Sizce Erken Seçim Olur Mu? Olursa Hangi Muhtemel Adaylara Oy Verirsiniz?

Cumhurbaşkanlığı Oyu

• Recep Tayyip Erdoğan, Şu Anki Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı, AK Parti Genel Başkanı

Kullanılan: 67 29.8%
  • Mansur Yavaş, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı

Kullanılan: 105 46.7%
  • Meral Akşener, İYİ Parti Genel Başkanı

Kullanılan: 7 3.1%
  • Ali Babacan, DEVA Partisi Genel Başkanı

Kullanılan: 13 5.8%
  • Abdullah Gül, Türkiye Cumhuriyeti 11. Cumhurbaşkanı

Kullanılan: 2 0.9%
  • Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu, Gelecek Partisi Genel Başkanı; T.C 62, 63 ve 64. Hükümetler Başbakanı

Kullanılan: 1 0.4%
  • Ekrem İmamoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı

Kullanılan: 17 7.6%
  • Muharrem İnce, Eski CHP Milletvekili ve Öğretmen

Kullanılan: 13 5.8%

• Kullanılan toplam oy
    225

Bu konuyu okuyanlar

hakancalis

Müdavim
Reaksiyon puanı
957
@OzkanK. Hocam bunlara ne söylersen söyle anlamazlar anlamıyorlar hep lafı farklı bir şeye yönlendiriyorlar
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yazık ya şehit yakınlarına gazilere ve engellilere bile saygınız yok

Dini yalanlayanı gördün mü?

2. İşte o, yetimi itip kakar;

3. Yoksulu doyurmaya teşvik etmez;

4. Yazıklar olsun o namaz kılanlara ki,

5. Onlar namazlarını ciddiye almazlar.

6. Onlar gösteriş yapanlardır,

7. Ve hayra da mâni olurlar.
Lan olum sabah sabah ne güldüm :D:D:D dediğimi nerelere çekmişin üstüne birde beni din düşmanı ilan etmişsin arkadaşım okuduğunu anlamıyor musun?Ben diyorum ki zaten öyle her yerde Halk ekmek yok koymuşken herkese verinde millet yürümesin siz dediğimi nerelere çekmişsiniz

niyazi5859

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,097
Asgari ücret 10bin olsa ne yazar zaten
Üretici odediği maaşı arttıracak ürüne yansıyacak vs o 10bin senden yine çıkacak
Öyle bilinçsizce zam yapmak yanlış zaten. Çoğu ülke %2-3 zam yapıyor biz muhtemelen ekonomik stratejimiz gereği fazla zam yapıyoruz
Söz meclisten dışarı konuşuyorum insanlar bu tür stratejileri anlamaya kafa yormuyor örneğin Aaa gümrük vergisi zammı oldu açlıktan ölelim ps5 ps5 ps5 diyorlar
Az kafa yorsalar ithalatı azaltıp yerli üretim, fabrika sayısı ve mühendislerimizin tecrübesinin artması vs gibi sebeplerden zam yapıldığını anlayacaklar.
Bizim halkin anlayacagini sanmiyorum ialeri gucleri para olmus devletin durumunu gelecegini onemsemiyorlar sadece PARA istiyorlar

Zaten yalan dolandan baska bir sey dediginiz yok @Wab Sharan

hakancalis

Müdavim
Reaksiyon puanı
957
Bizim halkin anlayacagini sanmiyorum ialeri gucleri para olmus devletin durumunu gelecegini onemsemiyorlar sadece PARA istiyorlar
Para değil alım gücü istiyoruz markete gittiğimizde dert etmeden istediğimizi almak istiyoruz,geleceğimiz için güvence istiyoruz,ay sonunda ne yapcağız diye düşünmemek istiyoruz,yaşıtlarımız gibi teknolojik aletleri kolayca almak istiyoruz,dünyayı ülkemizi gezmek istiyoruz,bir yerden bir yere gitmek için ucuza araba almak istiyoruz,yarın bir gün çocuğumuz olursa onun ihtiyaçlarını karşılamak istiyoruz,adam akıllı deprem riski olmayan evlerde oturmak istiyoruz,kaliteli ve adil eğitim istiyoruz,öğretmen arkadaşlarımıza atama istiyoruz,öğrenciler tarafından yapılan projelere devlet desteği istiyoruz,öldürülen tecavüze uğrayan vs. insanlara adalet istiyoruz,hayvanların korunması kollanmasını istiyoruz,tarıma çiftçiye gerekli desteği istiyoruz ama sanırım çok şey istiyoruz.

