Sizce Eylül ayına kadar okullar açılır mı?

Eylülde okullar açılır mı?

• Eylülden önce okullar açılır

• Eylülden sonra okullar açılır

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

Bu konuyu okuyanlar

yigityildiz_0

Asistan
Reaksiyon puanı
33
Şu koronadan dolayı bir sürü olay oldu günlük vaka sayısı azalıyor gibi ve buyüzden isnanslar rahatladı sokaklara çıkıp maske takmayıp ellerini yıkamaya dikkat etmemeye başladılar. dışarı çıkma yasağı ilan edildiğinde ise büyük kargaşa olmuştu herkes bakkalara akın etti temaslar inanılmaz arttı ve o zaman virüs bence çok yayıldı sütünden 1.5 hafta geçti virüs de 14 günde belli oluyor son günlerde sayının artmasını belkiyorum ben ama sizce bu durum tüm olasılıkları göz önüne aldığınızda eylül ayına kadar devam edermi okulların tatili yani????

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,324
Bence başlayacak ve 1 Haziran'da okullar açılıyor delikanlı.
Pek istediğinizi zannetmiyorum ama, öyle görünüyor! :D

Reaksiyon puanı
3,027
1.5 alt oynuyorum ben. Haziran'da açılır diyorum küçük şehirlerde. Hadi bakalım.

Samet UCA

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,912
Yeni bir dalga oluşmaz ise evet açılabilir. Ama oluşursa nerden duyduduğumu boşver 2 sene sürebilir diyorlar.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Yeni bela falan sürecekleri yok. Geçen bir profdan dinledim dediği şu İstanbul(beim yorumumla ülkede sanki başka şehir yokmuş gibi herşeyin ama herşeyin oraya yapıldığı şehir) Türkiye gibi algılanıyor. Küçük şehirlerdeki durumu bilmiyoruz diye. İstanbul pik yaptı ise bile diğer şehirler pik yapmadı.

Ben kütahyadayım 45 günde 5 gün ancak dışarı çıkmışımdır koku alamıyorum ya sinüzit faranjit bronşit bahar alerjisi vb milyon hastalığımdan birisi azdı veya koronayım. Üniye dönüem başkasına başkasına bulaştırıcam.

Ekonomi çöp oğlu çöp olmasaydı 1 ay sokağa çıkma yaşağı yaşanırdı. Sadece ve sözde İstanbul pik yaptı ve 120 bin vaka var. Diğer şehirler hakkında en ufak bir fikri bile yok.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Tabii canım, nerden haberleri olacak. Mesela diğer şehirlerin hastanelerinden, oralara gelen hastalardan, yatanlardan, çıkanlardan hiç mi hiç haberleri yok.

Muratcım, muhalif olmana sözüm yok... Da, mantığı elden bırakmadan ol!
Evet haberleri yok. Bunun mantıkla çelişen bir tarafı yok. 1 kişinin 16 kişiye bulaştırabileceği. Semptom göstermeyen süper taşıyıcıların 500 kişiye bulaştırabileceği söyleniyor.

Hastalık kontrol altına alınmadı bana göre ülke için pik yapmanın çok uzağında.

Türkiye'yi İstanbul'dan ibaret sananlar bu dediklerimi ileriki zamanlarda anlayacak.

gollik29

Asistan
Reaksiyon puanı
152
Şu koronadan dolayı bir sürü olay oldu günlük vaka sayısı azalıyor gibi ve buyüzden isnanslar rahatladı sokaklara çıkıp maske takmayıp ellerini yıkamaya dikkat etmemeye başladılar. dışarı çıkma yasağı ilan edildiğinde ise büyük kargaşa olmuştu herkes bakkalara akın etti temaslar inanılmaz arttı ve o zaman virüs bence çok yayıldı sütünden 1.5 hafta geçti virüs de 14 günde belli oluyor son günlerde sayının artmasını belkiyorum ben ama sizce bu durum tüm olasılıkları göz önüne aldığınızda eylül ayına kadar devam edermi okulların tatili yani????

Bence başlayacak ve 1 Haziran'da okullar açılıyor delikanlı.
Pek istediğinizi zannetmiyorum ama, öyle görünüyor! :D
Mayısın sonuna kadar tatil, uzaktan eğitime devam. 3 ay tatil olur ama telafi ders olacak diyordu. Eylülde aynı şekil başlarız.

Reaksiyon puanı
147
Bence açılmaz çünkü bazı okullar çin pazarı gibi hemen yayılır.

Reaksiyon puanı
6,381
Okullar açılmaz haziranda falan ama yeni eğitim-öğretim yılı'nın başında yani Eylül ayında açılır bence. Ama eğer Eylül ayından önce açılırsa, bizim sınıfımızda okullar erken açıldı diye arkadaşının yüzüne öksürecek kişiler var.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ki zaten bizim okulun Çin'de ki hayvan pazarından farkı yok.

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
Okullar açılmaz haziranda falan ama yeni eğitim-öğretim yılı'nın başında yani Eylül ayında açılır bence. Ama eğer Eylül ayından önce açılırsa, bizim sınıfımızda okullar erken açıldı diye arkadaşının yüzüne öksürecek kişiler var.
:tearsofjoy::tearsofjoy::tearsofjoy::tearsofjoy: Şuan 23 25 yaşlarında insanlarız bunu biz bile yapmayı düşünüyoruz :D
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Hastalığın tedavisi, koruması bulunmadan eski sisteme dönemeyiz. Mesafeli oturma,zorunlu maske kullanımı ile hızlandırılmış dersler yapılabilir sınava girecek öğrencilere. Ancak karne notu verebilecekleri bir düzen daha oluşmaz rahat olun ahali :D