SMART tv lerde IP değişmek (ülke)

Bu konuyu okuyanlar

bibrahimli

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Merhaba. Smart tv de ( Samsung) nasıl IP değiştire bilirim? Şu an Azerbaycan da yaşıyorum ve burada savaş olduğu için sosyal medya kısıtlaması geldi. Telefon da vpn filan idare ediyoruz ama , TV de şunu nasıl çözeceğim onu bilmiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. (Bilgisayardan, telefondan TV ye yansıt gibi öneriler yapmayın lütfen)

AlperShal

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
(Bilgisayardan, telefondan TV ye yansıt gibi öneriler yapmayın lütfen)
Hocam en ucuz ve mantıklısı bu yöntem. Onun dışında bir ihtimal (bakın emin değilim yanlış olmasın) ESP8266 gibi cihazları bir proxye bağlayıp onu da televizyona bağlayıp kullanabilirsiniz ama hiç emin değilim dediğim gibi.

bibrahimli

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Hocam en ucuz ve mantıklısı bu yöntem. Onun dışında bir ihtimal (bakın emin değilim yanlış olmasın) ESP8266 gibi cihazları bir proxye bağlayıp onu da televizyona bağlayıp kullanabilirsiniz ama hiç emin değilim dediğim gibi.
Tv nin direk ip numarasını değiştirmek işe yaramıyor mu? aslında denedim olmadı da . Hani diyorum belki bir alternativ vardır illa.

AlperShal

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
Tv nin direk ip numarasını değiştirmek işe yaramıyor mu? aslında denedim olmadı da . Hani diyorum belki bir alternativ vardır illa.
Hocam TV'nin IP'sini değiştirebilirseniz ancak yerel ağ içinde değiştirebilirsiniz. Bu da internet erişiminde bir değişiklik yapmaz. En mantıklısı telefonunuzdan/bilgisayarınızdan VPN'e bağlanıp onu da televizyona bağlamak. Maalesef onun dışında kolay bir yöntem bulunmuyor.

bibrahimli

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Hocam TV'nin IP'sini değiştirebilirseniz ancak yerel ağ içinde değiştirebilirsiniz. Bu da internet erişiminde bir değişiklik yapmaz. En mantıklısı telefonunuzdan/bilgisayarınızdan VPN'e bağlanıp onu da televizyona bağlamak. Maalesef onun dışında kolay bir yöntem bulunmuyor.
VPN programına bağlandım telefonumdan ve bu bağlantıyı paylaştım wifi olarak. Ama yine bir değişim olmadı. Yine giriş yapılmıyor youtube a .

GhosT57

Profesör
Reaksiyon puanı
4,911
Mümkün olmayabilir. :(

AlperShal

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
VPN programına bağlandım telefonumdan ve bu bağlantıyı paylaştım wifi olarak. Ama yine bir değişim olmadı. Yine giriş yapılmıyor youtube a .
Maalesef aklıma bir şey gelmiyor. VPN ile başka bir ülkeye bağlanmayı deneyebilirsiniz onun dışında benim bildiğim bir çözüm yok maalesef.