niyazi5859

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,097
Para değil alım gücü istiyoruz markete gittiğimizde dert etmeden istediğimizi almak istiyoruz,geleceğimiz için güvence istiyoruz,ay sonunda ne yapcağız diye düşünmemek istiyoruz,yaşıtlarımız gibi teknolojik aletleri kolayca almak istiyoruz,dünyayı ülkemizi gezmek istiyoruz,bir yerden bir yere gitmek için ucuza araba almak istiyoruz,yarın bir gün çocuğumuz olursa onun ihtiyaçlarını karşılamak istiyoruz,adam akıllı deprem riski olmayan evlerde oturmak istiyoruz,kaliteli ve adil eğitim istiyoruz,öğretmen arkadaşlarımıza atama istiyoruz,öğrenciler tarafından yapılan projelere devlet desteği istiyoruz,öldürülen tecavüze uğrayan vs. insanlara adalet istiyoruz,hayvanların korunması kollanmasını istiyoruz,tarıma çiftçiye gerekli desteği istiyoruz ama sanırım çok şey istiyoruz.
Bunlar icin Türk insaninin uretmesi lazim gecen gun Türk oyunu gordum oyunun ana dili ingilizce
Ve diyorsunuz ya destek yok nasil uretelim diye yurt disinda hep devlet mi destek veriyor ozel sektor diye bir sey var

Reaksiyon puanı
1,768
Bunlar icin Türk insaninin uretmesi lazim gecen gun Türk oyunu gordum oyunun ana dili ingilizce
Ve diyorsunuz ya destek yok nasil uretelim diye yurt disinda hep devlet mi destek veriyor ozel sektor diye bir sey var
Bu arada devlet de destekliyor ama devlet desteğini kapan tüketim sektörünün kölesi olmaya koşuyor xd ya gidip üretim yapsan incilerin mi dökülür nedir bu kafe sevdası önüne gelen kafe açıyor hiç soran yok o kafe de ki çay kahve yemek nereden geliyor diye

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059

Bu saydıklarının çoğuna hayır diyecek istemiyorum diyecek bir insan evladı var mıdır ?

Burada mesele bu saydıklarını Kemal Kılıçdaroğlu Liderliğinde CHP yönetiminin yapacağına inanan yok !

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,982
Öncelikle hemen mülteciler gönderilmeli bence.Sınır kapısı yol geçen hanı gibi oldu,Bangladeşlisi geliyor,Pakistanlısı gidiyor,Afganı geliyor...
Suriyeli'ler Hatay'da Afgan'lar gelmesin diye eylem yapıyor..

Irıs von Everec

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,472
Her yere yazıyordun ALLAHIN İZNİYLE RTX 3080 sistem aldığımda diye. Neyle alınıyor bu sistemler. İşi gücü para olmuş diyor bolluk içinde zaten herkes.

Yurtdışında devlet destek vermese bile yandaş olmayana köstek olmuyor en azından.

hakancalis

Müdavim
Reaksiyon puanı
957
Bu saydıklarının çoğuna hayır diyecek istemiyorum diyecek bir insan evladı var mıdır ?

Burada mesele bu saydıklarını Kemal Kılıçdaroğlu Liderliğinde CHP yönetiminin yapacağına inanan yok !
Kemal Kılıçdaroğlunu boşver Mansur Yavaş ya da Ekrem İmamoğlu olabilir onlarda bu potansiyelin olduğunu düşünüyorum ikisinden biri aday olursa Kemal Kılıçdaroğlunun pek bir önemi kalmaz zaten.

Wab Sharan

Doçent
Reaksiyon puanı
416
Kemal Kılıçdaroğlunu boşver Mansur Yavaş ya da Ekrem İmamoğlu olabilir onlarda bu potansiyelin olduğunu düşünüyorum ikisinden biri aday olursa Kemal Kılıçdaroğlunun pek bir önemi kalmaz zaten.
Mansur Yavaş’ın olacağını sanmam çünkü kendisi ülkücü ve partisiyle pek içli dışlı değil İnce gibi sonradan sapıtabilir. İmamoğlu ise partisine tam bağımlı, halk tarafından sevilen ve oyları yüksek bir başkan. Bence aday o olabilir. Ama planlar değişebilir. Şahsen Kılıçdaroğlu’nun fazla oy alacağını düşünmüyorum. Meral Akşener cumhurbaşkanlığı yapabilir mi fikrim yok. Sizce yapabilir mi ?

hakancalis

Müdavim
Reaksiyon puanı
957
Mansur Yavaş’ın olacağını sanmam çünkü kendisi ülkücü ve partisiyle pek içli dışlı değil İnce gibi sonradan sapıtabilir. İmamoğlu ise partisine tam bağımlı, halk tarafından sevilen ve oyları yüksek bir başkan. Bence aday o olabilir. Ama planlar değişebilir. Şahsen Kılıçdaroğlu’nun fazla oy alacağını düşünmüyorum. Meral Akşener cumhurbaşkanlığı yapabilir mi fikrim yok. Sizce yapabilir mi ?
Yapabileceğini düşünmüyorum açıkçası olmasınıda istemem eğer Meral Akşener aday olursa sadece kendi kesiminden oy alır ancak Mansur Yavaş ya da Ekrem İmamoğlu olursa diğer kesimlerdende oy alır diye düşünüyorum özellikle Mansur Yavaş'ın aday olması ve ülkücü olması diğer kesimlerden oy alma ihtimalini arttırır.

