Sizce Sony eb4x1e-- asus n53sn-- lenova y-560 mi?

ben olsam bunu ALIRDIM.

• Kullanılan toplam oy
    14

Bu konuyu okuyanlar

StReeTsTyLe

Asistan
Reaksiyon puanı
2
SONY EB4X1E

http://www.vatanbilgisayar.com/sony....5cam-bt-w7pre/productdetails.aspx?I_ID=52502
zellikler İşlemci TeknolojisiIntel® Core™ i5 İşlemci Hızı2.66GHz Turbo İle 2.93GHz İşlemci Numarası480M İşlemci Bus Hızı1066 MHz İşlemci Ön Bellek3 MB Hafıza (RAM) Kapasitesi4 GB Hafıza (RAM) TipiDDR3 Hafıza Bus Hızı1066 MHz Sabit Disk Kapasitesi500 GB HD Dönüş Hızı5400 Rpm İşlemci MarkasıINTEL Ekran Kartı Hafızası1024 Mb VGA Chipset MarkasıATI VGA Chipset ModeliHD5650 Ekran Boyu(inch)15.5" Maksimum Çözünürlük1366 x 768 Optik SürücüDVD SUPER MULTI Mobil ÖzelliklerBlueTooth, Kart Okuyucu, Wireless, Kamera İşletim SistemiWin 7 Home Premium Tr Ağırlık2.7 KG Ekran Kartı TipiPaylaşımsız Hafıza

ASUS N53SN

http://www.vatanbilgisayar.com/asus...m-cam-bt-w7pre/productdetails.aspx?I_ID=53188

Özellikler İşlemci TeknolojisiIntel® Core™ i7 İşlemci Hızı2.0GHz Turbo İle 2.90GHz İşlemci Numarası2630QM İşlemci Ön Bellek6 MB Hafıza (RAM) Kapasitesi6 GB Hafıza (RAM) TipiDDR3 Hafıza Bus Hızı1333 MHz Sabit Disk Kapasitesi640 GB HD Dönüş Hızı5400 Rpm İşlemci MarkasıINTEL Ekran Kartı Hafızası2 GB VGA Chipset MarkasıNVIDIA VGA Chipset ModeliGT550M Ekran Boyu(inch)15.6" HD-LED Monitör TipiWXGA Maksimum Çözünürlük1920 x 1080 Optik SürücüDVD±RW Mobil ÖzelliklerBlueTooth, Kart Okuyucu, Wireless, Kamera İşletim SistemiWin 7 Home Premium Tr Ağırlık2.7 KG Ekran Kartı TipiPaylaşımsız Hafıza
Y-560
http://www.vatanbilgisayar.com/leno...w-cam-bt-w7pre/productdetails.aspx?I_ID=51344

Özellikler İşlemci TeknolojisiIntel® Core™ i7 İşlemci Hızı1.73GHz Turbo İle 2.93GHz İşlemci Numarası740QM İşlemci Ön Bellek6 MB Hafıza (RAM) Kapasitesi8 GB Hafıza (RAM) TipiDDR3 Hafıza Bus Hızı1333 MHz Sabit Disk Kapasitesi750 GB İşlemci MarkasıINTEL Ekran Kartı Hafızası1024 Mb VGA Chipset MarkasıATI VGA Chipset ModeliHD5730 Ekran Boyu(inch)15.6" LED HD Monitör TipiWXGA Maksimum Çözünürlük1366 x 768 Optik SürücüDVD SUPER MULTI Mobil ÖzelliklerBlueTooth, Kart Okuyucu, Wireless, Kamera İşletim SistemiWin 7 Home Premium Tr -Ing Ağırlık2.8 Kg Ekran Kartı TipiPaylaşımsız Hafıza

Arkadaşlar bu laptoplar arasında kararsız kaldım donanım ve fiyatları çok farklı biliyorum fakat benım notebooktan beklediğim şey oyunlarda vs uygulamalarda sistem zorlanırken bile fan sesinin duyulmayacak kadar az ve ısının olabildiği kadar düşük seviede olması uzun vadede değiştirmeyecem gibi ondan kasanında sağlam olması lazım .bu konuda araştırma yaptıgımda sony stabil çalışıyo diyolar fakat tabi fiyatları yuksek butcemı biraz daha zorlayıp asus da düşünebilirim ama kullanıcı yorumları biraz karışık makina donanım olarak şahane bence(aynı donanımda makina sonyde 2 katı fiyatına nerdeyse bu kadar uçuk fiyat farkı neden hala anlamış değilim) fakat oyunlarda kendi ekran kartını normal kullanımda anakartın ekran kartını kullanıyomus sanırım ondan dolayı normal kullanımda internette gezinmek bile çile oluyomuş soledikleri kadarıyla bide bi ara işlemcisi toplatılmış geri sürülmüş piyasaya vs. bu urunlerden kullanan arkadaşlar varsa yorumlar benım için cok değerli yarın giidip alıcam cihazlardan birini yardımlarını yorumlarınızı incelemelerinizi varsa videolarınızı bile beklıyorum :)

