Sizi En Çok Etkileyen Film Dizi Ve Kitaplar Hangisidir?

Bu konuyu okuyanlar

irsuya

beyond negative diff
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,903

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,744
Kanıt dizisine sürekli ilgim olmuştur.

Murataltug

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,096
Türk edebiyatında cengiz aytmatov bilinsede cengiz dağcı pek bilinmez oysaki onun onlarda insandı kitabı rusyanın kırımı nasıl işgal ettiğini gösteren kırım türklerinin dramını
akıcı ve sizi ağlatacak kadar kuvvetli tarihi bir gerçek ve kurgu kitabıdır

SinHa

Doçent
Reaksiyon puanı
767
0013299_dunyanin-lk-gunu_510.JPG

En az 5 kere okumuşluğum var bu kitabı. Son zamanlarda canım tekrar çekiyor. Muhtemelen bir kere daha okurum - Dünyanın İlk Günü

Murataltug

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,096
0013299_dunyanin-lk-gunu_510.JPG

En az 5 kere okumuşluğum var bu kitabı. Son zamanlarda canım tekrar çekiyor. Muhtemelen bir kere daha okurum - Dünyanın İlk Günü
Bu yazarın son seferad kitabıda var tarihi kurguda en çok Okay tiryakioğlu Ahmet haldun terzioğlu müthiş bir de fantastik kurgu var o dalda da taht oyunları enfesss

Murataltug

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,096
Son buluşma belgesel

İşte benim kahraman dedelerim süperman Süper kahramanda ne imiş siz varken onlara laf düşer mi sizin tırnağınız ederler mi acaba nesli gölgeçenin çektiği işte böyle insanlık hikayelerine ihtiyaç bir belgesel ama en güzellerinden buram buram Anadolu kokuyor şefkat sevgi ve kurtuluş savaşından sonrasında yaşlanan eli öpülesi kahraman dedelerimizi anlatıyor filmin ismi son buluşma ve adı gibi kurtuluş savaşında Atatürk ile birlikte savaşan dedelerimiz son kez bir araya gelip vedalaşıyorlar ve bizde bu şanlı gazilerimizin ellerinden öperek rahmet ve saygı ile ahirete yolcu ediyoruz kurtuluş savaşı gazisi arslan dedelerim ömer küyük Veysel Turan yakup satar ellerinizden ak sakallarınızdan öperim peygamberlere komşu olasınız inşAllah

vigilantemre

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,537
Ana karakterin ve dostlarının ölümüyle final yapan Deli Yürek dizisi hem sinirlerimi hem psikolojimi bozmuştur ama kesinlikle izlenmesi gereken bir dizi olduğunu düşünüyorum.

Murataltug

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,096
Film: Esaretin bedeli.
Kitap: Küçük Prens.
Stephen king en en çok okunan yazarlardan biri olup kurguları çok sağlamdır eserleri defalarca sinemaya uyarlansada her edebiyat uyarlaması gibi çoğu hüsran olmuştur ancak iki tanesi var ki sinemasever için çok önemlidir yeşil yol ve esaretin bedeli ikiside efsane olup frank darabont müthiş iki filme atmıştır ancak daha sonra kaybolmuştur böyle bir yönetmenin kaybolması çok üzücü kayıp ilanı mı versek bulana ödül mü versek bilemedim ki ne yapsak yeşil yol ve esaretin bedeli iki dev hikaye insan John goffeye sarılıp ağlamak andy dufsene için ise keşke böyle bir arkadaşım olsa diyesi geliyor yeşil yol zencilere saygı ve Stephen king den yoruldum patron dercesine bir haksızlığa başkaldırı hikayesi ve esaretin bedeli ağır ilerleyen bir hayat akışı azimle atılan planlı adımlar ve 20 yıldan sonra gelen bir özgürlük ve haklı intikamın eşsiz hikayesi ne de olsa her kuş kafese kapatılmamalıdır