Reaksiyon puanı
1,768
Kemal Kılıçdaroğlu dışında sokaktan geçen rastgele birisini aday yapsalar daha fazla oy alır
İnsanlar kılıcdarı istemiyor
Mansur yavaş bir nebze daha fazla oy alır da ekrem imamoğlu mansur yavaşa yetişemez
Ama mansuru da aday yapmazlar
Olsa olsa akşener olur
Belki hdp den birisi bile olabilir :D
Muharrem inceyi sevmiyorum da chp de sadece onun gibi tipler olsa iktidara gelirler
Yönetebilirler mi orasına birşey demedim ama :)

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059

Nasıl kalmaz :D
Partili Cumhurbaşkanlığı sistemindeyiz. O saydığın adaylar CHP yönetimi altında seçilirseler Kemal Kılıçdaroğlunun altında olacaklar mantıken. Parti lideri partili bir Cumhurbaşkanından üstün gibi. Ayrıca daha şimdiden SÖZLER VAADLER veriyor Kemal Kılıçdaroğlu ! Madem aday olmayacak neye göre kime göre veriyor bu sözleri ? İttifak ortakları ne ara kabul etti söylemlerini açık açık kendi adına SÖZ veriyor.

Ayrıca Kemal Kılıçdaroğluna dikkat edin son 2-3 aydır her lafı YAPACAM şöyle EDECEM şöyle MÜCADELE EDECEM veya Cumhurbaşkanı olunca Para vermeyecem veya beni istediğiniz gibi eleştirebileceksiniz şekilinde yani kendi adına konuşuyor. Kendisi aday olacak gibi. Yoksa Yapacaz Edecez Müdalede edecez demesi gerekirdi !

Mansur Yavaş'ın aday olması ve ülkücü olması diğer kesimlerden oy alma ihtimalini arttırır.

Mansur Yavaş'ın aday olmasını ben de isterim ama yapmazlar ne yazık ki :( HDP'ye Selam Çakmayan birisini CHP aday göstermez...

Son düzenleme:

hakancalis

Müdavim
Reaksiyon puanı
957
Kemal Kılıçdaroğlu dışında sokaktan geçen rastgele birisini aday yapsalar daha fazla oy alır
İnsanlar kılıcdarı istemiyor
Mansur yavaş bir nebze daha fazla oy alır da ekrem imamoğlu mansur yavaşa yetişemez
Ama mansuru da aday yapmazlar
Olsa olsa akşener olur
Belki hdp den birisi bile olabilir :D
Muharrem inceyi sevmiyorum da chp de sadece onun gibi tipler olsa iktidara gelirler
Yönetebilirler mi orasına birşey demedim ama :)
HDP'den birisi olabilir mi? :):):) Bak şimdi Türkiyede 2 tane ittifak var bunlar;
1.Cumhur İttifakı,
2.Millet İttifakı

1.Maddeyi inceleyelim,
Cumhur İttifakı:
İttifaktaki partiler;
  • Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP),
  • Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)
2.Maddeyi inceleyim,
Millet İttifakı:
İttifaktaki Partiler;
  • Cumhuriyet Halk Partisi (CHP),
  • İyi Parti (İP),
  • Saadet Partisi (SP),
  • Demokrat Parti (DP)
Bunu dışında yaklaşık 105 parti bulunmaktadır bunlardan HDP ise Millet İttifakına dahil değildir.

Kaynak: Wikipedia

Nasıl kalmaz :D
Partili Cumhurbaşkanlığı sistemindeyiz. O saydığın adaylar CHP yönetimi altında seçilirseler Kemal Kılıçdaroğlunun altında olacaklar mantıken. Parti lideri partili bir Cumhurbaşkanından üstün gibi. Ayrıca daha şimdiden SÖZLER VAADLER veriyor Kemal Kılıçdaroğlu ! Madem aday olmayacak neye göre kime göre veriyor bu sözleri ? İttifak ortakları ne ara kabul etti söylemlerini açık açık kendi adına SÖZ veriyor.

Ayrıca Kemal Kılıçdaroğluna dikkat edin son 2-3 aydır her lafı YAPACAM şöyle EDECEM şöyle MÜCADELE EDECEM veya Cumhurbaşkanı olunca Para vermeyecem veya beni istediğiniz gibi eleştirebileceksiniz şekilinde yani kendi adına konuşuyor. Kendisi aday olacak gibi. Yoksa Yapacaz Edecez Müdalede edecez demesi gerekirdi !

