Skype ile sesli konferans nasıl yapılır?

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,160
konferans-80.jpg

Toplantı ve sohbetlerinizi internet üzerinden ücretsiz olarak sesli yapmaya ne dersiniz? Bilmeniz gereken her şeyi adım adım anlatıyoruz. İzleyin.

En değerli kaynağınız olan zamanı, en iyi şekilde değerlendirmek ve çok daha verimli işler ortaya koyabilmek için internetin nimetlerinden faydalanmanın yollarını gözden geçirmelisiniz. İnternet üzerinden bir kişi ile sesli sohbet yapmak istediğinizde neredeyse tüm anında mesajlaşma yazılımları derdinizde derman olurken, 2'den fazla kişiyle sesli sohbet etmek istediğinde ise işler biraz karışıyor.

Skype İmdadınıza Yetişiyor

skype-genel.gif

En popüler anında mesajlaşma yazılımı MSN olsa da, sesli sohbet denildiğinde en başarılı yazılımlar arasında Skype, MSN'i geride bırakıyor. Sesli konferans uygulamasına geçmeden önce Skype'ı indirip kurmalısınız. Aşağıda, yazılımın Türkçe son sürümünü bulabilirsiniz.

:: Skype'ı indirmek için buraya tıklayın.

Kurulum ve Kullanım

skype-kurulum.jpg

Skype'ın kurulumu ve hesap açma işlemleri oldukça kolaydır. MSN'de hesap açabiliyorsanız, Skype üzerinden de kolayca hesap açabilirsiniz. Yazılımın Türkçe arabirime sahip olması, bu konuda işlerinizi daha da kolaylaştırır. Yine de kurulum ve hesap açma işlemlerinde sıkıntı yaşıyorsanız, ShiftDelete.Net Forumları'ndan yardım alabilirsiniz.

Sesli Konferans Yapıyoruz

skype-konferans.jpg

:: Sesli konferans için aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli.
:: Skype'ı başlatın ve hesabınızla giriş yapın.
:: "Çağrı / Konferans Başlat…" menüsüne tıklayın.
:: Gelen pencerede sesli konferans yapacağınız kişileri seçtikten sonra "Ekle" butonuna basın.
:: Listeye isim göndermeler bittiğinde en pencerenin altında bulunan "Başlat" butonuna tıklayın.
:: Karşıdaki kişiler onay verdiğinde sesli konferans başlamış olacaktır.

:: Bu konu hakkında yardım almak ve önerilerde bulunmak için bu başlık altında mesajınızı yazın.

Yazan: Hakkı Alkan
SDN – http://shiftdelete.net

emelden

Dekan
Reaksiyon puanı
8
Konferanlar için ne kadar sağlıklı olur pek bir şey söylememem ama özellikle uzakta olan dostlarla çok daha ucuza konuşmanın en güzel yolu.

Buna rağmen Skype'ı kullanan ve bilen çok az kişi var. Çok yaygınlaşamadı mı acaba? :wassat:

wwhirlwind

Profesör
Reaksiyon puanı
2
sesli sohbet konusunda msn den daha iyi ama pek kullanan yok bizim arkadaslar arasında ..

Ahmethz

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
398
Ses kalitesi msnden kat be kat iyi, 3-4 kişi konuşmalar baya sarıyor. Msn gibi yazışmanız, dosya göndermeniz de mümkün, deneyin mutlaka.

Stone

Profesör
Reaksiyon puanı
10
Sesli Sohbet için Ya Ventrillo yada TeamSpeak Kullanıyoruz biz arkadaşlarla Skype'a pek ihtiyaç olmadı :) Ama Teşekkürler Eline Emeğine Sağlık :)