Sizce suçlu Superonline mı, yoksa biz miyiz?

Bu konuyu okuyanlar

Buğra Y.

Profesör
Reaksiyon puanı
36
Geçen yıl tam da bugünden 3 gün önce zaten var olan Turkcell Superonline 20Mbps 50GB kotalı Fibernetimi SO elemanına da sonsuz güvenerek Digiturk Şampiyonlar Paketi'ne geçiş yaptırdım babamla. O zaman normal internetimin 1 sene daha taahhütü olmasına rağmen bu paketle taahhütüm yenilendi ve Şubat 2015'e kadar uzadı. Neyse, normalde 60 TL (25gb kotalıdan 50gb'a terfi etmiştik, 5 lira oynamıştı.) ödediğimiz faturaya ek 5 lira ile digiturk sahibi olacaktık. Oldu da. İlk 2 ay 60-65 lira arası ödüyorduk. 3. ay 105 lira fatura geldi, sebebi telefon kotasını aşmıştık bayağı :) Daha sonraki ay 85 lira gelince, telefon kotası da geçmemiş olmasına rağmen bu kadar para gelmesine anlam veremedik ve baktığımızda kotamızı 100gb yapmışlardı ve hala anlayamadığım şekilde +5 lira daha eklenmişti faturaya (Stabil olarak 80 liralık fatura gelmesi lazımmış bize öyle dediler). Eski faturada 49.90 TL internet+10 TL telefon toplamda 59.90 ödüyorduk, kotayı artırınca 50GB'a 64.90 oldu. Ama şimdi 100GB internet 69.90TL+5TL digiturk toplamda 74.90 oldu. Peki neden 80 lira geliyor diye sordugumuzda onlar da anlatamıyorlardı. Neyse ben zaten digiturkun 1 sene taahhutu doldurunca fiyatın düşeceğini ve tekrardan eski fiyatı ödeyeceğimizi sanıyordum fakat yanılmışım. Artık 1 sene digiturksüz 80 üzeri TL ödeyecez. Siz siz olun sakın ola ki olayın tamamını anlamadan balıklama atlamayın. Bize dedikleri sadece faturaya ek ayda 5 TL ödeneceğiydi. Ne kota artırımı, ne ayda 80 liradan fazla fatura ödeyeceğimiz söylenmedi. Bundan sonra komple sözleşmeyi okumazsam adım Buğra olmasın diyor, bu uzun yazıyı okuduğunuz ve vaktinizi ayırdığınız için teşekkür ediyorum. İyi forumlar :)

Dipnot: Eğer konu "İtiraflar"a giriyorsa, mod arkadaşlar taşıyabilirse sevinirim.

-Hewal-

Dekan
Reaksiyon puanı
11
Digitürk artı internet yalan hikaye sakin kanmayın adam yolma oyunlarından biri

Beholder

Doçent
Reaksiyon puanı
30
Bizde de digiturk 5 buyuk takım maçları ve doping internet 60 tl ve rahat sende nasıl bir şey anlam vermedim