Sizce bu zamanda sistem toplamak mantıklı mı?

Bu konuyu okuyanlar

furkantc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Arkadaşlar sizce bu zamanda sistem toplamak mantıklı mı?
Sanki çoğu site stokları bilerek kaldırıyor ve fiyatları şişiriyorlar.
Sizin tahmininiz nedir yılbaşı sonrası stoklar yenilenir mi? Fiyatlar düşer mi? Yoksa acele edip almak mı gerek
Çok kararsızım sistem topluyacağım ama

aimnil

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
961
Arkadaşlar sizce bu zamanda sistem toplamak mantıklı mı?
Sanki çoğu site stokları bilerek kaldırıyor ve fiyatları şişiriyorlar.
Sizin tahmininiz nedir yılbaşı sonrası stoklar yenilenir mi? Fiyatlar düşer mi? Yoksa acele edip almak mı gerek
Çok kararsızım sistem topluyacağım ama
Ne kadarlik bir sistem düşünüyorsun?

aimnil

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
961
Fiyatlar çok artıyor ama bu aralar kampanyalar var bunlar bitince bir daha düşeceğini sanmıyorum :s ama belki bir ihtimal ekran kartları düşebilir o da yeni nesiller çıkinca ama onun da zamanı var daha

furkantc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Fiyatlar çok artıyor ama bu aralar kampanyalar var bunlar bitince bir daha düşeceğini sanmıyorum :s ama belki bir ihtimal ekran kartları düşebilir o da yeni nesiller çıkinca ama onun da zamanı var daha
yani yılbaşı sonrası stoklar yenilenmez mi acaba cunku cogu sirketin stokları yok ama yinede kararsızım yılbası sonrası zamda gelebilir hiç belli olmaz
sence hemen almam mı gerek

aimnil

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
961
yani yılbaşı sonrası stoklar yenilenmez mi acaba cunku cogu sirketin stokları yok ama yinede kararsızım yılbası sonrası zamda gelebilir hiç belli olmaz
sence hemen almam mı gerek
Stoklar yenilenmez ya virüsten dolayı pahalı, intel şuanda ucuz ama onların da anakartları pahalı. Işlemci Anakart böyle, ekran kartları çok pahalı ama onlara birşey diyemiyorum. Virüsten dolayı hiç olmadık markalar bile piyasa buldu stok yok :s
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bi de memleketimizde dolar yüksek malesef ve düşecek gibi durmuyor düşse bile fiyatlara yansitmazlar tahminim

furkantc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Stoklar yenilenmez ya virüsten dolayı pahalı, intel şuanda ucuz ama onların da anakartları pahalı. Işlemci Anakart böyle, ekran kartları çok pahalı ama onlara birşey diyemiyorum. Virüsten dolayı hiç olmadık markalar bile piyasa buldu stok yok :s
yani son olarak ne diyorsun almalımıyım yoksa beklemelimiyim :)
birde bu xfx ekran kartları nasıl sence

wittroc

44
Emektar
Reaksiyon puanı
11,194
Yılbaşı kampanyalarından faydalan. Büyük ihtimalle yılbaşından sonra fiyatlar artacak.

furkantc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Yılbaşı kampanyalarından faydalan. Büyük ihtimalle yılbaşından sonra fiyatlar artacak.
hocam sizce hazır sistem almak mı yoksa tek tek toplamak mı?
yılbaşı indirimlerinden faydalanalım dıyoruz da siteler bilerek stokları kapattılar :)

aimnil

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
961
yani son olarak ne diyorsun almalımıyım yoksa beklemelimiyim :)
birde bu xfx ekran kartları nasıl sence
Valla birşey diyemiyorum. Xfx iyi marka ama sıcak çalıştığını söyleyenler vardı. Şuan sıfır toplayacaksan mütevazi bir anakartla 10400f alinabilir seviyede. Ekran kartları için de indirim kovalayabilirsin o şekilde olabilir.