Mansur Yavaş'ın aday olmasını ben de isterim ama yapmazlar ne yazık ki :( HDP'ye Selam Çakmayan birisini CHP aday göstermez...
Zaten gelince diyorlar ya Partili Cumhubaşkanlığı sistemini kaldıracağız diye o yönden söyledim.Bazen lafları cımbızlayıp polemik yaratılıyor ama aday olmayacağını tahmin ediyorum zaten adaylar seçim sürecinde belirlenir ve Kemal Kılıçdaroğlu defalarca dedi ben buna tek başıma karar veremem diye.

Reaksiyon puanı
1,768
HDP'den birisi olabilir mi? :):):) Bak şimdi Türkiyede 2 tane ittifak var bunlar;
1.Cumhur İttifakı,
2.Millet İttifakı

1.Maddeyi inceleyelim,
Cumhur İttifakı:
İttifaktaki partiler;
2.Maddeyi inceleyim,
Millet İttifakı:
İttifaktaki Partiler;
  • İyi Parti (İP),
  • Saadet Partisi (SP),
  • Demokrat Parti (DP)
Bunu dışında yaklaşık 105 parti bulunmaktadır bunlardan HDP ise Millet İttifakına dahil değildir.

Zaten gelince diyorlar ya Partili Cumhubaşkanlığı sistemini kaldıracağız diye o yönden söyledim.Bazen lafları cımbızlayıp polemik yaratılıyor ama aday olmayacağını tahmin ediyorum zaten adaylar seçim sürecinde belirlenir ve Kemal Kılıçdaroğlu defalarca dedi ben buna tek başıma karar veremem diye.
Yav bakanlık veriyor işte
Koltuk Kılıçdaroğlundan boşalırsa hdp anında kapar gibime geliyor :D

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
1.Cumhur İttifakı,
2.Millet İttifakı

1.Maddeyi inceleyelim,
Cumhur İttifakı:
İttifaktaki partiler;
2.Maddeyi inceleyim,
Millet İttifakı:
İttifaktaki Partiler;
  • İyi Parti (İP),
  • Saadet Partisi (SP),
  • Demokrat Parti (DP)

Hocam Türkiye'de az çok siyaseti takip eden herkes matematiği bilir. Kimse SAF değil.

HDP olmadan Millet İttifakının hiç bir şey yapamayacağını anlayabilecek seviyede olduğunu düşünüyorum.
CHP'nin oy oranı yüzde 20-23 bandında. ( Muharrem İnce ve Sarıgül Oy çalarmı bilinmez. )
İYİ parti yüzde 11-13 bandında.
Saaden yüzde 0.5-1 arasında
Demokrat Parti 0.5 bile yok.

Bu dört partiyi toplayınca yüzde 40 bile zor yapıyor :D Şöyle insanlarlala dalga geçmeyi bırakın artık. HDP'yide kendilerine oy vermesi için TAVİZ VERİYOR dirsek teması kuruyor şirin görünmeye çalışıyor muhalefet işte bunu anlayamayan bir doktora görünsün artık. Bana CHP'nin HDP'yi kıracak küstürecek hoşuna gitmeyecek ettiği bir laf söylermisin son 1 yıl içinde ? Aleni olayları bile kınayamıyorlar sırf HDP kızar küser diye.

Zaten gelince diyorlar ya Partili Cumhubaşkanlığı sistemini kaldıracağız diye o yönden söyledim

Bu söylemde tamamen bir kandırmaca :( Neyle yapacaklar onu hani nerde 400 Vekil veya Referanduma götürecek çoğunluk. Yüzde 60 bandında oy alması lazım Millet İttifakının sistemi değiştirmesi için alamıyacağını sende biliyorsun. Üstüne HDP İYİ Parti CHP Saadet DEVA Gelecek Mecliste hiç fire vermeden teklifi onaylaması lazım !

Olmayacak Hayalleri pazarlıyor resmen Kemal Kılıçdaroğlu.

hakancalis

Müdavim
Reaksiyon puanı
957
Yav bakanlık veriyor işte
Koltuk Kılıçdaroğlundan boşalırsa hdp anında kapar gibime geliyor :D
Onu söyleyen Dursun Çiçek, eski milletvekili neden ciddiye alıyorsun ki adam ilişiğini kesmiş partiden bende AKP deki eski kişilerin laflarını dökeyim o zaman öyle saçma şey mi olur? Osman Öcalan'ı TRT'ye çıkartırken açıklama olarakta TRT'ye değil TRT Kürdi'ye çıkarıldı diyerek pişkinlik yaparken sıkıntı yok.

