Snoop aramıza hoş geldin.

angoren

Doçent
Dünyaca ünlü rap'çi Müslüman oldu

Diğer YAŞAM haberlerini okumak için tıklayınız...Dünyaca ünlü ABD'li rap şarkıcısı Snoop Müslüman oldu. Albümleriyle listelerde hep zirveye çıkan Snoop İslam dinine geçişini açıkladı.


Rap aleminin aykırı ve yaramaz çocuğu Snoop Dogg Müslüman oldu. Daha önce bu yönde gelen iddialar doğrulanmazken Müslüman olduğunu Snoop'ın kendisi açıkladı. Albümleri ABD'de listeleri alt üst eden ve özel yaşamı ile gündemden düşmeyen ünlü rap şarkıcısı, geçtiğimiz hafta Chicago’da gerçekleşen "İslam Ulusu Topluluğu Kurtarıcılar Günü Toplantısı"na katıldı ve islam dinine geçtiğini açıkladı
FARRAKHAN'DAN ETKİLENDİ

AP'de yer alan habere göre İslam Ulusu’na 1000 dolarlık bir bağışta bulunan Snoop kendini hip-hop âleminin de lideri ilan etti. ABD'li siyahi Müslüman liderlerden 'Vaiz Farrakhan’ın konferanslarını dinlediğinde çok etkilendiğini söyleyen rap'çi "Vaiz Farrakhan’ın bir konuşmasını dinlediğinizde kendinizi onun aynasında görüyorsunuz. Bir şeyleri düzeltmek için neler yapabileceğinizi görüyorsunuz” dedi.Snoop Dogg “Müzik dünyasına girdiğimden beri hep barış hareketinin bir parçası oldum. Benim derdim kimseye inandığım şeye inanmalarını söylemek değil, derdim barış” diye konuştu.
Amerikalı siyah Müslümanların teşkilatının lideri Farrakhan, uzun yıllardır ünlü rap’çiler ve hip-hop sanatçılarıyla yakın ilişkiler içinde olmasının yanısıra, rap’çilerin arasında barış sağlamak amacıyla toplantılar düzenliyor.

(Haber 7)
 

tuvana

Doçent
inşallah güzel bir örnek olur müslüman olmayan insanlara inşallah onlarda bir gün doğru yolu bulurlar.Snoop adına sevindim.
 

orcnd

Dekan
hak yolunu bulduğuna çok sevindim. acaba yeni şarkıları nasıl olacak çok merak ediyorum. başarılı bir albüm yaparsa gidip orjinal alıcam(bu diğerlerini korsan aldığım anlamına gelmez sayın bsa yetkilisi :))
 

Neotiger

Profesör
helal olsun yaaa ne güzel bu adam böyle bi tipe benzemiyodu ama yaptı yapacağını Yırttın Oğlum Öbür Dünyada Kefeni
 
Üst