Sizce tiktok kaldırılmalı mı ?

tiktok kaldırılmalı mı ?

• Kullanılan toplam oy
    81
  • Anket kapatılmış .

Bu konuyu okuyanlar

Optikiyaza

Profesör
Reaksiyon puanı
720
Sadece bir kere bir efektini denemek için indirdim denemeden sildim tİkToK Türkiye tam bir çöplük.Tabii içinde iyi yapanlar da var zaten o yüzden kapatılmaması gerek.
Mesaj otomatik birleştirildi:

yahu, ulusal güvenlik meselesi olur bu.
Tamam da yasaklanması için iyi bir alternatif gerekli.

MendeburMarul

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
Sadece bir kere bir efektini denemek için indirdim denemeden sildim tİkToK Türkiye tam bir çöplük.Tabii içinde iyi yapanlar da var zaten o yüzden kapatılmaması gerek.
e ona bakılırsa iyi yapanların yüzde sekseni +16 gibi videolar çekiyor.

ChaosBoost

Profesör
Reaksiyon puanı
696
Haha abicim siz hiç tiktok videosu izlediniz mi de konuşuyorsunuz. Bak 1000 kişi video çekiyorsa bunların 30u normal geri kalanı "........"

Optikiyaza

Profesör
Reaksiyon puanı
720
Haha abicim siz hiç tiktok videosu izlediniz mi de konuşuyorsunuz. Bak 1000 kişi video çekiyorsa bunların 30u normal geri kalanı "........"
YouTube'a sadece TikTok yazınca çıkanlara bakın.Doğru ama iyi yapanlarda var bence Instagram Reel'in biraz daha gelişmesi gerek.Zaten tiktoktan daha iyi.

Nymphext

Asistan
Reaksiyon puanı
191
Arkadaşlar bırakın popüler kültür elçiliğini . Kim ne yaparsa yapsın bizene . kimseye zorla izleten yok rahatsız olan izlemiyor zaten (tiktok kullanmıyorum tamamen objektifim)

merduino

Asistan
Reaksiyon puanı
253
Bir dakika, Amerika'nın şöyle bir yardısı var: TikTok, Çin hükümetine bilgi sızdırıyor. yani bu yüzden kısıtlanması bence özgürlük verir, Kısıtlamaz.
Şu an da kullandığımız bütün sosyal medyalarda kişisel bilgilerimiz var. Ne kadar saklıyoruz, sadece bizde kalıyor, telefonunuzdan bile dışarıya çıkmıyor dense de kimin ne yaptığını bilmiyoruz, bilemeyiz de. Bir uygulamayı sadece birileri bir şey dedi diye kısıtlamak saçma olur. Sonuçta ortada büyük bir pazar var ve hepsi birbiriyle yarışıyor.

MendeburMarul

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
Şu an da kullandığımız bütün sosyal medyalarda kişisel bilgilerimiz var. Ne kadar saklıyoruz, sadece bizde kalıyor, telefonunuzdan bile dışarıya çıkmıyor dense de kimin ne yaptığını bilmiyoruz, bilemeyiz de. Bir uygulamayı sadece birileri bir şey dedi diye kısıtlamak saçma olur. Sonuçta ortada büyük bir pazar var ve hepsi birbiriyle yarışıyor.
Ellerinde kanıtlar varmış. Bende savunmuyorum tabii ama doğruluk payı var.

Nymphext

Asistan
Reaksiyon puanı
191
Ellerinde kanıtlar varmış. Bende savunmuyorum tabii ama doğruluk payı var.
Sadece tiktok değil google instagram youtube her birini kullandığımızda zevklerimiz ,sevdiğimiz kişiler, alışkanlıklarımız vs. vs. gibi birçok bilgiyi onlara veriyoruz. Yine google, instagram, youtube gibi siteler senin alışkanlıkların ve zevklerine göre reklamları karşına çıkartıyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

''Bir şey bedavaysa ürün sensin.''

alph

Öğrenci
Reaksiyon puanı
21
Boş bir platform ama kullandığımız hangi platform değil ki? Ona bakılırsa Twitter'da da deprem olduğunda bir sürü insan İzmirlilere "İyi olmuş kafirlere." şeklinde yazmıştı. Onu da kapatalım o zaman? Instagram'da zaten 2 gönderiden biri TikTok'tan alıntı. Olay TikTok ya da başka bir platform ile alakalı değil. Olay kullanan insanlar ile ilgili.

xPhoenix06

Profesör
Reaksiyon puanı
2,187
Kaldırılınca ne olacak çok merak ediyorum? Kaldırılsa da kaldırılmasa da salak insan salak insandır bir değişiklik olmayacak ayrıca kimi zaman gayet güzel içerikler çıkabiliyor bırakın eğlenen istediği gibi eğlensin. Bu tür dalga geçen insanlar tüm sosyal medya platformlarında da var ne yani o zaman Twitter'ı da mı kapatalım düşünceniz çok saçma. Bu yaptığınız insanların özgürlüğünü kısıtlıyor ha siz sevmiyorsunuz e o zaman hiç ilgilenme geç direk neyin tatavasını yapıyorsunuz?

Usui Takumi

Profesör
Reaksiyon puanı
1,177
Kesinlikle Hayır. Başka türlü ülkede bu kadar aptal olduğunu nasıl öğrenecektik?

mbykplt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Uygulamanın ne amaca hizmet ettiği gerçekten belli değil.Yayınlardan özellikle para kazanmaya çalışan kesim yok mu? Yeni nesil dilencilik bu kusura bakmayın, fenomen olmak için saçma sapan hareketler yapan mı dersin. Kesinlikle yasaklanmalı.

depresif hardal

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
57
Kaldırılsa ne değişecek, TikTok'u kaldırmak kesinlikle bir çözüm değil ki. Ancak TikTok'un boş bir platform olduğu çok açık, benim hayatıma da hiçbir etkisi yok.

basit

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,526
İnsanlar ahlaki olarak toplumu etkilemiyor ve mutluysa bunlardan bizlere ne? Bırakın eğlensinler. Kısıtlama elbet gelmeli.

Malik von Suomi

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,993
Bence boş bir platform. Denetim gelmeli. Kaliteli seyler yayınlanıp boş şeyler kabul edilmemeli. Yurt dışında çok güzel şeyler varken türkiye tam bir veled çöplüğü.