Reaksiyon puanı
1,768
Onu söyleyen Dursun Çiçek, eski milletvekili neden ciddiye alıyorsun ki adam ilişiğini kesmiş partiden bende AKP deki eski kişilerin laflarını dökeyim o zaman öyle saçma şey mi olur? Osman Öcalan'ı TRT'ye çıkartırken açıklama olarakta TRT'ye değil TRT Kürdi'ye çıkarıldı diyerek pişkinlik yaparken sıkıntı yok.
Olaydan haberim yok dursun çiçek fln ya sende ki bu sinir stres ne olacak aga kendi tahminimi söyledim alt tarafı
Fazla stres var sende... Ben söyliyim

hakancalis

Müdavim
Reaksiyon puanı
957
Hocam Türkiye'de az çok siyaseti takip eden herkes matematiği bilir. Kimse SAF değil.

HDP olmadan Millet İttifakının hiç bir şey yapamayacağını anlayabilecek seviyede olduğunu düşünüyorum.
CHP'nin oy oranı yüzde 20-23 bandında. ( Muharrem İnce ve Sarıgül Oy çalarmı bilinmez. )
İYİ parti yüzde 11-13 bandında.
Saaden yüzde 0.5-1 arasında
Demokrat Parti 0.5 bile yok.

Bu dört partiyi toplayınca yüzde 40 bile zor yapıyor :D Şöyle insanlarlala dalga geçmeyi bırakın artık. HDP'yide kendilerine oy vermesi için TAVİZ VERİYOR dirsek teması kuruyor şirin görünmeye çalışıyor muhalefet işte bunu anlayamayan bir doktora görünsün artık. Bana CHP'nin HDP'yi kıracak küstürecek hoşuna gitmeyecek ettiği bir laf söylermisin son 1 yıl içinde ? Aleni olayları bile kınayamıyorlar sırf HDP kızar küser diye.

Bu söylemde tamamen bir kandırmaca :( Neyle yapacaklar onu hani nerde 400 Vekil veya Referanduma götürecek çoğunluk. Yüzde 60 bandında oy alması lazım Millet İttifakının sistemi değiştirmesi için alamıyacağını sende biliyorsun. Üstüne HDP İYİ Parti CHP Saadet DEVA Gelecek Mecliste hiç fire vermeden teklifi onaylaması lazım !

Olmayacak Hayalleri pazarlıyor resmen Kemal Kılıçdaroğlu.
Şirin gözükmüş vs. alakası yok ki sonuçta resmiyette CHP HDP ittifakı var mı yok mu? Ona bak ayrıca Kemal Kılıçdaroğlu'nun kimseyi kandırdığı yok Partili Cumhurbaşkanlığının kalkması için gerekenler yapılır kabul edilmezse de bir yol bulunur olmazsa da yapacak bir şey yok Kemal Kılıçdaroğlu kaldıracağım diyor evet CHP'den fire verenler olacaktır ancak AKP ve MHP tarafından da fire verenler olacaktır o zaman kazanılabilir belki.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Şirin gözükmüş vs. alakası yok ki sonuçta resmiyette CHP HDP ittifakı var mı yok mu?

Bu söylediğin insanların Aklı ile dalga geçmektir :( Ortalama bir zekaya sahip olan birisi her şeyi anlar.
HDP bayram değil seyran değil onlarca ilde ve İlçede hatta Büyükşehirlerde aday göstermiyor. Ve matematiksel olarak HDP'nin bütün oyları otomatikman sadece CHP'ye gidiyor ve ortada ittifak yok deniyor :D

Yaa bu sözlere kargalar bile güler. HDP mecliste o koltuklarda bizim sayemizde oturuyorsunuz diye boşuna mı söyledi ? HDP boşuna mı artık gizli değil görünür ŞEFFFAF ittifak istiyoz diye bas bas bağırıyor ? Boşuna mı daha fazla taviz koparmaya pay almaya çalışıyor... Biz kolay lokma değiliz yerel seçimler gibi olmayacak artık diye boşuna mı laflar ediyor naz yapıyor.

HDP'ye bakanlık verilebilir muhabbetine gelince daha öncede söyledim bu piyasada tartışılsın diye bence kasıtlı olarak atıldı CNN gibi bir kanalda önce eski CHP'li attı sonra aktif CHP'li bir vekil Habertürkte ne var yani olabilir dedi. 1-2 gün sonra CHP'nin 5. veya 6. ismi çıkıp sadece GÜNDEMİMİZDE BÖYLE BİR ŞEY YOK diye geçiştirdi.

Orada Kemal Kılıçdaroğlu veya en üst düzey yardımcıları değilde Engin Özkoç açıklama yaptı ve geçiştirdi ?
Neden parti sözcüsü Faik Öztrak veya Özgür Özel veya bizzat Kemal Kılıçdaroğlu çıkıp böyle vahim bir iddiayı yalanlamadı !!!

Şirin gözükmüş vs. alakası yok ki sonuçta resmiyette CHP HDP ittifakı var mı yok mu?

Bak daha yeni gördüm bugün HDP eş baknalı Pervin Buldan Açıklama yapmış. Şuan CNN Türk'te bunu tartışıyorlar.

