Sizce En İyi Yatırım Nasıl Olmalı

Bu konuyu okuyanlar

Artreverans

Asistan
Reaksiyon puanı
181
Arkadaşlar 1 yıldan beri sürekli kenara para atıyorum ama geçenlerde fark ettim para aynı para sonra bir arkadaşım kuveytürk bankanın altın hesabını oradan altın alabilirsin gibisinden bahsetti. Sizce nasıl yatırım yapabilirim. Fındık tarlası almayı düşünüyorum yada bir tarla alıp ona fındık eksem kaç yılda meyve alabilirim. Nasıl yatırım sistemleriniz var siz nasıl yatırım yapıyorsunuz biraz konuşmak istedim sizlerle.

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Paranı farklı farklı yatırım araçlarına bağlı tek bir yere bağlama. Altın dolar euro oynardım ben.

Tuxs

Asistan
Reaksiyon puanı
208
Kendimden örnek vereyim ben paramı altına yatırmıştım geçen yıl 1 tanesi 8.000 tl ediyordu şimdi 10.500 tl ediyor fakat aynı oranda bende fakirleşiyorum ve almak istediğim ev, araba fiyatları aynı oranda pahalılaşmıyor bile kat kat daha fazla pahalılaşıyor. Çıkmaz bir döngü gibi.

Kaansenn34

Doçent
Reaksiyon puanı
680
Paramı bankaya bağlamaya karşıyım ve çok paran olmadığı sürece iyi bir gelir kaynağı değil.

SinHa

Doçent
Reaksiyon puanı
767
Gümüş alın hocam. Hem birim olarak fazla alırsınız ileride de üzülmezsiniz. Hayvancılık yada tarım çok güzel işler lakin emek ister ilgi ister bilgi ister...

lordare

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,594
En iyi yatırım aracı bir yılda ne kadar kâr edeceğine bağlı olan yatırım aracıdır. Yüzde cinsine bağlayacaksın. Bir yılda paranı ikiye katlıyorsa o yatırım iyidir. Bir yıl sonra parana %15 civarı kâr getiriyorsa o yatırım kötüdür. Hele hele tarlayı konumundan dolayı uzak bir yerdeki tarla fiyatının dört beş katı fiyata alıyorsan onu yatırımdan bile saymam ben.
Altın ve dövize yatırmak istiyorsan Vakıf Katılım tavsiye ederim. Pek fazla şubesi yoktur ama kur farkı gece bile pek değişmez geceleri bile kâra geçebilirsin çok uyumlu bir kuru vardır.
Biraz yatırım biraz da uğraşabilirim zevk de olsun dersen Linda kaz civcivleri satın al evcil hayvan gibi büyüt hem zevk alırsın çünkü civcivler dünyanın en tatlı canlılarıdır, hem de eğer oturduğun yer müsaitse bir yıl sonra paranı ikiye üçe katlama ihtimali çok yüksek
Mesaj otomatik birleştirildi:

Arkadaşlar 1 yıldan beri sürekli kenara para atıyorum ama geçenlerde fark ettim para aynı para sonra bir arkadaşım kuveytürk bankanın altın hesabını oradan altın alabilirsin gibisinden bahsetti. Sizce nasıl yatırım yapabilirim. Fındık tarlası almayı düşünüyorum yada bir tarla alıp ona fındık eksem kaç yılda meyve alabilirim. Nasıl yatırım sistemleriniz var siz nasıl yatırım yapıyorsunuz biraz konuşmak istedim sizlerle.
Ordu'daysan fındık işine hiç girme Giresun'daysan fındık tarlası mantıklı ama yorar biraz