slmgr -rearm yazsam sorun olur mu?

Bu konuyu okuyanlar

no_name.0001

Öğrenci
Reaksiyon puanı
25
Kolay bir soru.
Nezamanbiticek.PNG

işletim sistemim anladığım kadarıyla demo. Şu anlık hiç bir uyarı gelmedi. Ancak bu gün bu komut geldi aklıma 154 gün sonra etkinleştirme bitiyor diyor. O zamanın gelmesine 2gün kala CMD' yi yönetici olarak açıp
Kod:
slmgr -rearm
kodunu açsam ve bunu orda yazdığı gibi 101 kez yapsam sorun olur mu? Ve ya ordaki yanlışsa gerçeği kadar yapıp haklarım bitince Windows 10 Single Language yapsam?
Yani buda oluyosa yok artık! wqegfuwe

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
slmgr -rearm komutu deneme lisansı kullanım süresini uzatır, toplamda en fazla üç defa kullanılabilir. Üzerinde çalıştırılan sisteme göre bu süre 30 gün veya 90 gün olabilir.
Yasal bir işletim sistemi sürümü kullanmıyorsunuz sanırım veya etkinleştirme işlemi yasal değil.
Komut istemine slmgr /xpr yazınca ekrana ne geliyor peki.

S

SDN Anonim 608469

SDN Okuru
Kolay bir soru.
Ekli dosyayı görüntüle 134587
işletim sistemim anladığım kadarıyla demo. Şu anlık hiç bir uyarı gelmedi. Ancak bu gün bu komut geldi aklıma 154 gün sonra etkinleştirme bitiyor diyor. O zamanın gelmesine 2gün kala CMD' yi yönetici olarak açıp
Kod:
slmgr -rearm
kodunu açsam ve bunu orda yazdığı gibi 101 kez yapsam sorun olur mu? Ve ya ordaki yanlışsa gerçeği kadar yapıp haklarım bitince Windows 10 Single Language yapsam?
Yani buda oluyosa yok artık! wqegfuwe
Deneme süresini uzatıyor diye biliyorum.

no_name.0001

Öğrenci
Reaksiyon puanı
25
slmgr -rearm komutu deneme lisansı kullanım süresini uzatır, toplamda en fazla üç defa kullanılabilir. Üzerinde çalıştırılan sisteme göre bu süre 30 gün veya 90 gün olabilir.
Yasal bir işletim sistemi sürümü kullanmıyorsunuz sanırım veya etkinleştirme işlemi yasal değil.
Komut istemine slmgr /xpr yazınca ekrana ne geliyor peki.
Fotoya gerek yoktur diye düşündüm:
Windows(R), Professional edition:
Toplu etkinleştirme 19.07.2021 09:32:57 tarihinde sona erecek
Mesaj otomatik birleştirildi:

Evet doğru biliyorsunuz.

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
Deneme lisansı kullanım süresi bir önceki yazdığım şekilde.
Windows 10 ürün anahtarı satın alın veya 7/8/8.1 ürün anahtarınız varsa, bunu Windows 10'da da kullanabilirsiniz. İyi forumlar.

no_name.0001

Öğrenci
Reaksiyon puanı
25
Deneme lisansı kullanım süresi bir önceki yazdığım şekilde.
Windows 10 ürün anahtarı satın alın veya 7/8/8.1 ürün anahtarınız varsa, bunu Windows 10'da da kullanabilirsiniz. İyi forumlar.
1-Peki ürün anahtarını hiç kullanmasa ne olur?

2-Windows 7 Ultimate 64-Bit ürün anahtarı Windows 10 Pro 32-Bit de çalışır mı?

3-Eğer çalışıyor ise diğer pc hala çalışır mı? Yoksa o devre dışı filan mı kalır?

4-Ben Windows 7 Ultimate dan 8.1 e sıfır kurulum yaptım. Ben Y9NXP-XT8MV-PT9TG-97CT3-9D6TC ürün anahtarını girdim. Ardından dosyaları koruyarak Windows 10' a yükselttim. Eski Windows 7 anahtarıma ulaşabilir miyim?

5-Elimde 8.1, 8.1 Single Language ve 8.1 Pro ürün anahtarı var. Bunları bir siteden sorgulayabilir miyim?

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
1-Peki ürün anahtarını hiç kullanmasa ne olur?

2-Windows 7 Ultimate 64-Bit ürün anahtarı Windows 10 Pro 32-Bit de çalışır mı?

3-Eğer çalışıyor ise diğer pc hala çalışır mı? Yoksa o devre dışı filan mı kalır?

4-Ben Windows 7 Ultimate dan 8.1 e sıfır kurulum yaptım. Ben Y9NXP-XT8MV-PT9TG-97CT3-9D6TC ürün anahtarını girdim. Ardından dosyaları koruyarak Windows 10' a yükselttim. Eski Windows 7 anahtarıma ulaşabilir miyim?

