Bu konuyu okuyanlar

yigityildiz_0

Asistan
Reaksiyon puanı
33
İlk dışarı çıkma yasakları zamanında istanbulda felan felaket olmuştu herkes bakkaallara marketlere akın etmişti iç işleri bakanı gfelan istifa edecek di hatta olaylar olmuştu orada coronanın yayıldı büyük ihtimal üzerinden 1,5 hafta geçti yakında belirtiler başlar 14 günde belli oluyor ya. bu günlerde sayı düşüyor gibi ama ani bir artış olabilir.
Sizce bu gidiş hat ile okullar ne zamana açılır???

MrGrфn

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,290
Ben bu 2019-2020 eğitim-öğretim yılında bir daha okula gitmeyi beklemiyorum. Salgın kontrol altına alınsa bile yeniden artış olmaması için okulları açmayacaklardır.

Kroston

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Açılması büyük bir hata olur virüs yayılımını artırır bence bu yıl tekrarlanmalı seneye aynı sınıfı yeniden okumalıyız.

_MusTy_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,310
Bayram sonrası not edin
Mesaj otomatik birleştirildi:

Açılması büyük bir hata olur virüs yayılımını artırır bence bu yıl tekrarlanmalı seneye aynı sınıfı yeniden okumalıyız.
Hey,hey,hey söz konusu bile olamaz bilmiyorsun bari konuşma

Lowrance

Öğrenci
Reaksiyon puanı
72
Üniversiteler için yüzyüze eğitim açamazlar veya sınavlar için yüzyüzede çağıramazlar türkiyenin her yerinden gelen bu öğrenciler için hem maliyet hem de sıkıntı oluşturacaktır. fakat ilkokul,ortaokul,lise düzeyindekilerin okullarının açılma ihtimali olduğunuda sanmıyorum çünkü hem sokağa çıkma yasakları hem 20 yaş altı yasağı devam ediyor Mayıs sonu haziran gibi okulu açmanın da bir mantığı yok e sınav yapıp eba canlı ders üzerinden anlatılan konulardan sorabilirler ve hocalarında bu konuda öğrencilere anlayışla kolaylık getirecektir.

Ben 1.sınıflara üzülüyorum ne 8.sınıf nede 12.sınıflara çocuk daha okuma yazmayı elelele yapmayı yeni öğreniyordu okul kapandı bildiğinide unutucak garibim evde ailesi tarafından pratik yaptırılmazsa 2.sınıfa geçtiğinde çok sıkıntı çekerler.

_MusTy_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,310
Üniversiteler için yüzyüze eğitim açamazlar veya sınavlar için yüzyüzede çağıramazlar türkiyenin her yerinden gelen bu öğrenciler için hem maliyet hem de sıkıntı oluşturacaktır. fakat ilkokul,ortaokul,lise düzeyindekilerin okullarının açılma ihtimali olduğunuda sanmıyorum çünkü hem sokağa çıkma yasakları hem 20 yaş altı yasağı devam ediyor Mayıs sonu haziran gibi okulu açmanın da bir mantığı yok e sınav yapıp eba canlı ders üzerinden anlatılan konulardan sorabilirler ve hocalarında bu konuda öğrencilere anlayışla kolaylık getirecektir.

Ben 1.sınıflara üzülüyorum ne 8.sınıf nede 12.sınıflara çocuk daha okuma yazmayı elelele yapmayı yeni öğreniyordu okul kapandı bildiğinide unutucak garibim evde ailesi tarafından pratik yaptırılmazsa 2.sınıfa geçtiğinde çok sıkıntı çekerler.
Peki liseye geçiş ve üniversiteye geçiş sınavları ne olucak???

Lowrance

Öğrenci
Reaksiyon puanı
72
Peki liseye geçiş ve üniversiteye geçiş sınavları ne olucak???
Onlar için Tarih verdiler zaten LGS de YKS de daha ertelenmez zaten konu olarak 2.dönem konularıda çıkmıycağı belirtildi bu yüzden sıkıntı yaşanmaz Virüsün mayıs sonu ülkemizde bitmesi ön görülüyor Ki LGS Haziran sonu YKS de Temmuz sonu gerçekleşecek tek sıkıntı öğrencilerin yaz sıcağında sınava giriyor olacakları Antepteki,adanadaki bir öğrenciyle İstanbulda ki bir öğrencinin Sadece sıcaklıktan dolayı puan farkı yaşıyacağı bile aşikar bu durumda Mezuna kalanlar veya çalışmamış olanlar için bu son dönemin ortadan kalkması Çok bilenin değil okuduğunu daha iyi anlayıp bildiği bilgiye sahip çıkan insanın öne çıkacağı bir şekil olur.