'İçerisinde bizim de olacağımız, yani HDP'nin temsilcilerinin olacağı yeni bir yönetime ihtiyaç var.' Demiş.

Sen Bakanlık verecez dersen akıllarına sokarsan onlarda bakanlık yetmez direk yönetimde olacağız diye resti çeker.

Son düzenleme:

hakancalis

Müdavim
Reaksiyon puanı
957
Bu söylediğin insanların Aklı ile dalga geçmektir :( Ortalama bir zekaya sahip olan birisi her şeyi anlar.
HDP bayram değil seyran değil onlarca ilde ve İlçede hatta Büyükşehirlerde aday göstermiyor. Ve matematiksel olarak HDP'nin bütün oyları otomatikman sadece CHP'ye gidiyor ve ortada ittifak yok deniyor :D

Yaa bu sözlere kargalar bile güzel. HDP mecliste o koltuklarda bizim sayemizde oturuyorsunuz diye boşuna mı söyledi ? HDP boşuna mı artık gizli değil görünür ŞEFFFAF ittifak istiyoz diye bas bas bağırıyor ? Boşuna mı daha fazla taviz koparmaya pay almaya çalışıyor... Biz kolay lokma değiliz yerel seçimler gibi olmayacak artık diye boşuna mı laflar ediyor naz yapıyor.

HDP'ye bakanlık verilebilir muhabbetine gelince daha öncede söyledim bu piyasada tartışılsın diye bence kasıtlı olarak atıldı CNN gibi bir kanalda önce eski CHP'li attı sonra aktif CHP'li bir vekil Habertürkte ne var yani olabilir dedi. 1-2 gün sonra CHP'nin 5. veya 6. ismi çıkıp sadece GÜNDEMİMİZDE BÖYLE BİR ŞEY YOK diye geçiştirdi.

Orada Kemal Kılıçdaroğlu veya en üst düzey yardımcıları değilde Engin Özkoç açıklama yaptı ve geçiştirdi ?
Neden parti sözcüsü Faik Öztrak veya Özgür Özel veya bizzat Kemal Kılıçdaroğlu çıkıp böyle vahim bir iddiayı yalanlamadı !!!

Bak daha yeni gördüm bugün HDP eş baknalı Pervin Buldan Açıklama yapmış. Şuan CNN Türk'te bunu tartışıyorlar.

'İçerisinde bizim de olacağımız, yani HDP'nin temsilcilerinin olacağı yeni bir yönetime ihtiyaç var.' Demiş.

Sen Bakanlık verecez dersen akıllarına sokarsan onlarda bakanlık yetmez direk yönetimde olacağız diye resti çeker.

Ne yani illa Kemal Kılıçdaroğlu'nun mu çıkması lazım açıklama için böyle olayların hepsinde RTE mi çıkıp cevap veriyor? Hayır! Nedeni ise parti genel başkanları bu toplara girmezler partideki yetkililer gerekli açıklamayı yapar ki yaptı zaten.Gündemimizde böyle bir şey yok diye geçiştirmiş diyorsun bir dahakine söylerim eline bir kılıç alıp savurarak HDP'ye küfürler yağdırır o yeterli olur sanırım.Ayrıca lafı cımbızlayıp almışsın Pervin Buldan devamında bizim Millet İttifak'ından bir beklentimiz yok zaten hevesimizde yok diyor ve bizim Millet İttifakına ihtiyacımız yok biz tek başımıza bile barajı geçebiliyoruz diyerek bitiriyor.Ancak HDP ittifak istese ne istemese ne ona bakarasan Erol Katarcıoğlu:AKP adım atarsa HDP ile AKP tabii ki uzlaşır demiş yani ittifak isteyen istesin CHP ittifak yapalım demediği sürece bir sorun yok.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
yani ittifak isteyen istesin CHP ittifak yapalım demediği sürece bir sorun yok.

Sana önerim lütfen biraz MATAMATİK çalış... Ne para hesabından anlıyon ne yüzde hesabından anlıyon ne oy oranından anlıyon :(

HDP bizim baraj derdimiz yok biz zaten barajı geçiyor derken Cumhurbaşkanlığında siz bize muhtaçsınıza getiriyor muhabbeti. Üsttede söylediğim gibi HDP biz protesto ediyoz Cumhurbaşkanlığında boş oy atacaz dese Millet İttifakı yüzde 40 oy alamaz. Ve konuşmanın sonuda içinde HDP olan bir yönetim lazım diyerek ağzında ki baklayı çıkarıyor...

hakancalis

Müdavim
Reaksiyon puanı
957
Sana önerim lütfen biraz MATAMATİK çalış... Ne para hesabından anlıyon ne yüzde hesabından anlıyon ne oy oranından anlıyon :(

HDP bizim baraj derdimiz yok biz zaten barajı geçiyor derken Cumhurbaşkanlığında siz bize muhtaçsınıza getiriyor muhabbeti. Ve içinde HDP olan bir yönetim lazım diyerek ağzında ki baklayı çıkarıyor...
Bana Matematik çalış diyeceğine az biraz Türkçe çalış derim hadi noktalama işaretlerini felan geçtim insan kelimelerin hepsini mi yanlış yazar? ???

