Sizce Erken Seçim Olur Mu? Olursa Hangi Muhtemel Adaylara Oy Verirsiniz?

Cumhurbaşkanlığı Oyu

• Recep Tayyip Erdoğan, Şu Anki Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı, AK Parti Genel Başkanı

Kullanılan: 66 29.5%
  • Mansur Yavaş, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı

Kullanılan: 105 46.9%
  • Meral Akşener, İYİ Parti Genel Başkanı

Kullanılan: 7 3.1%
  • Ali Babacan, DEVA Partisi Genel Başkanı

Kullanılan: 13 5.8%
  • Abdullah Gül, Türkiye Cumhuriyeti 11. Cumhurbaşkanı

Kullanılan: 2 0.9%
  • Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu, Gelecek Partisi Genel Başkanı; T.C 62, 63 ve 64. Hükümetler Başbakanı

Kullanılan: 1 0.4%
  • Ekrem İmamoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı

Kullanılan: 17 7.6%
  • Muharrem İnce, Eski CHP Milletvekili ve Öğretmen

Kullanılan: 13 5.8%

• Kullanılan toplam oy
    224

Bu konuyu okuyanlar

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Yahu bunların ikisi de ülkücü. Hatta İmamoğlu bile benim bildiğim kadarıyla solcu değildi. Benim anlamadığım sol kesim niye kendinden olan bir aday çıkaramıyor da karşıyı bölmek için onların içinden çıkan kişilere oy verir anlamıyorum.
Kimi destekleyelim? Abi.20 yıldır anamızı ağlatan Tayyip Erdoğan'ı mı destekleyelim? Suriyelileri ülkeye doldurup dünyanın masrafını yapıp,Saraya gereksiz israf yapan,Tank palet fabrikası gibi ülkenin gelir kaynaklarını satıp yandaşlarına yediren,çiftçiye ananı al defol git diyen,Soma'da 301 kişiyi ölüme terkeden bir zihniyete kusura bakma ama günahımı vermem.Kendi vatandaşına bu kadar eziyet çektiren bir Cumhurbaşkanı ve hükümet bugüne kadar Türk siyasetinde olmadı.Bundan sonrada olmamasını temenni ediyorum.

Usui Takumi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,177
F-22 Raptor Uçağı; Arge aşaması, av iyoniklerden kompozit gövde parçalarına kadar bütün fabrikaların kurulması, motor tasarımı, yazılımları, ve nihayetinde 195 adet üretimi dahil, toplam maliyeti 67 milyar $.

Altay Tankı projesi kapsamında bmcye verilen, evvelden de yıllarca Koç'ta bulunan, işlevini yitirmiş ve yenisi başka yerde kurulmuş palet tamir fabrikası ise tek başına 20 milyar dolar.

Buna anca sosyal medyada her gördüğü resimli yazıyı gerçek sanan zombiler inanır.

Ha bu arada cumhurbaşkanının ananı da al git dediği adamın çiftçi değil provokatör olduğu belgeleneli 10 sene oldu. Boş argümanlarla gelmeyin.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
F-22 Raptor Uçağı; Arge aşaması, av iyoniklerden kompozit gövde parçalarına kadar bütün fabrikaların kurulması, motor tasarımı, yazılımları, ve nihayetinde 195 adet üretimi dahil, toplam maliyeti 67 milyar $.

Altay Tankı projesi kapsamında bmcye verilen, evvelden de yıllarca Koç'ta bulunan, işlevini yitirmiş ve yenisi başka yerde kurulmuş palet tamir fabrikası ise tek başına 20 milyar dolar.

Buna anca sosyal medyada her gördüğü resimli yazıyı gerçek sanan zombiler inanır.

Ha bu arada cumhurbaşkanının ananı da al git dediği adamın çiftçi değil provokatör olduğu belgeleneli 10 sene oldu. Boş argümanlarla gelmeyin.

O kadar SIĞ muhalefet lafları ki yazdıkları cevap vermeye üşendim :) Hepsi belgesiz bilgisiz boş iddialar.
Bence sende uğraşma. 18 yıldır bu laflar yüzünden muhalefetteler.

İyi Cumhurbaşkanının Diploması yok İlk okul mezunu dememiş :p

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
Yahu bunların ikisi de ülkücü. Hatta İmamoğlu bile benim bildiğim kadarıyla solcu değildi. Benim anlamadığım sol kesim niye kendinden olan bir aday çıkaramıyor da karşıyı bölmek için onların içinden çıkan kişilere oy verir anlamıyorum.
Sizce sağ veya solun bir önemi var mı ? Örneğin ben sağ partilere de oy verdim sol partilere de oy verdim. Her iki kesimden de ülkesini sevecek ve ülkesinin hayrına işler yapacak insanlar çıkar. Aynen her iki kesimden de kendi çıkarlarını ülkesinin çıkarlarının üzerinde tutacak adamlar çıkabileceği gibi.

