Sizce Erken Seçim Olur Mu? Olursa Hangi Muhtemel Adaylara Oy Verirsiniz?

Cumhurbaşkanlığı Oyu

• Recep Tayyip Erdoğan, Şu Anki Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı, AK Parti Genel Başkanı

Kullanılan: 66 29.5%
  • Mansur Yavaş, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı

Kullanılan: 105 46.9%
  • Meral Akşener, İYİ Parti Genel Başkanı

Kullanılan: 7 3.1%
  • Ali Babacan, DEVA Partisi Genel Başkanı

Kullanılan: 13 5.8%
  • Abdullah Gül, Türkiye Cumhuriyeti 11. Cumhurbaşkanı

Kullanılan: 2 0.9%
  • Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu, Gelecek Partisi Genel Başkanı; T.C 62, 63 ve 64. Hükümetler Başbakanı

Kullanılan: 1 0.4%
  • Ekrem İmamoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı

Kullanılan: 17 7.6%
  • Muharrem İnce, Eski CHP Milletvekili ve Öğretmen

Kullanılan: 13 5.8%

• Kullanılan toplam oy
    224

Bu konuyu okuyanlar

hakancalis

Müdavim
Reaksiyon puanı
957
Hocam işte seninle şu konuda bir türlü anlaşamıyoz. Bu saydıklarına çözüm sunacak olan kim ? Kemal Kılıçdaroğlu mu hani şu 20 yıldır yüzde 20 bandında oy alacan CHP yönetiminin 10 yıldır girdiği hiç bir seçimi kazanamayan lideri mi ? HDP ile kol kola kurulacak bir hükümet mi olacak bu saydıkların ?

10 yıldır girdiği hiç bir seçimi kazanamayan partisinin oy oranının arttıramayan daha kendi partisine hayrı yok. Kendi içindeki sorunları çözemeyen kendi partisi ile barışamayan liderlik özelliği olmayan birini destekleyin onun ışığında ülke kurtulacak gibi lanse etmeniz komik oluyor bence :(

Kemal Kılıçdaroğlu 73 yaşında 2 yıl sonra seçim olsa 75 yaşında olacak o yaşta iktidar olup 80 yaşına kadar ülkeyi mi kurtaracak ? Veya HDP ile dirsek teması kurularak sen ülkeniz düze çıkacağına inanıyon mu gerçekten ? HDP ile yol yürünerek bir gelişme olacağına inanıyon mu ?

Normal bir insan olarak şunu düşünmen lazım HDP ne istiyor acaba bu ülkeden bu hükümetten bu milletten. HDP'nin bu istediği şeyi AKP neden vermiyor ? Veya HDP'nin isteyipte veremediği neyi CHP verecek ki CHP'ye sürekli güzelleme yapıyor HDP ne medet umuyor ve bekliyor mesela ?

Sence HDP'nin umrunda mı Türkiyenin gelişmesi ilerlemesi faizin doların düşmesi flan veya çevresi ile barışması vb yüzlerce sorunu umrunda mı ? Şuana kadar Azarbaycan meselesinden Tut Kıbrıs meslesine kadar hatta en acısı ERMENİ SOYKIRIMI tarzı ortak bildirilere bile imza atmıyor HDP sırf Türkiye zor durumda kalsın diye... Hatta şehitlere bile başsağlığı dilemiyor terorü ve PKK'yı lanetlemiyor.

Not: Şuan CHP'nin elinde gerek ülkedeki tansiyonu düşürecek gerekse her kesimi kucaklayabilecek. ( HDP hariç. ) Mansur Yavaş var. Keşke onu aday yapabilseler ama yapmayacaklar ne yazık ki.
Ben zaten Kemal Kılıçdaroğlu'nun aday olmasını istemiyorum ki Mansur Yavaş ya da Ekrem İmamoğlu olabilir Mansur Yavaş'ı aday yaparlarsa büyük ihtimal kazanırlar zaten.Ama maalesef ben Ekrem İmamoğlu'nu aday yaparlar diye düşünüyorum

theterminator92

Doçent
Reaksiyon puanı
252
Hocam işte seninle şu konuda bir türlü anlaşamıyoz. Bu saydıklarına çözüm sunacak olan kim ? Kemal Kılıçdaroğlu mu hani şu 20 yıldır yüzde 20 bandında oy alacan CHP yönetiminin 10 yıldır girdiği hiç bir seçimi kazanamayan lideri mi ? HDP ile kol kola kurulacak bir hükümet mi olacak bu saydıkların ?

