Sokağa çıkma yasağı tekrar gündemde!

Bu konuyu okuyanlar

Didem Ergin

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,343
Normalleşme adımları sonrası vaka sayılarının belirli bir bantta takılıp kalması, sokağa çıkma yasağını tekrar gündeme getirdi. Bilim kurulunun bu yöndeki talebine Fahrettin Koca sıcak bakıyor. Sizce olmalı mı yasak?
Screenshot_20200612-130143_Instagram.jpg

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Normalleşme adımları sonrası vaka sayılarının belirli bir bantta takılıp kalması, sokağa çıkma yasağını tekrar gündeme getirdi. Bilim kurulunun bu yöndeki talebine Fahrettin Koca sıcak bakıyor. Sizce olmalı mı yasak?
Ekli dosyayı görüntüle 104071
Bence olmalı.İnsanlar sosyal mesafe kuralına uymuyor.Hala işin gırgırında olan var.Bu virüs bugüne kadar çok can aldı.Toplum olarak dikkatli olmamız lazım.

The Commander

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Hafta içi her şeyin serbest olduğu bir hayatta hafta sonu kısıtlamak bence çözüm değil. Öncesinde yaptıklarının bir mantığı vardı çünkü sadece işe gidenlerin dışarı çıkabileceği ortam vardı bir nevi. Şimdi her yer açık. Haberin kaynağı nedir?

İsimyok08

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,103
Galiba sizin tatil işi yattı . Bence olmalı. Vaka sayılarının azalmasınada etki eder. Ve 2. Dalganın çıkma ihtimali daha da düşer.

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Sokağa çıkma yasağı getirmek bence çözüm değil. Esnaf kepenklerini açtı iş yapıyor bu adamlar 3 aydır kapalıydı. Şimdi tam hayat esnemişken yasak getirmek geçenlerde olduğu gibi tepki alır. Bunun yerine daha bilinçlendirici çözümler gelebilir.

Sh3kiL

Müdavim
Reaksiyon puanı
138
Yasak gelecegını sanmam ama caydırıcı cezalar gelebilir büyük ihtimal..

Mehmet.habil

Asistan
Reaksiyon puanı
35
Ben istanbul'da yaşıyorum insanlar hiç dikkat etmiyor çoğu kişi maske takmıyor takan'da maskeyi çenesinin altına takıyor ben maskeyle dolaşınca kendimi garip hissediyorum :D otobüs ve minibüslerde bir çok kişi maske takmıyor en azından kısıtlama olmasa bile maske takma zorunlu olmalı takmayanlra idari para cezası kesilmesi lazım bana göre...

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Bu saatten sonra hayatı durduracak bir yasak gelmez gibime geliyor. Millet aaa birşey olmuyormuş kafasına girdi çünkü.

Anca ne olur Maske takmak tüm illerde zorunlu derler maskesiz gezene 300-500 TL ceza derler maskeyi standartlara uygun ağız burun kapalı takmayı sağlarlar. Veya toplu halde eğlenmek piknik yapmak oturma kahveye kafeye gitmek flan yasak derler. Herşey serbest ama bireysel yaparsan şeklinde olabilir. Bir mekana gittimi her masaya 1-2 kişi oturur tarzı.

Mehmet.habil

Asistan
Reaksiyon puanı
35
Mesela benim bir arkadaşımın abisinin oturduğu binada COVİD-19 çıkmış binadakilere test yapmışlar anne baba negatif çocuk 10 yaşında pozitif çıkmış hiç bir belirtide yok büyük ihtimal dışarıda çocuklarlaa oynarken bulaşmıştır deniliyor. kimbilir oradan kaç kişiye bulaştı

Didem Ergin

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,343
Mesela benim bir arkadaşımın abisinin oturduğu binada COVİD-19 çıkmış binadakilere test yapmışlar anne baba negatif çocuk 10 yaşında pozitif çıkmış hiç bir belirtide yok büyük ihtimal dışarıda çocuklarlaa oynarken bulaşmıştır deniliyor. kimbilir oradan kaç kişiye bulaştı
Belkide bizde yakalandık ama evde atlattık:)

Didem Ergin

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,343
Bu saatten sonra hayatı durduracak bir yasak gelmez gibime geliyor. Millet aaa birşey olmuyormuş kafasına girdi çünkü.

Anca ne olur Maske takmak tüm illerde zorunlu derler maskesiz gezene 300-500 TL ceza derler maskeyi standartlara uygun ağız burun kapalı takmayı sağlarlar. Veya toplu halde eğlenmek piknik yapmak oturma kahveye kafeye gitmek flan yasak derler. Herşey serbest ama bireysel yaparsan şeklinde olabilir. Bir mekana gittimi her masaya 1-2 kişi oturur tarzı.
Maskeyi doğru bir şekilde takan sayısı çok az çoğu burnunu kapamıyor

Didem Ergin

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,343
Sokağa çıkma yasağı getirmek bence çözüm değil. Esnaf kepenklerini açtı iş yapıyor bu adamlar 3 aydır kapalıydı. Şimdi tam hayat esnemişken yasak getirmek geçenlerde olduğu gibi tepki alır. Bunun yerine daha bilinçlendirici çözümler gelebilir.
Havalarda bu kadar güzelken yasaklara da çok uyulmaz gibi geliyor

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,682
Kesinlikle tekrar yasak gelmeli ve sadece hafta sonları yerine tüm hafta boyunca geçerli bir yasak olmalı. İşçiler için yine sokağa çıkma(İşe gitme) izni belgesi verilebilir, tabi bu süreçte esnafa da destek verilmesi gerekiyor çünkü bu yasağın kalkmasında en büyük rol esnafların oldu.