Murataltug

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,096
Devleti kirleten insanlar var savaş ve açlar romanı Sarıkamış ve 1. Dünya savaşını anlatıyor devletin sadece savaş dönemi hatırlayıp sonrasında aç bıraktığı insanlar bize ayıp olarak yetmezmi muhteşem bir roman ve Hasan izzettin çürümüş insanı çürümüş sistemi yerden yere vuruyor kitap ne yazıkki savaşın acımasızlığı insanlıktan anlamayan yönetim ve yaşananlar savaşta şehit olanlar ile açlıktan şehit olanların trajik hikayesi
Unutulmaz akılda kalıcı karakterler ne yazıkki devlet kimi zaman insan elinde oyuncak oluyor o kutsal varlığın içi boşaltılıyor insanın elinde oyuncak haline gelen mukaddes devlet kavramı kirlenerek keyfi ve kafasına göre kararlar alıyor işi düşünce sadece askere alınmak için insanlar aranıp soruluyor ondan sonrada insanlar açlıktan ölüme terkediliyor kimi zamanda 12 Eylül ün yaşı büyütülen idamları gibi buradada insanlar sadece askere alınmak için yaşı büyütülüyor böyle bir devlette adaletten söz edilir mi adaletsiz bir devletin yaşamı kaç yıl sürer yaşar kemalin dediği gibi sizin iyiliğiniz başkasının kötülüğün e yol açıyorsa o iyiliğe başkaldırın ki devlet mekanizması temizlensin ve unutmayın Bir toplumda yapılan zulüm engellenip buğz edilmiyor ise o toplum çürümüştür yok olmuştur

Murataltug

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,096
Mustafa kutludan çok güzel bir şehirden göç hikayesi üzerimizden zaman geçti ve bizi buldozerle ezdi hani Yahya Kemal diyorya sessiz bir gemi kalkar bu limandan ve meçhule gider evet hayattan her gün bir gemi kalkıyor ve biz her gün kimi iyiye kimi kötüye her daim bir yerlere doğru gidiyoruz bakalım yol bizi nereye götürecek hepimizin yolu iyiye güzele olsun inşAllah kitabımız eskinin yitirilen değerlerini birbirinden kopan aile bağlarını ve köyden şehre yapılan göçü anlatır bilmem eskiden mi güzeldir şimdi mi ama en güzeli şu dur ki güzel olanı eskitmeden kaybetmeden daha güzel olanla var olanı yıpratmadan daha da güzelleştirmek

Murataltug

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,096
Sherlock holmes roman değildir kısa öykülerden oluşur her ne kadar agatha christienin hikayelerini daha çok sevsemde sherlock ta polisiye olarak doyurucu hikayelerdir 4 tanede romanı var işte kızıl soruşturma bu hikâyelerin en iyisi hikayemiz bize mormon kavmini onların ne yaptığını bir intikam ve romantik bir aşk eşliğinde anlatır kısa sürede biten herkesin zevkle okuyacağı bir hikâye peki bu kitapta anlatılan mormon kavmi kimdir ne iş yaparlar Faydası ve zararları nelerdir

Murataltug

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,096
Herkesten İslama inanmasını beklemesekte herkesten birbirine saygı duymasını beklemek insani bir görev olsa gerek islamın en ağır cezası nedir diye sorsam aklıma recm cezası ile 100 sopa cezası aslında dinin hurafeden sahte şeyhten sahte cemaatlerden temizlenmesi insanlık vazifesi ve dinimizin emri olsa gerek işte film bize sahte mollaların insanları nasıl kandırdığını iftiranın nelere sebep olduğunu ve şeriatteki recm cezasını anlatır sahte inanç nice katliamlara yol açar o yüzden dinin sahtelikten arınmadığı yerde islâmın ne hükmü kalır Filmimiz ise gerçek bir hayat hikâyesi ve gerçek ile yüzleşin

Murataltug

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,096
Çizgili Pijamalı Çocuk
The Boy in the Striped Pyjamas

Zulüm gören insanlar belli bir zaman sonra nedense en çok zulmü kendi yapıyorlar bunun en iyi örneği yahudiler olup filmimiz kendisi masum olsada babası masum olmayan alman bir çocuğun başına gelenleri anlatır ss subayları 1000 lerce insanı katletmiştir peki yaptıklarının aynısı kendi başlarına gelince niçin ağlayıp sızlarlar

Murataltug

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,096
Allah insana hayırlısını vermeyince o hayırlı olmayanlar insanı helaka sürükler ve her zaman hayırlısını isteyen biz insana evladında hayırlısı gerekmez mi balzactan evlatların insanı nasıl helâka sürüklediğini anlatan tam bir trajedi goriot baba