10 yıldır girdiği hiç bir seçimi kazanamayan partisinin oy oranının arttıramayan daha kendi partisine hayrı yok. Kendi içindeki sorunları çözemeyen kendi partisi ile barışamayan liderlik özelliği olmayan birini destekleyin onun ışığında ülke kurtulacak gibi lanse etmeniz komik oluyor bence :(

Kemal Kılıçdaroğlu 73 yaşında 2 yıl sonra seçim olsa 75 yaşında olacak o yaşta iktidar olup 80 yaşına kadar ülkeyi mi kurtaracak ? Veya HDP ile dirsek teması kurularak sen ülkeniz düze çıkacağına inanıyon mu gerçekten ? HDP ile yol yürünerek bir gelişme olacağına inanıyon mu ?

Normal bir insan olarak şunu düşünmen lazım HDP ne istiyor acaba bu ülkeden bu hükümetten bu milletten. HDP'nin bu istediği şeyi AKP neden vermiyor ? Veya HDP'nin isteyipte veremediği neyi CHP verecek ki CHP'ye sürekli güzelleme yapıyor HDP ne medet umuyor ve bekliyor mesela ?

Sence HDP'nin umrunda mı Türkiyenin gelişmesi ilerlemesi faizin doların düşmesi flan veya çevresi ile barışması vb yüzlerce sorunu umrunda mı ? Şuana kadar Azarbaycan meselesinden Tut Kıbrıs meslesine kadar hatta en acısı ERMENİ SOYKIRIMI tarzı ortak bildirilere bile imza atmıyor HDP sırf Türkiye zor durumda kalsın diye... Hatta şehitlere bile başsağlığı dilemiyor terorü ve PKK'yı lanetlemiyor.

Not: Şuan CHP'nin elinde gerek ülkedeki tansiyonu düşürecek gerekse her kesimi kucaklayabilecek. ( HDP hariç. ) Mansur Yavaş var. Keşke onu aday yapabilseler ama yapmayacaklar ne yazık ki.
Dostum birçok siyasi konuda aşırı yanlış bir bakış açısına sahipsin. Sana göre iktidar işi yapamıyorsa muhalefet anında iktidarı ele geçirir. Dünyanın hiçbir muhalefet partisinde, muhalefet şunu şunu kesin şöyle çözeceğim diye seçim öncesi bir plan yapmaz. Çünkü muhalefet tüm sorunları çözecekmiş algısı oluşturulmak istenir. 73 yaşında fakat Twitch yayıncılarıyla konuşabiliyor, karizma diye baktığınız şahıs ise prompter olmadan konuşamıyor bile. Hiçbir seçim HDP gibi partilerin desteği olmadan kazanılmıyor da artık. 10 yıldır hiçbir seçim kazanılmıyorken halkın da makarnaya oy verdiğini görmezden gelemezsin. O kadar gezi olayları yaşanmış, terör yaşanmış, hukuksuzluk yaşanmış insanlar hala ben "Ölümüne Devlet'imin arkasındayım" tavırları var. Diğer konularda da ülke problemlerinden haberdar olduğunu fark ettim, muhalefete muhalefet yaparak sorun çözülemez.

Reaksiyon puanı
1,768
73 yaşında fakat Twitch yayıncılarıyla konuşabiliyor,
Bu mu cidden :D
Twitchte ki şahıslarla konuşmak için özel donanımlı mı olmak gerekli xd yükselişte olan bir platform. zaten gençlere oynadıklarını ve orasının gençlerle dolu olduğunu biliyoruz

Makarna mevzusunu açınca sizi ciddiye almıyorum ya İmamoğlu da yılbaşında şarap dağıttı ne diyelim şarapa oy veriyorsunuz o zaman :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Söylemezsem çatlarım birde portakal kullanım kılavuzu mevzusu var Nxhzjsmjshznsksjdk

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
muhalefete muhalefet yaparak sorun çözülemez.
Sizin gibiler sırf Erdoğan nefreti ile Muhalefete muhalefet yapılmaz mantığıniz yüzünden zaten ülkede siyaset ve muhalefet gelişmiyor işte...

Olmuyor abi işte olmuyor KÖRMÜSÜNÜZ artık Kemal Kılıçdaroğlu gibi Canan Kaftancıoğlu Sezgin Tanrıkulu gibi ismlerle olmuyor OLMAYACAKTA. CHP siyaset üretemiyor bir parti düşünün kendi tabanı aman liderimiz Cumhurbaşkanı adayı olmasın diye dua ediyor. Şimdiden söyleyim CHP'nin alacağı yüzde 23-24 anca. 20 yıldır aldığı gibi GRAM İLERLEME olmayacak.