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
Bazı insanlar neyin kafasını yaşıyor gerçekten merak ediyorum :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Mesela bügün enflasyon verisi gerçekten korkunç geldi. Bence Recap Tayyip Bey hemen çıkıp " işte gördünüz mü faiz artınca enflasyon da artıyor" mealinde bir açıklamayı hemen yapmalı.

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Sizce sağ veya solun bir önemi var mı ? Örneğin ben sağ partilere de oy verdim sol partilere de oy verdim. Her iki kesimden de ülkesini sevecek ve ülkesinin hayrına işler yapacak insanlar çıkar. Aynen her iki kesimden de kendi çıkarlarını ülkesinin çıkarlarının üzerinde tutacak adamlar çıkabileceği gibi.
Bu dediklerine katılıyorum abicim, haklısın. Ne ki bu bize göre! İşin bir de realitesi var ki apayrı işte. :)

Ha bu arada benim de bir kez bugün rahmetli olan CHP'li bir belediye başkanına oy vermişliğim var. Solcuydu, çok içki içen de biriydi, ama kral adamdı be. İnsandı. Severek oy vermiştim. :)

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
Bu dediklerine katılıyorum abicim, haklısın. Ne ki bu bize göre! İşin bir de realitesi var ki apayrı işte. :)

Ha bu arada benim de bir kez bugün rahmetli olan CHP'li bir belediye başkanına oy vermişliğim var. Solcuydu, çok içki içen de biriydi, ama kral adamdı be. İnsandı. Severek oy vermiştim. :)

Ben oy kullanırken oyumu hiç bir zaman adayın ya da partinin sol veya sağda konumlanmasına göre kullanmadım. Kendimce (tabi ki kendi değerlendirmelerimin de her zaman %100 doğru olduğunu iddia etmem) memleketin gelişmesine ve refahın artmasına kim daha çok katkı yapacaksa onlara oy vermeye çalıştım. Aksini yapmak yani ben illahi sağa oy atacağım ya da sola oy atacağım veyahut X partisine oy atacağım demenin takım tutmaktan bir farkı kalmaz. Bugün 50li yaşlarıma doğru ilerlerken sol eğilimin bana daha yakın olduğunu söylemekle birlikte bugün seçim olsa mesela İyi Partiye oyumu verirdim.

Tabii ki oy verirken gözlemlediğim bir önemli nokta da benim için, oy vereceğim kişilerin Cumhuriyet ve Atatürk ile de problemleri olmaması...

Bazı insanlar neyin kafasını yaşıyor gerçekten merak ediyorum :)

Mesela bügün enflasyon verisi gerçekten korkunç geldi. Bence Recap Tayyip Bey hemen çıkıp " işte gördünüz mü faiz artınca enflasyon da artıyor" mealinde bir açıklamayı hemen yapmalı.
Conficker niye kızdın yahu

ReznooW

Asistan
Reaksiyon puanı
368
abdullah gül varken ülkede herkes mutluydu bu arada dolar 2.5 seviyesinde 5-6 yılda ne hale düştük herkes ülkeden kaçma derdinde üzücü

malum partinin süresi bitti neyseki bu seçimde 7 yıl doluyor

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
abdullah gül varken ülkede herkes mutluydu bu arada dolar 2.5 seviyesinde 5-6 yılda ne hale düştük herkes ülkeden kaçma derdinde üzücü

Abdullah Gül varken herkes mutlumuydu :D Hocam yaşın kaştı sorması ayıp ? Muhalefetin en mutsuz olduğu ve sabah akşam öldük bittik battık İran oluyoz dediği dönemlerdi o zamanlar. ( Hiç çizgisini bozmadı muhalefet o ayrıda :D Herkes mutlu değildi yani... Sabah akşam Anayasa Mahkemesi kapısında yatanlar vardı. AKP'ye kapatma davası açıldı flan o dönemde.

Sen Cumhurbaşkanı seçtirmeyecez tantanalarını sırf eşi kapalı diye onun davetlerine gitmeyen siyasiler paşaları askeri hastaneye sokmayan doktorları veya sırf ramazanda oruç tutuyorlar diye göstere göstere yemek yiyenleri resepsiyonda alkol sunumu yapmadılar diye dışarıdan alkol getirip orada göstere göstere içmeye çalışan isimleri flan hatırlamıyon galiba !!!

