Sizce, popüler alışveriş siteleri MP3 satmalı mı?

Sizce, popüler alışveriş siteleri MP3 satmalı mı?


  • Kullanılan toplam oy
    54

Hakkı Alkan

Administrator
Yönetici
Admin
Dünyanın en büyük alışveriş sitelerinden biri olan Amazon.com, çok uygun fiyatlarda ve DRM sorunu olmayan MP3'leri satmaya başladı. Darısı, bizimkilere.

Yeni albümlerin CD'lerini almak yerine internetten indirmeyi tercih edenlerin sayısı her geçen gün artıyor. Bunu yasal hale getiren alışveriş siteleri ise hem müzik yapımcılarına daha fazla kazandırıyor hem de kullanıcıların suç işlemesine de engel oluyor. İşin, CD hazırlanması için harcanan plastik ve kağıt masrafı da bir başka boyutu. Bu uygulamaya son imza atan devlerden biri de Amazon.com. Site, açtığı yeni bölümde yasal olarak MP3 satmaya başladı.


Sanatçılar, web üzerinden daha fazla kitleye ulaşıyorlar.


DRM Sorunu Yok

DRM, indirilen müziğin kopyalanmasına engel olan bir koruma sistemi. Kullanıcıları, parasıyla rezil eden bu yöntem, yavaş yavaş terk ediliyor. Amazon.com da MP3 kategorisinde bu korumayı kullanmayacak.

Türkiye'de Var Ama!

İnternet üzerinden yasal MP3 satışı yapan siteler Türkiye'de de var ama çok bilinmiyor. Oysa Weblebi.com veya Hpsiburada.com gibi sitelerin de bu tür satışlara başlaması, hem ülkemizdeki korsan kullanımı engellemek için atılmış büyük bir adım olur hem de albümüm daha çok satsın diye türlü şaklabanlık yapan ibişlerden de bizi kurtarmış olurlar. Gelişmeleri, heyecanla bekliyoruz.


:: Ankete katılın. Sizce, popüler alışveriş siteleri MP3 satmalı mı?


Bilgi için: Amazon
Yazan: Hakkı Alkan
SDN – http://shiftdelete.net
 

regedit

Profesör
bence korsanı azaltmaz ama albüm satışını arttırır, dosyaya drm koymadıkları için paylaşım çok olur :*
 

emelden

Dekan
Bazı insanlara internetten alış veriş yapıyorken sanki bedava alıyormuş gibi geliyor. Kimininde hoşuna gidiyor kargoyla adına birşey gelmesi nerden mi biliyorum? Ofisdeki hatunlardan. ^^ Yani şunu demek istiyorum tabi ki olsun popüler sitelerde MP3 satışı, artar albüm satışları. Ama korsan yapacağını yapar yine. ;(
 

Ahmethz

Rektör
Emektar
satmasınlar hediye etsinler; wordpuandır parapuandır, bonustur bunlar yerine versinler şarkıyı ohhh ^^
 
Üst