Soğuk hava pc parçalarına zarar verirmi

Bu konuyu okuyanlar

Pc_HaStAsI35

Asistan
Reaksiyon puanı
54
Merhaba şuan odam 1-2 derece falan soğuk olduğundan dolayı odam yerine sıcacık salonda yatıyorum pc ise odamda hergün 2 derece gibi bir hava pc parçalarında soruna neden olurmu ekran kartında arıza vb şeylere yol açarmı

aimnil

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
961
Aslında doğrudan soğuk havadan dolayı açmaz ama dolaylı olarak nemlenirse ihtimal olduğunu düşünüyorum.

aimnil

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
961
Peki 1-2 derece çok soğuk sayılırmı
1-2 derece baya soğuk bir ortam. Ama soğuktan dolayı birşey olmaz, bir ihtimal soğuk havadan dolayı nemlenirse dedim ama teorik olarak yani öyle büyük bir ihtimal değil :) ne biliyim kasanın üstü nemleniyor mu mesela öyle kontrol edebilirsin.

Pc_HaStAsI35

Asistan
Reaksiyon puanı
54
1-2 derece baya soğuk bir ortam. Ama soğuktan dolayı birşey olmaz, bir ihtimal soğuk havadan dolayı nemlenirse dedim ama teorik olarak yani öyle büyük bir ihtimal değil :) ne biliyim kasanın üstü nemleniyor mu mesela öyle kontrol edebilirsin.
Yardımın için teşekkürler

IDisaster

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,665
Çalışan parçaya asla zarar vermez aksine serin çalışmasını sağlar. Fakat çalışmayan bir sistemdeki parçaların bobin kısımlarını nemlendirebilir. Bilgisayarı açtığında statik elektrik oluşturabilir ve buda birçok parçanın yanmasına kadar gidebilir. Tabikii ihtimaller bunlar..

1-2 derece gibi bir ortamdan bahsediyoruz. Ciddi bir soğuk!