Sizde stres yaratan durumlar nedir? Bununla nasıl baş ediyorsunuz?

Bu konuyu okuyanlar

Gökçe Asena

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,127
Günlük hayatta bulunduğunuz her aktivite, kaygısını yaşadığınız herşey, kafanızda dolaşan türlü düşünceler sizlere dayanılmaz gelebilir.
Böyle durumlarda aklınızın durulması için bir güzel roman yeterli olabiliyor bazen..
Ufkunuzun ötesini keşfediyorsunuz böylelikle.. bundan güzel bir şey olamazdı belkide.

Sizler nasıl hissediyorsunuz? Bunun için neler yapıyorsunuz?

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Zamanın azaldığını düşünmem strese sebep olabiliyor. Şöyleki sınavlara çalışmayı son güne bıraktığımda haliyle strese girebiliyorum. :)
Bilgisayar + internet belki de seyahat etmek beni mutlu etmeye yarar genellikle.

BHA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Kitap okumak ayrıcalıktır. Elimden kitap düşmeyen bir döneme tekrardan girdim. Gerek ders kitapları gerek ise romanlar, şiir kitapları vb. Hayatım boyunca belki 1 ay kitap okumadan geçirdiğimi bilmem. Kitap okumak evet insanı rahatlatır, ufkunuzu genişletir, yazma ve okuma becerinizi ilerletir. Kitap okumayı boş zamanı doldurmak, hayatınızda kitap okumanın size bir faydası olmayacak gibi düşünmeyin.

xPhoenix06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,187
En ufak bir şeyde bile strese uğruyorum. Baş etmenin en kolay yolu ise sakinliğimi korumak veya uğraşacağım başka bir şey bulmak. kitap okumak çok güzel bir stres azaltıcı. müzik dinlemek, asmr videoları izlemek. başka insanlarda işe yaramaya bilir ama ben böyle azaltıyorum stresimi.

Reaksiyon puanı
5,172
Kitap okumak ayrıcalıktır. Elimden kitap düşmeyen bir döneme tekrardan girdim. Gerek ders kitapları gerek ise romanlar, şiir kitapları vb. Hayatım boyunca belki 1 ay kitap okumadan geçirdiğimi bilmem. Kitap okumak evet insanı rahatlatır, ufkunuzu genişletir, yazma ve okuma becerinizi ilerletir. Kitap okumayı boş zamanı doldurmak, hayatınızda kitap okumanın size bir faydası olmayacak gibi düşünmeyin.
Zaten sorsan tüm Türkiye kitap okuyor:D

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Açıkçası pek baş edemiyorum beni yiyip bitiriyor. Elime bir şey alıp onu sıkıp ıncımı ondan çıkarıyorum daha sonra biraz daha rahatlamak için müzik dinliyorum.

Gökçe Asena

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,127
Zaten sorsan tüm Türkiye kitap okuyor:D

İnsanlar artık nereye yöneleceğini biliyor birazcık olsun huzuru bulmaya çalışıyor.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Açıkçası pek baş edemiyorum beni yiyip bitiriyor. Elime bir şey alıp onu sıkıp ıncımı ondan çıkarıyorum daha sonra biraz daha rahatlamak için müzik dinliyorum.

Doğru.. öyle ki bazen elimizden bir şey gelmiyor...
Huzuru yakalamak bu kadar zor olmamalı...

Son düzenleme:

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
Ortam değiştirmek; mümkünse açık havada kısa bir yürüyüş, müzik eşliğinde jogging.

RedVenom

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Açıkcası bende pek stresle başedebildiğimi söyleyemem.Ailede sağlık problemleri,sınavlar,ilişki durumları.Unutup, kestirip atamadığım durumlarda cabası.çBazen nefesim bile daralıyor artık.Sürekli kafamda, 5 dakka gülsem eğlensem günü geri kalan zamanında kafam hep bunlarla meşgul.
Zaman zaman müzik faydalı oluyor,sonrası yine başa sarıyor kısır döngü..

by efsane

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Müzik ve tecrübe. Gelen her sıkıntı ve stres geçer ve sonrasında daha fazlasını size getirir. En iyisi günlük tutmak ve sıkıntılı anlarda günlüğü yeniden okumaktır.

Yazmak her zaman okumaktan daha faydalıdır.

epsilon06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,077
Kendi davranışların düşüncelerim. Başa çıkmak için ne yapabilirim ki insan kendinden nereye kaçabilir öyle yaşıyoz bakalım

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
Ben müzik le sakinleşiyorum
Çok sinirlenirsem müzik te kurtarmıyor

Little Cat

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,454
Kitap yada müzikle sakinleşmeye çalışıyorum.

Reaksiyon puanı
1,056
Günlük hayatta bulunduğunuz her aktivite, kaygısını yaşadığınız herşey, kafanızda dolaşan türlü düşünceler sizlere dayanılmaz gelebilir.
Böyle durumlarda aklınızın durulması için bir güzel roman yeterli olabiliyor bazen..
Ufkunuzun ötesini keşfediyorsunuz böylelikle.. bundan güzel bir şey olamazdı belkide.

Sizler nasıl hissediyorsunuz? Bunun için neler yapıyorsunuz?
baş edilemez akışına bırak...

xPhoenix06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,187
En ufak bir şeyde bile strese uğruyorum. Baş etmenin en kolay yolu ise sakinliğimi korumak veya uğraşacağım başka bir şey bulmak. kitap okumak çok güzel bir stres azaltıcı. müzik dinlemek, asmr videoları izlemek. başka insanlarda işe yaramaya bilir ama ben böyle azaltıyorum stresimi.
Müzik dinlemek dışında yalan söylemişsin bilader. Küfür etmek, bağırmak vb. onları da saymamışsın bu arada. :D