5-Elimde 8.1, 8.1 Single Language ve 8.1 Pro ürün anahtarı var. Bunları bir siteden sorgulayabilir miyim?
1) Bir şey olmaz, kısıtlı bir Windows kullanırsın. Deneme süresi bitimiyle birlikte Kişiselleştirme ve bazı ayarları değiştiremezsin/seçemezsin. Masaüstü kararır, Windows orijinal değil kalıcı filigranı masaüstünde belirir ve belirli periyotlarda Windows'u etkinleştir ekranına kullanıcı yönlendirilebilir.
2) Ürün anahtarı başka bir sistemde kullanılmadıysa, çalışır.
3) Ürün anahtarı ikinci bir cihazda yüklü ise, etkinleştirmenin kaldırılması ve anahtarın kayıt defterinden silinmesi gerekir. (OEM ürün anahtarı için geçerli değildir.)
4 ) Temiz kurulum ile birlikte Windows 7 ürün anahtarın da silinmiş olur.
5 ) Microsot Store uygulaması var, kullanabilirsin. ShowKeyPlus Al - Microsoft Store tr-TR

no_name.0001

Öğrenci
Reaksiyon puanı
25
1) Bir şey olmaz, kısıtlı bir Windows kullanırsın. Deneme süresi bitimiyle birlikte Kişiselleştirme ve bazı ayarları değiştiremezsin/seçemezsin. Masaüstü kararır, Windows orijinal değil kalıcı filigranı masaüstünde belirir ve belirli periyotlarda Windows'u etkinleştir ekranına kullanıcı yönlendirilebilir.
2) Ürün anahtarı başka bir sistemde kullanılmadıysa, çalışır.
3) Ürün anahtarı ikinci bir cihazda yüklü ise, etkinleştirmenin kaldırılması ve anahtarın kayıt defterinden silinmesi gerekir. (OEM ürün anahtarı için geçerli değildir.)
4 ) Temiz kurulum ile birlikte Windows 7 ürün anahtarın da silinmiş olur.
5 ) Microsot Store uygulaması var, kullanabilirsin. ShowKeyPlus Al - Microsoft Store tr-TR
Çok teşekkür ederim. Program da gayet güzelmiş. Ancak maalesef fabrika çıkışı Windows 7 anahtarını göstermiyor. Sanırım 7 den 8e temiz kurulum yaptığımdan. Ama orda Windows 10 anahtarını başka 8.1 anahtarını başka gösteriyor. Neyse artık bascaz formatı ikisinide denicez. Çok teşekkür ederim gerçekten Microsoft forumdan daha yardımcı oldunuz.

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
Çok teşekkür ederim. Program da gayet güzelmiş. Ancak maalesef fabrika çıkışı Windows 7 anahtarını göstermiyor. Sanırım 7 den 8e temiz kurulum yaptığımdan. Ama orda Windows 10 anahtarını başka 8.1 anahtarını başka gösteriyor. Neyse artık bascaz formatı ikisinide denicez. Çok teşekkür ederim gerçekten Microsoft forumdan daha yardımcı oldunuz.
Rica ederim. ShowKeyPlus uygulamasının Check Edition kısmından farklı bir key girerek diğer anahtarları da kontrol edebilirsin. Tabii (yükseltme olmadığı için) format sırasında registry tamamen silindiği için önceki Windows etkinleştirme anahtarları ne yazık ki görüntülenemiyor.
Windows 7 ürün anahtarı (cihaz eğer dizüstü ise) genelde cihazın altında, bataryanın üst bölmesine denk gelen kısımda yer alır.

no_name.0001

Öğrenci
Reaksiyon puanı
25
Rica ederim. ShowKeyPlus uygulamasının Check Edition kısmından farklı bir key girerek diğer anahtarları da kontrol edebilirsin. Tabii format sırasında registry tamamen silindiği için önceki Windows etkinleştirme anahtarları ne yazık ki görüntülenemiyor.
Windows 7 ürün anahtarı (cihaz eğer dizüstü ise) genelde cihazın altında, bataryanın alt bölmesinde yer alır.
Tamam denerim şimdi. Ancak maalesef diz üstü değil. Bundan sonra bidaha da temiz kurulum yapmam .d

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
Tamam denerim şimdi. Ancak maalesef diz üstü değil. Bundan sonra bidaha da temiz kurulum yapmam .d
Ürün anahtarını kaydedersen, bir yere not alırsan, sorun olmaz. Ayrıca Windows 10 bir kez etkinleştirildiğinde, bir sonraki kurulumlarda ürün anahtarı girmek zorunlu değil, sistem internet bağlantısı ile birlikte otomatikman etkinleşiyor. Yeter ki kullanılan anahtar başka bir cihazı etkinleştirmiş olmasın. ;)

no_name.0001

Öğrenci
Reaksiyon puanı
25
Ürün anahtarını kaydedersen, bir yere not alırsan, sorun olmaz. Ayrıca Windows 10 bir kez etkinleştirildiğinde, bir sonraki kurulumlarda ürün anahtarı girmek zorunlu değil, sistem internet bağlantısı ile birlikte otomatikman etkinleşiyor. Yeter ki kullanılan anahtar başka bir cihazı etkinleştirmiş olmasın. ;)
Bir şey fark ettim. Win 10 anahtarında uyarı çıkıyor.
* Varsayılan anahtar - etkinleştirme için Dijital Lisans gerektirir
Tabi bu ingilizce yazıyor.

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363