmışlar hiç olmazsa karınları doysun.
Elimizden gelenden fazlasınız yapıcaz sadece desteğe ihtiyacımız var.
Sizlerin gibi duyarlı arkadaşlara ihtiyacımız var. :)

Son düzenleyen moderatör:
Reaksiyon puanı
10,324
Osmanlıda sokak hayvanları için kurulmuş vakıflar vardı. Hatta kanadı kırılmış kuşlar için bile koruyucu vakıflar vardı. Allahın rahmetinin yeryüzüne yansıtıldığı bu gibi güzel ve şefkat müesseselerin son yıllarda yeniden hayat bulmaya çalışması insanın umutlarını artırıyor. Teşekkür ederim kardeşim, iyi ki varsınız.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
23,096
Hayat belirsiz birşey.
Şimdi bir hayvana yemek veririz. Bir bakarsınız ölüyorsunuz ve zaman aşımına uğrayarak derdinizi anlatamadığınız bir canlı türünde doğmuşsunuz Hiçbirşey hatırlamadan.
Bir bakmışsınız Size bir adamda yemek veriyor hergün.

O yemek veren adamda bir zaman kendinizdiz. Hatırlarsanız kayış orada kopar işte.

Kötülük yaptığınızdada kendinize kötülük yaptığınızı düşünün.

Ben öldükten sonra daha ne vücutlarda can bulacam orasıda var

BirTıkBirHayat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Hayat belirsiz birşey.
Şimdi bir hayvana yemek veririz. Bir bakarsınız ölüyorsunuz ve zaman aşımına uğrayarak derdinizi anlatamadığınız bir canlı türünde doğmuşsunuz Hiçbirşey hatırlamadan.
Bir bakmışsınız Size bir adamda yemek veriyor hergün.

O yemek veren adamda bir zaman kendinizdiz. Hatırlarsanız kayış orada kopar işte.

Kötülük yaptığınızdada kendinize kötülük yaptığınızı düşünün.

Görüşünüze Saygı Duyarım.

Reaksiyon puanı
10,324

Reenkarnasyon için öldü bilirdim Zaur, demek hala sende yaşıyormuş! :D

Yalnız şu kadarını söylemeden geçemiyecem sevgili Zaur, ne olur beni mazur gör. Yani kalbimin, ruhumun derunundan gelen çok samimi bir düşünce olduğu için yazmak istedim...

Allaha ve O'nun son dini İslama inanmamak bir insan için hakkaten büyük bir işkence. Merkezinde Allah düşüncesinin olmadığı bir hayatı dümeni bozulmuş bir gemiye benzetirim.

Sen özünde iyilik taşıyan birisin Zaur, yaratanınla barışman, O'nun vaad ettiği cennetini kazanabilmen için bütün samimiyetimle dua edeceğim.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
23,096
Reenkarnasyon için öldü bilirdim Zaur, demek hala sende yaşıyormuş! :D

Yalnız şu kadarını söylemeden geçemiyecem sevgili Zaur, ne olur beni mazur gör. Yani kalbimin, ruhumun derunundan gelen çok samimi bir düşünce olduğu için yazmak istedim...

Allaha ve O'nun son dini İslama inanmamak bir insan için hakkaten büyük bir işkence. Merkezinde Allah düşüncesinin olmadığı bir hayatı dümeni bozulmuş bir gemiye benzetirim.

Sen özünde iyilik taşıyan birisin Zaur, yaratanınla barışman, O'nun vaad ettiği cennetini kazanabilmen için bütün samimiyetimle dua edeceğim.
Ben insanları sırf cenneti kazanmak için iyilik yapmasını doğru bulmuyorum. İyiliği iyi bir şey olduğuna göre yapmayı severim.
Bana dua etme ne olur. Ne olacaksa olacağına varır.

Yukarıda Reakmasyon mu ne dedin Onun gibi okadar türlü türlü şeylere bile inanırım ki beni kötülük yapmaktan çekindirebilecek güç verir.

Büyük abimsin benim ona kalınca İnsanların davranışlarını kontrol edemez bir zamana gelinirse eğer muhakkak bir peygamber çıkıp kendi diniyle insanları kontrol altında saklamaya çalışacağı görüşündeyim.
İnsan iyi bir varlıktır ama düşüncesini iyiye kullanmayı bilene.

Reaksiyon puanı
10,324
Ben insanları sırf cenneti kazanmak için iyilik yapmasını doğru bulmuyorum. İyiliği iyi bir şey olduğuna göre yapmayı severim.
Bir müslüman için cennet işin aslını sorarsan en son amaçtır Zaur, onun ilk arzusu Allahın rızasını kazanmaktır. İnsanın özünde ve ruhunda Allah rızası amaç haline gelince kişi bütün benliğiyle artık sadece iyilik düşünen som bir altına dönüşüyor. Senin düşüncen de güzel elbet, fakat bunun devamlılığını garanti edemeyiz.
Bana dua etme ne olur. Ne olacaksa olacağına varır.
Ben dua etsem de etmesem de, inanmış bir insan olmanı istesem de istemesem de son hüküm Allaha aittir, herşey onun dilemesiyle olur.