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,682
MEB Bakanı Ziya Selçuk yaz tatilinin yapılacağını söylemişti, bu durumda tatil gününe kadar açılmazsa hiç açılmaz. Belki yazılılar için kontrollü şekilde açabilirler.

_MusTy_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,310
MEB Bakanı Ziya Selçuk yaz tatilinin yapılacağını söylemişti, bu durumda tatil gününe kadar açılmazsa hiç açılmaz. Belki yazılılar için kontrollü şekilde açabilirler.
Geçen dönemin ortalamasını ayn verilecekmiş

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,982
Ders olmadıktan sonra yazılıda olmaz.Telafi eğitimindede sınav olmayacakmış.

Reaksiyon puanı
6,381
Ben bir ortaokul öğrencisi olarak bu sene ilkokul-ortaokul-lise öğrencilerinin okula gideceğini düşünmüyorum, ve ummuyorum. Ortaokula gelmiş biri bile ağzını kapatmadan ortaya hapşırıyor. Eğer okullara açılırsa da vaka sayısı artacaktır. Bunu kimse göze almaz. Biz sınıfta 25 kişiyiz sosyal mesafe kuralına uyarsak, her halde 25 kişi 1 sınıf iken 2 veya 3 sınıf olur. Yani kısacası açılmaz inşallah, hem sağlık açısından hem de öğrenciler açısından.

Furkang7

Öğrenci
Reaksiyon puanı
21
Ben bir ortaokul öğrencisi olarak bu sene ilkokul-ortaokul-lise öğrencilerinin okula gideceğini düşünmüyorum, ve ummuyorum. Ortaokula gelmiş biri bile ağzını kapatmadan ortaya hapşırıyor. Eğer okullara açılırsa da vaka sayısı artacaktır. Bunu kimse göze almaz. Biz sınıfta 25 kişiyiz sosyal mesafe kuralına uyarsak, her halde 25 kişi 1 sınıf iken 2 veya 3 sınıf olur. Yani kısacası açılmaz inşallah, hem sağlık açısından hem de öğrenciler açısından.
Vay Maaşallah bu olgunluk nedir kardeşim. ilkdefa böyle ortaokullu görüyorum. Böyle yazdığıma bakma, bende 16 yaşındayım. :) Daha doğrusu 7 mayısta inşAllah :)

Reaksiyon puanı
6,381

Ziya SELÇUK EBA TV'den işlenen konuların okulda işlenmedikçe, sınav yapılmayacağını söylemişti.

Nixc0r

Forumgezer
Emektar
Reaksiyon puanı
15,422
Yeni gelen habere göre bu seneyi 1. Dönem notuyla geçebilecekmişiz okullar da 31 matısa kadar ertelenmiş

robinhogol

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
71
Bu yılı unutun öbür yıla odaklanin

reisemre57

Doçent
Reaksiyon puanı
307
İlk dışarı çıkma yasakları zamanında istanbulda felan felaket olmuştu herkes bakkaallara marketlere akın etmişti iç işleri bakanı gfelan istifa edecek di hatta olaylar olmuştu orada coronanın yayıldı büyük ihtimal üzerinden 1,5 hafta geçti yakında belirtiler başlar 14 günde belli oluyor ya. bu günlerde sayı düşüyor gibi ama ani bir artış olabilir.
Sizce bu gidiş hat ile okullar ne zamana açılır???
eylülde okullara döneriz çünkü daha öncesinde olması mümkün değil

omerbayrakci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Bu yıl için o defter kapandı :) Önümüzdeki yıl herkese başarılar :)

USTA DELETE

Asistan
Reaksiyon puanı
114
Bizim mezuniyet senemize korona geldi bi mezun olamadık ya törensiz gezisiz Yallah oldu bitti. Bu arada okullar Eylül ayında yeni eğitim öğretim senesi için açılacak.

Reaksiyon puanı
6,381
Eylül ayında açılacağı kesinleşti. Cumhur Başkanı açıkladı dün akşam.

panzr

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,487
Okullar bence bu dönem açılmaz. Açılsada velilerin geneli çocuklarını okula göndermek istemez.

023

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,603

bence 1 ve 2. sınıflar tekrar 1 ve 2 olarak devam etmeli

Son mesajlar