Murataltug

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,096
Stephen king den kinge yaraşır bir kitap kraldan aşk macera dolu bir klasik ve kara kule hız kesmeden devam ediyor ve bu kitabın en unutulmaz karakteri cadı reee yani dışı
Şeytan king bu karakteri çok mükemmel yazmış işte kara kule serisi tam ve hakkı verilerek sinemaya uyarlansa tam bir fenomen olur ancak ustanın filmleri ne yazıkki yerlerde sürünüyor tabi ki malum eserleri hariç king ne yeşil yol ne cinnet ne de esaretin bedelidir ooo yaşayan efsane koca bir evrendir ustaya saygılar selamlar olsun bizden aksiyonun kralı

julioschneider

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yüzüklerin Efendisi ve Harry Potter benim en sevdiğim iki film, ne yazık ki kitabı henüz okumadım.

VintageAraba

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
En çok etkileyen dizi filmler kesinlikle insanın içinde bulunduğu duruma göre değişiyor. Zamanında insanın duygularından dolayı cok etkisinde kaldığı bir film bundan bir yıl sonra izlendiğinde çok anlam ifade etmeyebiliyor.

Save_mi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
kitap olarak en son yürekler ölür ve hayat cesurlara torpil geçer dizi olarak the last kingdom

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Spider-Man ve Spider-Man 2
Captain America Winter Soldier
Big Fish
Star Wars Episode 3
Catch Me If You Can
Blind Spot
Man of Steel
Hachiko
Batman Begins ve The Dark Knight
Labirent serisi
Şimdilik aklıma gelenler bunlar

irsuya

beyond negative diff
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,903
Beni en çok etkliyen Andrew'in Spider-Man'ı.

Murataltug

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,096
Babam ve oğlum Türk sinemasının en iyilerinden olup bir baba oğul hesaplaşması ve dede torun ilişkisini anlatır çetin tekindor gene mükemmel bir oyunculuk sergiler tam bir aile filmidir

Murataltug

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,096
Türk tarih romancılığında Ahmet Haldun Terzioğlunun yeri bambaşkadır yazarın okunması gereken bir çok romanı bulunur ve her kitabında Türk tarihini öğrenirsiniz aksiyon ve yaşanan savaşlar mükemmel anlatılır ve her kitap bittiğinde aklımda şu soru oluşur mükemmel tarihimizi niçin yeteri kadar anlatmıyoruz anlatılması gereken bir tarih okunması gereken bir yazar peki okuyan var mı ?

Murataltug

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,096
İşte beni en çok etkileyen insanlardan biri bu adam ve ekibinin belgesellerini izleyip hayran olmamak elde mi ki müthiş çekimler müthiş anlatımlar kamera ekibi ayrı mükemmel anlatım ekibi ayrı mükemmel ve karşınızda BBC nin insanı ağlatan hayvan belgesellerini anlatan amcamız David Attenbrough keşke Türkiyeye gelip bizim hayvanlarımızıda çekseler BBC Hayvan belgeselleri bu belgesel aleminin tartışmasız kralıdır kralsın David amcam benim yürüüü beee kim tutar seni işte aşk işte emek bu olsa gerek ve karşınızda gururla takdim ederim BBC Hayvan belgeselleri ve onun yapımcısı David Attenbrough

Ekto02

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,326
Evet bugün dünya sineması üzerine güzel bir sohbet edelim yazdıklarım tamamen kendi fikir ve düşüncemdir evet dünya sinemasının ana vatanı Amerikadır zaten Abd nin dünyaya tek katkısı sinemadır sinema dışında kan ve sömürge devletidir keşke sinemaya yaptıkları katkıyı insanlığada yapmış olsalardı evet abd sineması dünyaya hangi film ve dizileri kazandırdı yani hangilerini tavsiye ederim

1-cesur yürek 2-gladyatör 3-son samuray 4-schindlerin listesi 5-er ryn 6-breaking bad 7-prison break
8-oz 9-kuzuların sessizliği 10-esaretin bedeli tabi daha sayamadığım 100 200 tane daha film vardır elbette

Dünyanın 2. En büyük sinema enstitüsü bollywoodd yer alıyor keşke isim çakma değilde daha özgün olsaymış bu sinema islam dünyasını temsil eder amir khan Shakrukh khan gibi Büyük sinemacılar çıkmıştır içlerinden evet hint filmlerinde ilk 10 şöyledir