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
abdullah gül varken ülkede herkes mutluydu
Evvelen isim ve soyisim başharfleri büyük yazılır yeğenim.
İkincisi, sana kesinlikle katılmıyorum. Burada aldığı oydan belli. De, bu kadar Mansur sempatizanı olduğunu bilmiyordum doğrusu. SDN forumcuları şaşırttı beni! :)

Son düzenleme:

ReznooW

Asistan
Reaksiyon puanı
368
Abdullah Gül varken herkes mutlumuydu :D Hocam yaşın kaştı sorması ayıp ? Muhalefetin en mutsuz olduğu ve sabah akşam öldük bittik battık İran oluyoz dediği dönemlerdi o zamanlar. ( Hiç çizgisini bozmadı muhalefet o ayrıda :D Herkes mutlu değildi yani... Sabah akşam Anayasa Mahkemesi kapısında yatanlar vardı. AKP'ye kapatma davası açıldı flan o dönemde.

Sen Cumhurbaşkanı seçtirmeyecez tantanalarını sırf eşi kapalı diye onun davetlerine gitmeyen siyasiler paşaları askeri hastaneye sokmayan doktorları veya sırf ramazanda oruç tutuyorlar diye göstere göstere yemek yiyenleri resepsiyonda alkol sunumu yapmadılar diye dışarıdan alkol getirip orada göstere göstere içmeye çalışan isimleri flan hatırlamıyon galiba !!!
Evvelen isim ve soyisim başharfleri büyük yazılır yeğenim.
İkincisi, sana kesinlikle katılmıyorum. Burada aldığı oydan belli. De, bu kadar Mansur sempatizanı olduğunu bilmiyordum doğrusu. SDN forumcuları şaşırttı beni! :)
adam mükemmel demedim ve ülkede iyi bir c başkanı olmadı on yıllardır ama ben yinede ben 2014 civarlarında benim ülkeden kaçma derdim yoktu şimdi ise her gün kaçma planları yapıyorum her gün kötüye gidiyoruz

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
adam mükemmel demedim ve ülkede iyi bir c başkanı olmadı on yıllardır ama ben yinede ben 2014 civarlarında benim ülkeden kaçma derdim yoktu şimdi ise her gün kaçma planları yapıyorum her gün kötüye gidiyoruz
Bu ülkede fetöcülerle kankisi PKK'lılar haricinde ülkeden kaçmak isteyen kimse yok. Sanki gâvurelleri güllük gülistanlık... Sizin gibileri dört gözle bekliyorlarmış! Allah selamet versin kardeşim.

niyazi5859

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,104
Keşke biraz da kendi kafanızı sorgulayabilseydiniz!
Kendi kafa konforum çok iyidir, yerindedir. Çünkü ne olursa olsun ben ülkemi seviyorum, kendi topraklarımdan başka soluklanabileceğim, huzur bulabileceğim bir yer olmadığını biliyorum.
Cidden bu forumda düşünce yapısının iyi olduğunu düşündüğüm üyelerden birisin ve bence olmaz erken seçim ama bu değişkenlik gösterir

Reaksiyon puanı
5,172
Bu ülkede fetöcülerle kankisi PKK'lılar haricinde ülkeden kaçmak isteyen kimse yok. Sanki gâvurelleri güllük gülistanlık... Sizin gibileri dört gözle bekliyorlarmış! Allah selamet versin kardeşim.kardeşim.

Valla abi yalan yok bende kaçıyorum. Okurken çalışmaya başladım. Tüm kazandığım parayı dolara çevirip bir köşeye koyuyorum. Ailemde ufak tefek yardımcı olur diye düşünüyorum.

Okuduğum bölüm ile ilgili bir işte çalıltığım için gelecek hayatımada faydası dokunuyor. Tabi henüz diplomam olmadığı için asgeri ücret bile vermiyorlar sigorta vs zaten yok ama olsun bu kazamdığım bana yetecek gibi.

Tek başımayım. Yanlızım düşünmem gereken annem, babam kardeşim dışında hiçbir şey yok.
Ülkemi seviyorum. Kendimi geliştirip geri dönmek istiyorum ancak oralardada kendime ait istediğüm zaman geri dönme rahatlığı sağlayacak türden bir kapı bırakmak istiyorum.
...

Son düzenleme:

niyazi5859

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,104

malum partinin süresi bitti neyseki bu seçimde 7 yıl doluyor
Kardeşim eski zamanlar Atatürk doları düşürmüştü ve o dolar zamanla değer kazandı niye devletin başında olan kişiyle alakası yok yurt dışındakiler ne yaptı araba telefon bilgisayar senin kullandığın her şey için onlara bağlı yaşıyoruz Atatürk özellikle dışa bağlılığı önlemeye çalıştı ki muhtaç olmayalım ama şuan herkes varsa yoksa abd malı abd malı. Atatürkün neler yapmaya çalıştığına bakın sonra Atamızı tanıyorum diye geçinmeyin Atatürk gayet iyi bir cumhurbaşkanı idi limanları aldı Türklere verdi dışa bağlılığı azalttı Türkiyede en verimsiz yerde bile tarım yapılabileceğini kanıtladı yani doların düşük olması senin dediğin kişi yüzünden değil Atamız sayesinde düşüktü.

