Sizcede katlanan telefonlar boş değil mi?

Bence hiç bir devrimliği yok.
5d0b17787152d822c4b9605a.jpg

Dünya'nın en çirkin telefonlarından biri. Katlanınca sopa açılınca duvar oluyor. Bunu katlarsanız bile kalın ve aşırı kötü duruyor.
huawei-mate-xs-5g-phone.jpg

Bu belki devrim olabilir. Ama hala daha ucuza daha iyisini tercih etmek daha mantıklı.
turkiyede-de-beklenen-samsung-galaxy-z-fold-2-icin-sizan-basin-gorselleri-3-660x371.jpg

En son da bu var. Hala tasarımında sıkıntı var. Katlanabilir bir telefonun katlanmasının amacı daha küçük olsun sığısın. Bunu katlayınca hala kalın ve büyük oluyor.

-Uncar_Blood-

Profesör
Bence hiç bir devrimliği yok.
Ekli dosyayı görüntüle 116309
Dünya'nın en çirkin telefonlarından biri. Katlanınca sopa açılınca duvar oluyor. Bunu katlarsanız bile kalın ve aşırı kötü duruyor.
Ekli dosyayı görüntüle 116310
Bu belki devrim olabilir. Ama hala daha ucuza daha iyisini tercih etmek daha mantıklı.Ekli dosyayı görüntüle 116312
En son da bu var. Hala tasarımında sıkıntı var. Katlanabilir bir telefonun katlanmasının amacı daha küçük olsun sığısın. Bunu katlayınca hala kalın ve büyük oluyor.
adamlar aynı şeyin lacivertini yapıyolar tasarımda iphone da samsung da şu telefonun arka tasarımı hep aynı şunu gördüğüm zaman aklıma s20 geliyor

TheTruthHurts

Profesör
AR&GE,Malzeme maliyeti ve kar payından dolayı çok pahalılar. Samsung sanırsam katlanabilir telefonu 2012-2013’ten beri planlıyordu.

Katlanabilir telefonla bence hem devrim,hem de gereksiz.

Devrim olmasının nedeni,Galaxy fold gibi bazı modellerin hem telefon,hem de tablet olabilmesi. Artık ikisini taşıma gereği olmayacak. (Sizi bilemem ama benim için çok güzel bir şey)

Gereksiz olma nedeni de ekranın plastik olması ve telefon aralığın tozlara karşı dayanıklı olamaması. Tırnağımız bile o ekrana zarar verebiliyor. Ayrıca pahalı olduğu için o fiyata telefon ve tablet almak daha mantıklı. En azından toza dayanıklı olurlar ve ekranları daha dayanıklı olur.

AR&GE,Malzeme maliyeti ve kar payından dolayı çok pahalılar. Samsung sanırsam katlanabilir telefonu 2012-2013’ten beri planlıyordu.

Katlanabilir telefonla bence hem devrim,hem de gereksiz.

Devrim olmasının nedeni,Galaxy fold gibi bazı modellerin hem telefon,hem de tablet olabilmesi. Artık ikisini taşıma gereği olmayacak. (Sizi bilemem ama benim için çok güzel bir şey)

Gereksiz olma nedeni de ekranın plastik olması ve telefon aralığın tozlara karşı dayanıklı olamaması. Tırnağımız bile o ekrana zarar verebiliyor.
20000 TL'ye satıyorlar foldu. Böyle bir ürünün pahalı olduğu iddiasını reddediyorum.
1600166735163.png

1600166753921.png

Fold alanlar Galaxy Note 5 için 3100, S8 için 3900, Galaxy A70 için 4000 TL indiriml alıyor cihazı

Ekli dosyalar

• 1600166741077.png
    1600166741077.png
    115.1 KB · Görüntüleme: 5

Yasiin

Profesör
Bence katlanmayan bir telefonda çıkarmadık demeyelim diye böyle bir telefon çıkardılar. Bu telefonun bana göre hiçbir amacı yok amacı nedir bu telefonun?

Bence katlanmayan bir telefonda çıkarmadık demeyelim diye böyle bir telefon çıkardılar. Bu telefonun bana göre hiçbir amacı yok amacı nedir bu telefonun?
Büyük ekranın taşınabilirliğini arttırmak?
Arkadaşlar şu cihazı kime verseniz ben dahil ağzının suyu akar. Piyasanın zirve özellikleri büyük ekranda.

TheTruthHurts

Profesör
20000 TL'ye satıyorlar foldu. Böyle bir ürünün pahalı olduğu iddiasını reddediyorum.
Ekli dosyayı görüntüle 116359
Ekli dosyayı görüntüle 116361
Fold alanlar Galaxy Note 5 için 3100, S8 için 3900, Galaxy A70 için 4000 TL indiriml alıyor cihazı
İndirimi güzel ama baz fiyatın pahalı olduğunu değiştirmiyor. İphone da aşırı pahalı.

Yinede Samsung şu anlık bunu hakediyor çünkü yıllardır bunu planlıyorlardı. Ama bu fiyatlar sonsuza kadar devam edemez. Rekabet olunca ya fold,ya da diğer markaların katlanabilir telefonları ucuzlar.

Görkem Say

Ride for Ruin and World's Ending!
Yönetici
Super Moderator
Editor
Bu teknolojinin zaten çıkar çıkmaz herkes kullansın mantığında üretildiğini sanmıyorum. Sektör bu tarafa doğru kayıyor. Ortaya bir ürün çıkarmadan, bir fikri geliştiremezsiniz. Yani bu teknolojinin şuan çok işlevli olmaması, onu kötü bir fikir yapmaz. İlerideki gelişimini görmek gerek. Aynı çentik, damla ve pop-up ekran tasarımında olduğu gibi. İlk amiral gemisi cihazlara geldiler, sonra orta ve alt segmentte bile kullanılmaya başlandılar.