1-amir khan ve Shakrukh filmleri
2-drishyam 3-padman 4-bajrangi
5-sultan 6-black 7-baahubali 8-benim adım khan 9-3 aptal
10-dangal

Bana göre dünyanın 3. En büyük sineması güney koredir yani kardeş ülke sinemasıdır onlar türk dostu bir ülke olduğu için onlara aşığım kendileri keşke biz kazanmayalım onlar kazansın dediğim bir ülke olup aynı zamanda teknoloji devidir lg samsung gibi binlerce marka ile teknoloji devidirler eve bu güzel ve takdir edilesi gardaş toprağımın insanlarının hangi filmlerini tavsiye ederim öncelikle tabiki min sik choi
Yani old boy un sapık ve sadis babasının tüm filmleri güzel olur

1-merhamet yok 2-şeytanı gördüm
3-sözün değeri 4-a taxi driver
5-kardeşler savaşı 6-sessizlik
7-benim yolum 8-admiral
9-avukat 10-yeni dünya

Gelelim bizim türk sinemasına ne yazıkki tv sinemayı yok etti ve film ile dizilere kadar emek yada para harcanmıyor ama türkiyede film yada dizi yapacak bütçe yok sözüne inanmak istemiyorum türkiye emek verirse eğer kendi uçağını bile yapabilir ve dileğim şudur ki savunmada bu kadar ilerleyen bir ülke gün gelir sinemada da ilerler gelelim bizim sanatçılara benim için şu isimler çok önemlidir şener şen kadir inanır kemal sunal türkan şoray kenan imirzalıoğlu çetin tekindor şimdi başlayalım film ve dizileri sıralamaya

1-ezel 2-şahsiyet 3-kemal sunal öğretmen 4-karadayı 5-züğürt ağa
6-eşkıya 7-propaganda 8-tatar ramazan 9-ekmek teknesi 10-köprü

Ve daha saymak istesem 20-30 tane daha

Evet iran sinemasındanda güzel filmler çıksada geri planda kalıyor bizde 4 5 tane ekleyelim

1-hz ömer dizisi 2- cennetin çoçukları

Peki bir hesaplayalım bakalım bugüne kadar kaç film seyretmişim heralde günde 2 film seyretmiş olsam en az 2 bin diye tahmin ediyorum yukarıdakilerden farklı olarak şu 10 filmide ekleyelim o zaman

1-yüzüklerin efendisi ve hobbit
2-game of thrones 3-çağrı ve ömer muhtar 4-kızıl uçurum 5-metal simyacı 6- baba ve yaralı yüz 7-kabadayı 8-maske 9-naim müslüm ayla 10- hücre 7 - 7.koğuş

Evet listeye baksam en az 100 tane daha yazarım ama aklıma gelen ilk filmler bunlar peki siz dünya sineması hakkında ne düşünüyorsunuz en etkilendiğimiz film dizi ve oyuncular kim film izleme rekoru kimde hadi bakalım klavye başına herkes en sevdiği film oyuncu dizinin ismini ve film sayısını yazsın bakalım çok yazdım gene vayyy beee gene milletin kafasını şişirdikkk okuyan herkesin emeğine sağlık teşekkürler saygılar
Kitap Olarak Etkinlendiğim Kitap Biraz Basit Ama İlgimi Çekmiştir. Film Olarak Maalesef Bir Şey Belirtemem Çünkü Çok Var Aralarından Seçemiyorum. Ben Ek Olarak Bir'de Kurgusal Evren Eklemek İstedim İlgimi Çeken. İyi Günler Dilerim.

Kitap - "Evrendeki Son Kayıt - Rodman Phillbrick"
Film - "O Kadar Fazla Ki Ben Bile Karar Veremedim..."
Kurgusal Evren - "CyberPunk Evreni - Distopya"

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,510
Beni etkileyen filmlerden The Pianist ve Schindler's List var. Savaşın vahşiliğini, dolfy yüzünden yaşanan kötü olaylar ve insanların çok kötü şeyler yaşamasına neden olduğunu görüyoruz iki filmde de. Şimdiki bazı gençler ise hitleriyeyi sevebiliyorlar. Hiç bir şeyi bilmeden araştırmadan seviyorlar kötü insanları bile. Tabii ki onların ailesinden birisi zalim diktatörlerin saçma istedikleri olacak diye ölmedi. Hiç bir insana veya hiç bir şeye faydası olmayan birisi. Sadece ölüm ve yıkım getirdi.