Reaksiyon puanı
5,172
Kardeşim eski zamanlar Atatürk doları düşürmüştü ve o dolar zamanla değer kazandı niye devletin başında olan kişiyle alakası yok yurt dışındakiler ne yaptı araba telefon bilgisayar senin kullandığın her şey için onlara bağlı yaşıyoruz Atatürk özellikle dışa bağlılığı önlemeye çalıştı ki muhtaç olmayalım ama şuan herkes varsa yoksa abd malı abd malı. Atatürkün neler yapmaya çalıştığına bakın sonra Atamızı tanıyorum diye geçinmeyin Atatürk gayet iyi bir cumhurbaşkanı idi limanları aldı Türklere verdi dışa bağlılığı azalttı Türkiyede en verimsiz yerde bile tarım yapılabileceğini kanıtladı yani doların düşük olması senin dediğin kişi yüzünden değil Atamız sayesinde düşüktü.
Hatırlatmak isterim Atatürk neredeyse yukarıda bahsedilen tüm isimlerden bir asır evvel yaşamıştı.

niyazi5859

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,104
Hatırlatmak isterim Atatürk neredeyse yukarıda bahsedilen tüm isimlerden bir asır evvel yaşamıştı.
Arkadaş eski cumhurbaşkanından söz etmişti bende doların düşük olmasının ana nedenini söyledim

1938 yılında vefat etmiş mekanı cennet olsun ALLAH rahmet eylesin ortalama 60 yıl geçmiş

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
1938 yılında vefat etmiş mekanı cennet olsun ALLAH rahmet eylesin ortalama 60 yıl geçmiş

Aynen 60 yıl geçmiş ... Matematik hocan sağ mı halen ?

Bu arada Atatürk döneminde dünya devi olan ve o zamanın güçlü ülkesi İngiltere. Osmanlı borcu bile hesaplanırken İngiliz Sterlini üstünden hesaplanıyor ve hatta 1 e 8 alıyorlar Sterlinin o günün kuru ile...

Dolar ve Amerikanın güç patlaması ikinci dünya savaşı ve yüzde 1950 sonrası daha çok yükseliyor...

niyazi5859

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,104
Aynen 60 yıl geçmiş ... Matematik hocan sağ mı halen ?

Bu arada Atatürk döneminde dünya devi olan ve o zamanın güçlü ülkesi İngiltere. Osmanlı borcu bile hesaplanırken İngiliz Sterlini üstünden hesaplanıyor ve hatta 1 e 8 alıyorlar Sterlinin o günün kuru ile...

Dolar ve Amerikanın güç patlaması ikinci dünya savaşı ve yüzde 1950 sonrası daha çok yükseliyor...
Hocam ortalama dedim ve ben hiçbir siyasi partiyi savunmadım Atatürk zamanında dolar gayet düşüktü dedim ne bu sinir :)

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Valla abi yalan yok bende kaçıyorum. Okurken çalışmaya başladım. Tüm kazandığım parayı dolara çevirip bir köşeye koyuyorum. Ailemde ufak tefek yardımcı olur diye düşünüyorum.

Okuduğum bölüm ile ilgili bir işte çalıltığım için gelecek hayatımada faydası dokunuyor. Tabi henüz diplomam olmadığı için asgeri ücret bile vermiyorlar sigorta vs zaten yok ama olsun bu kazamdığım bana yetecek gibi.

Tek başımayım. Yanlızım düşünmem gereken annem, babam kardeşim dışında hiçbir şey yok.
Ülkemi seviyorum. Kendimi geliştirip geri dönmek istiyorum ancak oralardada kendime ait istediğüm zaman geri dönme rahatlığı sağlayacak türden bir kapı bırakmak istiyorum.
...
Yok, seninki bu arkadaşların bahsettiği türden bir kaçış değil. Senin bahsettiğin gibi gitmek isteyenlere sözüm yok. Hatta takdir edilesi bir durum diyebilirim.

Hükümete kızdın diye insan vatanından nefret eder mi, kaçıp terkeder mi yahu? Bu nasıl bir zihniyettir böyle...

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Hocam ortalama dedim ve ben hiçbir siyasi partiyi savunmadım Atatürk zamanında dolar gayet düşüktü dedim ne bu sinir :)

Saçma oluyor söylediğin. Sap ile saman kıyarlıyor gibisin...

Konu Erken Seçim olur mu Atatürk zamanına gidiyon ve Dolar hesabı yapıyon. Bende sana diyom ki o zamanlar Amerika süper güç değil o zamanlar İngilterenin borusu ötüyor en değerli para Sterlin ve herşey sterline göre hesaplanıyor Amerikan dolarının mesamesi okunmuyor...