TheChild

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,569
Maskeyi doğru bir şekilde takan sayısı çok az çoğu burnunu kapamıyor
Çok komik görünüyorlar birde ?
Çok saldı millet kendini sanki hiç bir şey yokmuş gibi herkes sokakta valla. Kıraathaneler de sosyal mesafeyi geçtim maske takan kişi sayısı bir elin parmaklarını geçmez. Kimsenin umrunda değil galiba

Didem Ergin

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,343
Çok komik görünüyorlar birde ?
Çok saldı millet kendini sanki hiç bir şey yokmuş gibi herkes sokakta valla. Kıraathaneler de sosyal mesafeyi geçtim maske takan kişi sayısı bir elin parmaklarını geçmez. Kimsenin umrunda değil galiba
Geçenlerden bir adam maskeyi cebinde çanta taşır gibi taşıyordu keşke çekseydim fotoğrafını o kadar komikti kii :)

epsilon06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,077
Nereye kadar olcak ki bilmiyorum sıfır vaka sayısı zor görünüyor.Virüsün etkisini azaltması gerekiyor bunun içinde bağışıklık lazım.Normalleşirken dikkat etmemiz lazım ama maalesef biz hemen aşırı normal olduk.

Didem Ergin

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,343
Nereye kadar olcak ki bilmiyorum sıfır vaka sayısı zor görünüyor.Virüsün etkisini azaltması gerekiyor bunun içinde bağışıklık lazım.Normalleşirken dikkat etmemiz lazım ama maalesef biz hemen aşırı normal olduk.
Bu duruma alışamadım halaa... bazen pandemiyi unutuyorum sokakta maskeli insanları görünce aklıma geliyor.....

Mehmet.habil

Asistan
Reaksiyon puanı
35
Maske takmayan insanları görünce ben mi çok abartıyorum diyorum bazen sonra ailem aklıma geliyor insanlar bukadar vurdum duymaz olursa 2. Dalgada çoğu sektör batar zaten piyasa kötü insanlar işsiz kalır en azından bunu düşünmeleri lazım

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,058
Kendi düşen ağlamaz diye bir sözümüz var ne halleri varsa görsün dışarıda bir tane bile adam gibi düzgün maske takan yok.

abcdefdfhgjas

Müdavim
Reaksiyon puanı
751
Arkadaşlar ben Muğla Fethiye'de yaşıyorum turizmin en önemli noktalarından biri. Daha sınırlar açılmadan bir sürü başka şehirden gelen insan ve hepsi maskesizdi. Şimdi de hiçbir yerli turist maske takmıyor. Söylesen de dinlemezler :/

Hakantoris

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,242
Sokağa çıkma yasağı olmamalı asıl kafeleri sıkı denetlesinler. Hafta içi herkes dışarda zaten hafta sonu sokağa çıkma yasağı gereksiz. Bizim binanın altında kafe var. Kafeler açıldığından beri kafe de boş masa yok. Üstelik kafenin alanına da sığmıyor akşam kapalı dükkanların önüne de masa açıyorlar. Şaşırtıcı bir şekilde dün akşam kafe boştu. Vaka sayısı 1200 civarına çıktı ondandır galiba. Hayret ediyorum cidden. Toplumumuz bazı şeyleri çabuk unutuyor......

Custode

Asistan
Reaksiyon puanı
100
"bence"geri gelsin sokaktaki insanların yarısından çoğu maske takmıyor

panzr

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,487
Kesinlikle gelmeli. Herkes çok hızlı normalleşti.

Constantin87

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,930
Böyle bir yasağın devreye alınması mümkün değil çoğu insan memleketin de veya tatil bölgelerinde yasak ilan ederek hak kaybına sebep olunamaz ki. Öncesinde duyurusu yapılır yoksa geçen seferki gibi bir yanlışlık olur

Didem Ergin

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,343
Kafelerin hepsi d
Sokağa çıkma yasağı olmamalı asıl kafeleri sıkı denetlesinler. Hafta içi herkes dışarda zaten hafta sonu sokağa çıkma yasağı gereksiz. Bizim binanın altında kafe var. Kafeler açıldığından beri kafe de boş masa yok. Üstelik kafenin alanına da sığmıyor akşam kapalı dükkanların önüne de masa açıyorlar. Şaşırtıcı bir şekilde dün akşam kafe boştu. Vaka sayısı 1200 civarına çıktı ondandır galiba. Hayret ediyorum cidden. Toplumumuz bazı şeyleri çabuk unutuyor......
Kafelerin hepsi dopdolu bu arda....

Son mesajlar