Şuan ülkede siyaseti tıkayan tek isim bana göre Kemal Kılıçdaroğlu. O koltuğuya yapıştığı ve muhalefetin önünü açmadı azcık umut olacak isimleri partide barındırmadığı direk harcandığı için siyaseten hiçbir gelişme olmuyor. Veya sürekli HDP ile dirsek teması kurulması ve AKP'ye hakaret ederek Erdoğan'a saldırarak oy oranının artmayacağını öğremediler daha. Umut bekliyor halk bir ışık alternatif bekliyor çözüm önerisi bekliyor. Sen ne yapacan diye sunmanı bekliyor sürekli yakacam yıkacam kaldıracam kapatacam ile siyaset olmuyor.

Yaa Sarıgül gibi bir adam vardı İstanbulda AKP'yi ilk sallayan adamlardan deviremedi belki ama çok zorladı ne oldu direk kovuldu aman Genel Başkan olur diye. Muharrem İnce CHP'nin oy rekorunu kırdı ne oldu direk harcandı aman başkanlığa aday olur flan diye. Şuan koca ülke Kemal Kılıçdaroğlunun keyfine bakıyor aday olacak mı olmayacak mı veya dışarıdan Ekmek için Ekmelettin veya Abdullah Gül gibi birini getirecek mi getirmeyecek mi diye bekliyoruz.

Not: Son konuşmaları ve söylemleri göz önüne alınırsa KK kendi aday olacka gibi sürekli ben yapacam ben edecem demeyi geçti dün Avrupaya ben Erdoğan gibi olmam benim dönemimde şunlar şunlar olmaz gibi hem Türkçe hemde İngilizce mesaj yayınlıyor iyice havaya girmiş :) Bu şartlarda bu ekonomik sıkıntılar altında bu darboğazda bile zorla muhalefete seçim nasıl kaybedilir dersini verecek gibi duruyor...

Son düzenleme:

theterminator92

Doçent
Reaksiyon puanı
252
Sizin gibiler sırf Erdoğan nefreti ile Muhalefete muhalefet yapılmaz mantığıniz yüzünden zaten ülkede siyaset ve muhalefet gelişmiyor işte...
Ne alaka Erdoğan nefreti? Ben ülkenin gidişatına ve refah seviyesine bakarım, ona göre siyasi görüş belirtirim.
Olmuyor abi işte olmuyor KÖRMÜSÜNÜZ artık Kemal Kılıçdaroğlu gibi Canan Kaftancıoğlu Sezgin Tanrıkulu gibi ismlerle olmuyor OLMAYACAKTA. CHP siyaset üretemiyor bir parti düşünün kendi tabanı aman liderimiz Cumhurbaşkanı adayı olmasın diye dua ediyor. Şimdiden söyleyim CHP'nin alacağı yüzde 23-24 anca. 20 yıldır aldığı gibi GRAM İLERLEME olmayacak.
Makarnaya oy veriyorlar çünkü.
Şuan ülkede siyaseti tıkayan tek isim bana göre Kemal Kılıçdaroğlu. O koltuğuya yapıştığı ve muhalefetin önünü açmadı azcık umut olacak isimleri partide barındırmadığı direk harcandığı için siyaseten hiçbir gelişme olmuyor. Veya sürekli HDP ile dirsek teması kurulması ve AKP'ye hakaret ederek Erdoğan'a saldırarak oy oranının artmayacağını öğremediler daha. Umut bekliyor halk bir ışık alternatif bekliyor çözüm önerisi bekliyor. Sen ne yapacan diye sunmanı bekliyor sürekli yakacam yıkacam kaldıracam kapatacam ile siyaset olmuyor.

Yaa Sarıgül gibi bir adam vardı İstanbulda AKP'yi ilk sallayan adamlardan deviremedi belki ama çok zorladı ne oldu direk kovuldu aman Genel Başkan olur diye. Muharrem İnce CHP'nin oy rekorunu kırdı ne oldu direk harcandı aman başkanlığa aday olur flan diye. Şuan koca ülke Kemal Kılıçdaroğlunun keyfine bakıyor aday olacak mı olmayacak mı veya dışarıdan Ekmek için Ekmelettin veya Abdullah Gül gibi birini getirecek mi getirmeyecek mi diye bekliyoruz.

Not: Son konuşmaları ve söylemleri göz önüne alınırsa KK kendi aday olacka gibi sürekli ben yapacam ben edecem demeyi
Ya dostum partinin genel başkanı kimse Cumhurbaşkanı adayı da o olmalı diyen sen değil misin? Ekmelettin, Gül falan en son akla gelecek isimlerden. Millet bu sefaletten kurtulmak istiyorsa paşa paşa KK'ye veya İmamoğlu, Mansur Yavaş gibi isimlere basacak.

Son düzenleme:

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
hala CHP ile hdp adını yan yana koyma peşindeler Millet ittifakında hdpye yer yok mültecilere bu ülkede yer yok nerden geldilerse oraya gitsinler.