furkantc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Valla birşey diyemiyorum. Xfx iyi marka ama sıcak çalıştığını söyleyenler vardı. Şuan sıfır toplayacaksan mütevazi bir anakartla 10400f alinabilir seviyede. Ekran kartları için de indirim kovalayabilirsin o şekilde olabilir.
mütevazi bir anakartla 10400f verimli kullanamam işte o var.
xfx içinde bazı forumlarda iyi oldugunu bazılarında kötü diyorlar kararsız kaldım cunku en uygun ekran kartları bu markalar

wittroc

44
Emektar
Reaksiyon puanı
11,194
hocam sizce hazır sistem almak mı yoksa tek tek toplamak mı?
yılbaşı indirimlerinden faydalanalım dıyoruz da siteler bilerek stokları kapattılar :)
Hazır sistemleri cazip kılan toplamalardan bir tık daha ucuz olması. Hazır tercih edebilirsiniz.

furkantc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Hazır sistemleri cazip kılan toplamalardan bir tık daha ucuz olması. Hazır tercih edebilirsiniz.
hazır tercih edicem ama özelleştirilmiyor ki adamlar stok koymuyorlar:) bilerek saklıyorlar
mesela sistem yapmıs r5 1600 kullanmıs onu 3600 ile upgrade etmek istiyorum stoklarda yok diyor düşün yani koskoca firmanın stoğu yok :)
yoksa bende farkındayım ama nedense 1 hafta önce butun parcalar varken suan yok ve pahalı

aimnil

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
961
hazır tercih edicem ama özelleştirilmiyor ki adamlar stok koymuyorlar:) bilerek saklıyorlar
mesela sistem yapmıs r5 1600 kullanmıs onu 3600 ile upgrade etmek istiyorum stoklarda yok diyor düşün yani koskoca firmanın stoğu yok :)
yoksa bende farkındayım ama nedense 1 hafta önce butun parcalar varken suan yok ve pahalı
Hazır sistemler 3 sebepten ucuz, 1. si iade edilen ürünleri takıyorlar aralarında , 2. si satamadiklari 5 para etmez ürünleri arada sikistiriyorlar, 3. su fazla olan elindeki ürünleri çıkarıyorlar

Bence stok var ama ucuz satmak istemiyorlar ve yıl sonu indirimlerinin bitmesini bekliyor olabilirler

furkantc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Hazır sistemler 3 sebepten ucuz, 1. si iade edilen ürünleri takıyorlar aralarında , 2. si satamadiklari 5 para etmez ürünleri arada sikistiriyorlar, 3. su fazla olan elindeki ürünleri çıkarıyorlar

Bence stok var ama ucuz satmak istemiyorlar ve yıl sonu indirimlerinin bitmesini bekliyor olabilirler
büyük ihtimalle işte ondan yılbası sonrasını beklesem mi dedim de her an herşey olabilir fiyatlar fırlyadabilir

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Önümüzde ki süreçte doların düşeceğini veya PC parçalarının aşırı ucuzlayacağını düşümüyorum önümüzde ki 1 yıl için bence fırsatın varken topla.

furkantc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Önümüzde ki süreçte doların düşeceğini veya PC parçalarının aşırı ucuzlayacağını düşümüyorum önümüzde ki 1 yıl için bence fırsatın varken topla.
o zaman bu hafta içinde topladım topladım yılbası sonrası ne olur belli olmaz dediğin mantıklı aslında ama işte anlamadıgım neden stok yok :)
koskoca firmalar bana inandırıcı gelmıyor

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Hazır sistemleri incelemeni önerim toplamaya göre baya avantajlı oluyor büyük sitelerde veya satıcılarda.

Stok durumuna gelirsek önümüzdeki süreçte yeni ürünler çıkacaksa eskiye para vermeyim elimde kalır diye almıyor olabilir bazıları.

furkantc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Hazır sistemleri incelemeni önerim toplamaya göre baya avantajlı oluyor büyük sitelerde veya satıcılarda.

Stok durumuna gelirsek önümüzdeki süreçte yeni ürünler çıkacaksa eskiye para vermeyim elimde kalır diye almıyor olabilir bazıları.
hocam yukarıda da yazdım ama işte tek sorun hazır sistemleri özelleştirmek istiyorsun adam hazır sisteme r5 1600 koymus ozellestirip 3500 filan ekliyorum sepete atınca stok yok uyarısı veriyor yoksa bende farkındayım hazır sistemler mantıklı :)
Stok durumuda söyle sirketler tarafından yapılıyor saklıyorlar