RocKhan

Doçent
Reaksiyon puanı
15
Bunlar arasından bence Asus, ekran çözünürlüğü daha yüksek.

fiprovet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
bende ASUS diyorum bende şu anda 7 ay önce almış olduğun ASUS K52J serisi var ve çokta memnunum bendeki core i5 işlemci var ekran kartı her ne kadar nvidia gforce 310M olsada yinede yeni oyunları oynatıyor , yani bu pc si seni hayli memnun ederi diyorum ben

StReeTsTyLe

Asistan
Reaksiyon puanı
2
fan konusunda sessiz olarak ve az ısınma açısındanda tavsiye edermisinz?

0661serkan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bende asusu diyorum. Alalı 10 ay oldu daha borcu bitmedi ama kullanıyoruz...

RocKhan

Doçent
Reaksiyon puanı
15
O konuda bir yorum yapamayacağım, ama eski laptoplar gibi değildir bunlar, eskiden normal kullanımda insanın bacaklarını pembeleştirecek kadar ısınırdı bu cihazlar, yeni modeller ancak oyunlarda aşırı ısınmaya başlar ve fanları duyarsınız.

fiprovet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1

bendekinde çift fan var ve gayette sessiz çalışıyor oyun oynarken bile duymuyorum fans sesi falan ancak oyunu kapattığımda fanın sesi duyuluyor sonrada zaten bi 10 saniye sonra normale dönüyor hiç ses falan olmuyor

ben fan sesini toshiba a serisinde bilirim , masa üstünden fazla fan sesleri var :)

---------- Post added at 17:20 ---------- Previous post was at 17:18 ----------

Bende asusu diyorum. Alalı 10 ay oldu daha borcu bitmedi ama kullanıyoruz...
hocam benim yeni bitti borcum , darısı başına artık :)

engerex

Müdavim
Reaksiyon puanı
26
İşlemci için Asus
RAM için Lenovo
Ekran kartı için Lenovo
Ekran çözünürlüğü için Asus
Fiyat için Sony

Sıralama Asus>Lenovo>Sony

Erdem-FB

Müdavim
Reaksiyon puanı
28
Paran yetiyorsa Asus . Para sorun olursa Sony.

maxpayne1234

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
üç farklı lig... sony nerde asus nerde nasıl kıyaslayacaksın...
paran varsa sony

StReeTsTyLe

Asistan
Reaksiyon puanı
2
bendekinde çift fan var ve gayette sessiz çalışıyor oyun oynarken bile duymuyorum fans sesi falan ancak oyunu kapattığımda fanın sesi duyuluyor sonrada zaten bi 10 saniye sonra normale dönüyor hiç ses falan olmuyor

ben fan sesini toshiba a serisinde bilirim , masa üstünden fazla fan sesleri var :)

---------- Post added at 17:20 ---------- Previous post was at 17:18 ----------

hocam benim yeni bitti borcum , darısı başına artık :)

dostum asusun hangi modelini kullanıyosun yazarsan sevinirim.bu sony ve asus modellerini kullanan sdn form uyeleri arkadaşlarda takıldııgm konularda yardımcı olurlarsa cok makbule geçecek.

magicxxL

Doçent
Reaksiyon puanı
2

Arkadaşım lenovo ısınma nedir bilmiyor, fan sesi desen mükemmel bir sistemle onuda çözmüşler, lenovo yı öneririm yok ben asus alacağım dersen asusun sitedeki yorumlarına bak öyle al :)

fiprovet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
dostum asusun hangi modelini kullanıyosun yazarsan sevinirim.bu sony ve asus modellerini kullanan sdn form uyeleri arkadaşlarda takıldııgm konularda yardımcı olurlarsa cok makbule geçecek.

hocam bende ASUS K52J İNTEL CORE İ5 460M var 4 gb ram 1 gb nvidia 310M ekran kartı var