SLAX hard diske nasıl kurulur?

Bu konuyu okuyanlar

barisaga37

Asistan
Reaksiyon puanı
94
Arkadaşlar SLAX'i çok sevdim.RAM kullanımı çok az.Ama sadece usb'den boot edip çalıştırabiliyorum, bu linux dağıtımını nasıl hard diske kurabilirim?

barisaga37

Asistan
Reaksiyon puanı
94
Yardım edebilecek var mı? SLAX Hard diske kurulabilir mi?

GNU or NOT

Asistan
Reaksiyon puanı
996
Kurulmuyor çünkü yükleyicisi yok. Nasıl yükleniyor ya da yükleniyor mu?
Bence de kurulmuyor. Sitesinde belirtilmiş.

1611162989320.png

barisaga37

Asistan
Reaksiyon puanı
94
Arkadaşlar Hard diskin bir kısmını usb gibi formatlayıp.İçine isoyu yazdıramaz mıyız?

Silinen bir hesap

Profesör
Reaksiyon puanı
7,431
Arkadaşlar Hard diskin bir kısmını usb gibi formatlayıp.İçine isoyu yazdıramaz mıyız?
EasyBSD vb. programlar ile yada GNU/Linux dağıtımlarından birini kullanıyorsanız terminale tek bir komut girerek bu işi halledebileceğinizi düşünüyorum.

kmurat

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,710
Falsh beleğe kurulduğu gibi dsk'e kuruluyor. Açılış seçeneklerinden (Keep changes persistent) seçerseniz, işlemleriniz kapanırken kayıt ediliyor. Diğer seçenekler farklı kullanım şekli sunuyor.

Zip dosyasını diskinizde (root dizininde) açtıktan sonra Slax klasörüne giriyorsunuz ve install.bat çift tılklıyorsunuz ve başlatıcı kuruluyor.

Yani çok basit.

Silinen bir hesap

Profesör
Reaksiyon puanı
7,431
Bunu nasıl yapabilirim.
Öncelikle diskinizi [REHBER] USB belleğe birden çok GNU/Linux dağıtımı kurma(Resimli anlatım) bu konuda anlattığım gibi böleceksiniz böldükten sonra terminale fdisk -l yazıp böldüğünüz diskin konumunu öğreneceksiniz örnek olarak buna /dev/diskinyolu diyelim burayı siz değiştirirsiniz.Daha sonra cd İndirilenler(yada ISO dosyasını nereye indirdiyseniz) yazıyoruz daha sonra
dd if=isodosyasınınadı.iso(burayı değiştir) of=/dev/diskinyolu bs=4M
yazarak yazdırma işlemini başlatabilirsiniz.