Yukarıda Reakmasyon mu ne dedin Onun gibi okadar türlü türlü şeylere bile inanırım ki beni kötülük yapmaktan çekindirebilecek güç verir.
Reenkarnasyon demiştim, senin inandığın gibi, ruhların öldükten sonra başka bir yaratık üzerinde yaşamasını ifade eden kavram. Keşke insanı kötülükten Allah sevgisinin koruduğunu bilebilseydin. [/QUOTE]
İnsanların davranışlarını kontrol edemez bir zamana gelinirse eğer muhakkak bir peygamber çıkıp kendi diniyle insanları kontrol altında saklamaya çalışacağı görüşündeyim.
Bu dediğin tamamiyle doğru... İdi! Ama eskiden... Çünkü son Peygamber 610 yılında geldi ve 632 yılında onun vefatıyla risalet dediğimiz bu makam ebediyen son buldu. Onun getirdiği din kıyamete kadar baki kalacağı için. Özetle son peygamber Hz. Muhammed(sav)'dir ve bir daha asla peygamber gelmeyecektir.
İnsan iyi bir varlıktır ama düşüncesini iyiye kullanmayı bilene.
İnsan elbette iyi bir varlıktır; Çünkü onu yaratan ona "Eşrefi mahluk" demiştir. Yani yaratılmışların en şereflisi, en üstünü... Çünkü ona akıl ni'meti verilmiştir. Onu kullanarak yaratınını bulsun ve bilsin diye. Yaratanını bilsin ki, iyiliğe yönelsin, adalet ve merhamet sahibi olsun diye. Ne ki insanların birçoğu bu ni'meti yaratılış amacı için değil de tam aksine kullanır, şeytanın emrine girer, dünyanın en tehlikeli mahluku haline gelir.

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
@_Zaur_ kardeşimin çok iyi niyetli biri olduğunu çok iyi biliyorum, ve en güzeliyle en iyisiyle müşerref olacağına, en akılcıl ve kolay olanla da aramızda olacağına inanıyorum :) Bu biraz zaman alabilir ama her akıllı insanın İslam gibi mükemmel bir dine yolunun rast gelmesini diliyorum ve istifade açısından çok şey kazanacağımıza da inanıyorum. Şimdi biraz uzak duruyor olabilir ama inşaALLAH gelecek için umutlar her zaman dualarım ile var olsun...

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
23,096
Benim üzerimde kafayı yormayın kardeşler. Bir bakmışsınız reankmansyon gibi diğer şeyleride örnek getirebilirim. Yani sırf bu dine yada diğer dine inanç sözkonusu değil.

30 bilemedim 40 yıl yada 30 saniyelik yaşam zamanım varsa Başka kimselerin inandığı şeylere inanmayı göze alamam.
İnsanların inançlarını analiz edip kendime iyilik dersi götürürüm. :)

Sağlıcalıkla kalın.

Ben başka şey yazmıştım iyilik yapılsın diye ama Konu baya dağıldı sayemde. Özür dilerim.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
23,096
Arızayım diyosun yani! :D
De, nereye kaçarsan kaç, gittiğin her yer Allah'a aittir Zaur. :)
Nereye kaçarsam ölümden kaçamam. Zaman akışından kaçamam. Tık tık tık aleyhimize bir ses geliyor işte saat :)
Olabilirde. Öyle değildir dedim mi? Din kitaplarını okumuşum Çok ibretler almışım bünyeme. Sağolasın yardımın için.

Mesela sen araba kullanırken anca önüne bak diyorsun ama arkandan arabaların ne tarafa hareket etdiğini göremezsen kaza yaparsın.
Her dine karşı boylanıp bakmak gerek. Anlayışlı olmak gerek kendimize örnek götürmek gerek. Yoksa benim tuttuğum yol en düz yoldur demekle kaza yaparsın.

Reaksiyon puanı
10,324
Din kitaplarını okumuşum Çok ibretler almışım bünyeme.
Her dine karşı boylanıp bakmak gerek. Anlayışlı olmak gerek kendimize örnek götürmek gerek. Yoksa benim tuttuğum yol en düz yoldur demekle kaza yaparsın.
Zaur, kusura bakma ama yüreğinde inşa ettiğin koskocaman bir kibir duvarı var ve sen onu aşamıyorsun bir türlü.

Dinler hakkındaki yazdıkların için gerçekten çok şey yazmak istedim de sahiden konu sahibine ayıp olmasın diye vazgeçtim.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
23,096
Zaur, kusura bakma ama yüreğinde inşa ettiğin koskocaman bir kibir duvarı var ve sen onu aşamıyorsun bir türlü.

Dinler hakkındaki yazdıkların için gerçekten çok şey yazmak istedim de sahiden konu sahibine ayıp olmasın diye vazgeçtim.
Yazmadığın iyi oldu. Kendini koru. Bir dahakı konuda görüşmek üzere. Sanada banada eziyyet tartışmamız.

epsilon06

Profesör
Reaksiyon puanı
2,077
Ben destek verdim ama kardeşime attım linki reklamlar virüslü dedi.Sitede anlayan arkadaşlar bilgi verebilir mi? Reklamdan virüs bulaşır mı ya? Böyle bir şeyden İnşallah bulaşmıyodur.