Sizce hdmi kablo mu vga kablomu

MySaS

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Monitörümü kasaya hdmi ilemi yoksa vga ilemi bağlayayım performans vb açısından bir değişikli olurmu diğerine gore? bağlarsamda ekran kartındaki portamı anakarttaki portamı bağlamam lazım?
Birde kasanın içinden çıkan quick start kılavuzunda dvi ve vga ile bağlama hakkında yazı yazıyor hdmi ilede bağlayabilirmiyim?
Henüz monitör almadıgım icin deneyemiyorum

eilhanzy

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
7,873
HDMI kesinlikle, hem daha güncel hem de daha kaliteli görüntü veriyor. Ben olsam DisplayPort'u tercih ederdim

eilhanzy

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
7,873
Peki neden display port
DisplayPort daha kaliteli ve daha güncel olduğu için. Oyuncu bilgisayarlarında genelde DisplayPort kullanılıyor. HDMI biraz kısıtlı olduğu için DisplayPort dedim.

eilhanzy

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
7,873
Elinizde HDMI portu, kablosu varsa ekran kartında ve monitörde HDMI varsa HDMI kullanın. Rica ederim ne demek.

eilhanzy

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
7,873
Displayport monitörde veya ekran kartında var mı acaba direk ona girdin sen VGA olan monitörden bahsediyoruz.
Yok, HDMI portu varsa dedim zaten. Yoksa VGA takabilir diyorum şimdiden. Onun dışında DisplayPort tercih ederim diye dedim, tak demedim.

ConfickerBelasi

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
16,127
Hdmi yoksa monitorde degistir aktif cevirici olsada performansi dusuk ve kanser edebilir display port varsa kartinda monitor'de de olursa daha iyi olur vga 40 yasinda eskidi artik.