Haber Sokağa Çıkma Yasakları Hakkında Karar

Bu konuyu okuyanlar

ember_moon7

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,177
erdogan-rte-universitesinin-dunyada-ilk-500-e-girmesini-bekliyoruz-840829-5.jpg

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün yaptığı açıklamalarda, "1 Temmuz'dan itibaren, sokağa çıkma yasaklarının kalkacağını" söyledi. Ayrıca, "müzikli mekanları gece 24:00'e çekiyoruz kusura bakmayın kimsenin kimseyi rahatsız etmeye hakkı yoktur" dedi. #kusurabakıyoruz etiketiyle bir çok kişi tarafından tweet atıldı. Bunlardan bazıları:

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Cumhurbaşkanı çıkıp 1 Temmuzdan itibaren bütün kısıtlamalar kalktı tüm yasaklar bitti tüm mekanlar 24 saat açık dese sizce muhalefet helal mi derdi yoksa gene mi eleştirirdi? Halen günlük vaka sayımız 5000 lerde geziyor 2 doz aşı olan sayımız daha 15 milyon olmamış aşılanma oranı yüzde 20 lerde millet gece mekanı derdinde.

Üstüne devlet deli gibi vergi aldığı turist çeken vatandaşın gittiği piyasaları canlandıran yerleri mi kapatsın.Kendine zarar hem esanf hem vatandaşı kızdırıyor.( Ama zoronluluk işte pandemiden) Hemen 100 de 100 açılıp 1 aya eski günlere dönelim istiyorsunuz heralde.

Furkanbg26

Doçent
Reaksiyon puanı
307
erdogan-rte-universitesinin-dunyada-ilk-500-e-girmesini-bekliyoruz-840829-5.jpg

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün yaptığı açıklamalarda, "1 Temmuz'dan itibaren, sokağa çıkma yasaklarının kalkacağını" söyledi. Ayrıca, "müzikli mekanları gece 24:00'e çekiyoruz kusura bakmayın kimsenin kimseyi rahatsız etmeye hakkı yoktur" dedi. #kusurabakıyoruz etiketiyle bir çok kişi tarafından tweet atıldı. Bunlardan bazıları:

Vakalar Artsın Millet Öpüşüp Koklaşsın Alkol İçip Gece 12 den sonra dışarıda gezilisin Sonra Milletin Huzuru Kaçsın Tekrar Kapanalım Evlere Kusura bakmıyoruz İnsanlar Kendilerine Sahip Çıksın 3 5 Kişi Gece Mekanlarında Eğlenecek Diye Birdaha 84 Milyon İnsan Evemi Kapansın Bence Başkanımız Haklı.

J. İmre

Asistan
Reaksiyon puanı
77
Şansa bak hayatımda hiç gece alemi yapmadım. Gece hayatım yok adeta. Yasak saat 9'dan sonra başlıyor diye biliyorum o saatten sonra gece hayat duruyor resmen.

IDisaster

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,662
Gayet haklı bir karar. Müzisyenler bu işi hafife alıyor..

2-3 kişinin ruhunu dinlendireceğim diye, 2-3 kişinin hayatına sebeb olamazsın. Buna hakları yok.

Ülke yönetmek santranç oynamaya benzemez. Senin için kale o anda veziri yiyordur ama 2 el sonra mat oluyorsundur. Bilemezsin..

Bir kararı tek pencereden yargılamak çok saçma. Kararı doğru buluyor, insanları ise mantığa davet ediyorum

vigilantemre

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,547
Şahsen ben gece müzikten rahatsız olurum, bu kişiden kişiye değişebilir ama başkanımızı bu konuda haklı görüyorum, muhalefet çok boş yapmış.

durmayann

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,203
2-3 kişinin ruhunu dinlendireceğim diye, 2-3 kişinin hayatına sebeb olamazsın. Buna hakları yok.
Ona bakılırsa sınavların olması da saçmaydı neyse oralara girmeyelim yoksa çıkamayız.

Yani bu kadar gevşemek bence kışın kapanmayı getirir. Marmarada müsilaj var herkes Ege ve Akdeniz'e gelecek. E uçuşlar turistlere de açıldı. Ben burada turistlerden dolayı covid olsam kimse bir şeyine takmaz ama. :)

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Bazı yorumlara ve tartışma programlarına bakıyorum da bunu bile laiklik şeriat tartışmasına çekmeye çalışan SIĞ tipler var :( Yok müzisyenlerden intikam almak için yapıyormuşlar yok alkol yasaklansın şeriat gelsin diye yapıyorlar diyen bile var :) ülkede harbiden çok değişik tipler var... Devlet esnafı zevkine kapatıyor sananlar var halen.

''Wolfred1ght''

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,290
Lütfen ama lütfen şu yazı düşük vakalı,fazla atraksiyonlu geçmeyen,iyi bir sonuçla kapayalım.
Sonra ne işiniz varsa görün.