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Bana Matematik çalış diyeceğine az biraz Türkçe çalış derim hadi noktalama işaretlerini felan geçtim insan kelimelerin hepsini mi yanlış yazar? ???

Hızlı yazarken bazen yanlış kelime olabilir. Hepsi yanşlış derken !

22 Milyar TL nasıl bir paraymış hesapladın mı en son ? Yüzde 40 ile Cumhurbaşkanı olunmuyor anladın mı mesela ?

hakancalis

Müdavim
Reaksiyon puanı
957
Hızlı yazarken bazen yanlış kelime olabilir. Hepsi yanşlış derken !

22 Milyar TL nasıl bir paraymış hesapladın mı en son ? Yüzde 40 ile Cumhurbaşkanı olunmuyor anladın mı mesela ?
40% ile olunmuyor ama hedef zaten ilk turda değil 2.turda kazanmak.O yüzden ilk amaç Cumhur İttifakı'nın oyunu 50% altına çekmek.

niyazi5859

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,097
Her yere yazıyordun ALLAHIN İZNİYLE RTX 3080 sistem aldığımda diye. Neyle alınıyor bu sistemler. İşi gücü para olmuş diyor bolluk içinde zaten herkes.

Yurtdışında devlet destek vermese bile yandaş olmayana köstek olmuyor en azından.
Sen oyle san orada da kotuleyene konusana neler yapiyorlar
Zaten rtx 3080 sistem alamayabilirim kardesimle annemin amliyati cikti normalde beklemek istiyordum ama beklesem kardesimin ameliyati var simdi alsam annemin amliyati var 1 aya eylul ekim gibi alabilirim o da rtx 3080 olmaz.

40% ile olunmuyor ama hedef zaten ilk turda değil 2.turda kazanmak.O yüzden ilk amaç Cumhur İttifakı'nın oyunu 50% altına çekmek.
Siz ne olacagini saniyorsunuz bir anda cumhurbaskani degisince her seyin duzelecegini dolarin 2 3 Tl olacagini saniyorsaniz siz gercekci degilsiniz hayalcisiniz bizim icinde oldugumuz durumu cozmek uzun surer ve yeni cumhurbaskani olursa ne yapacak neler yapabilir soyler misin

hakancalis

Müdavim
Reaksiyon puanı
957
Sen oyle san orada da kotuleyene konusana neler yapiyorlar
Zaten rtx 3080 sistem alamayabilirim kardesimle annemin amliyati cikti normalde beklemek istiyordum ama beklesem kardesimin ameliyati var simdi alsam annemin amliyati var 1 aya eylul ekim gibi alabilirim o da rtx 3080 olmaz.

Siz ne olacagini saniyorsunuz bir anda cumhurbaskani degisince her seyin duzelecegini dolarin 2 3 Tl olacagini saniyorsaniz siz gercekci degilsiniz hayalcisiniz bizim icinde oldugumuz durumu cozmek uzun surer ve yeni cumhurbaskani olursa ne yapacak neler yapabilir soyler misin
Bakın gerçekten 20 yıldır ileriye giden adam akıllı bir şey yok alım gücü gitgide düşüyor doğru politikalar ile her şey elbette düzelir bir anda hiçbir şey olmaz tabii ki.Ancak bir çok genç hayatında AKP'den başka iktidar görmedi bir kişi ülkeyi yönetir ama zamanı geldiğinde koltuğunu devreder artık Erdoğan yönetemiyor.Bunu anlamanız lazım.Siz derseniz CHP'ye güvenmiyorum onu belki anlarım ancak derseniz ki Erdoğan mükemmel yönetiyor her şey yolunda o işin başka bir boyutu oluyor.

niyazi5859

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,097
Bakın gerçekten 20 yıldır ileriye giden adam akıllı bir şey yok alım gücü gitgide düşüyor doğru politikalar ile her şey elbette düzelir bir anda hiçbir şey olmaz tabii ki.Ancak bir çok genç hayatında AKP'den başka iktidar görmedi bir kişi ülkeyi yönetir ama zamanı geldiğinde koltuğunu devreder artık Erdoğan yönetemiyor.Bunu anlamanız lazım.Siz derseniz CHP'ye güvenmiyorum onu belki anlarım ancak derseniz ki Erdoğan mükemmel yönetiyor her şey yolunda o işin başka bir boyutu oluyor.
Ben hersey yolunda demiyorum Chp ye guvenmiyorum ben istemez miyim 6k tl ye rtx 3090 sistem toplamak

''Wolfred1ght''

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,290
2021'in eğer sonbahar döneminde erken seçim olmazsa artık erken seçim ihtimali gözükmüyor.
Çünkü 2023'ten önce son olası erken seçim zamanı bu yıl.Bu yılı da tamamlarsak son virajıda dönmüş olup önceden denildiği gibi 2023'teki seçime hazırlıklar başlayacak.
Bu yüzden Muhalefet bastırdıkça bastırıyor.Biliyor ki eğer bu yıl seçim olursa ve iyi bir aday çıkarırlarsa seçimi kazanmaları kaçınılmaz olur.
O yüzden muhalefet liderleri her kürsü konuşmalarında ''Erken seçim'' çağrılarını yineliyorlar.
İktidar her MYK'sı sonrası ''Erken seçim yok,seçim 2023'te'' diye direniyor.
Erken seçim olmayacak.Eminim.
İktidar,bile bile kaybedeceği bir seçime girmez.
2 Yıllık süreçte en azından alım gücü,Hukukta reform gibi konuların üzerine eğilip kaybolan oylarını geri kazanmak isteyeceklerdir.
Eğer seçim zamanı seçim olmazsa yani erken seçim olursa(Bu durumda benim erken seçim olmayacak sözümün bir geçerliliği kalmıyor.)İlk turda muhalefet eğer cidden iyi bir aday çıkarırsa muhalefet alır.
Eğer seçim zamanı seçim olursa ve iktidar o zamana kadar sorunların çoğunu hallederse en kötü ihtimalle seçim 2.tura kalır.2.Turda Muhalefet yine daha fazla şanslı oluyor.(Muharrem ince gibi yeni parti kuran kişiler eğer seçim 2.tura kalırsa muhalefetin adayını açıklayacaklar.)
Yani bu seçimde eğer bir mucize olursa İktidar seçimi alır.Ama çok zor gibi.
Çünkü bir çok şey onların aleyhine.
2023 seçimlerinde bence Rekor bir oy kullanım oranına ulaşılacak.
Çünkü bu sefer 2 tarafta bu seçimleri alarak kendileri için bu seçimi bir zafer nişanı olarak takmak isteyeceklerdir.
Bu arada Parti tutmuyorum.Anketörlerin deyişiyle ''kararsız'' seçmenim.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059

Hocam işte seninle şu konuda bir türlü anlaşamıyoz. Bu saydıklarına çözüm sunacak olan kim ? Kemal Kılıçdaroğlu mu hani şu 20 yıldır yüzde 20 bandında oy alacan CHP yönetiminin 10 yıldır girdiği hiç bir seçimi kazanamayan lideri mi ? HDP ile kol kola kurulacak bir hükümet mi olacak bu saydıkların ?

10 yıldır girdiği hiç bir seçimi kazanamayan partisinin oy oranının arttıramayan daha kendi partisine hayrı yok. Kendi içindeki sorunları çözemeyen kendi partisi ile barışamayan liderlik özelliği olmayan birini destekleyin onun ışığında ülke kurtulacak gibi lanse etmeniz komik oluyor bence :(

Kemal Kılıçdaroğlu 73 yaşında 2 yıl sonra seçim olsa 75 yaşında olacak o yaşta iktidar olup 80 yaşına kadar ülkeyi mi kurtaracak ? Veya HDP ile dirsek teması kurularak sen ülkeniz düze çıkacağına inanıyon mu gerçekten ? HDP ile yol yürünerek bir gelişme olacağına inanıyon mu ?

Normal bir insan olarak şunu düşünmen lazım HDP ne istiyor acaba bu ülkeden bu hükümetten bu milletten. HDP'nin bu istediği şeyi AKP neden vermiyor ? Veya HDP'nin isteyipte veremediği neyi CHP verecek ki CHP'ye sürekli güzelleme yapıyor HDP ne medet umuyor ve bekliyor mesela ?

Sence HDP'nin umrunda mı Türkiyenin gelişmesi ilerlemesi faizin doların düşmesi flan veya çevresi ile barışması vb yüzlerce sorunu umrunda mı ? Şuana kadar Azarbaycan meselesinden Tut Kıbrıs meslesine kadar hatta en acısı ERMENİ SOYKIRIMI tarzı ortak bildirilere bile imza atmıyor HDP sırf Türkiye zor durumda kalsın diye... Hatta şehitlere bile başsağlığı dilemiyor terorü ve PKK'yı lanetlemiyor.

Not: Şuan CHP'nin elinde gerek ülkedeki tansiyonu düşürecek gerekse her kesimi kucaklayabilecek. ( HDP hariç. ) Mansur Yavaş var. Keşke onu aday yapabilseler ama yapmayacaklar ne yazık ki.

Son düzenleme: