Sizce bu cihaz fiyatına göre çok uygun değil mi?

Bu konuyu okuyanlar

berkanbey123

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Cihaz bu çok uygun geldi 7.100 tl felan özellikleri çok iyi mi bana mı öyle geldi arkadaşlar?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Özellikler:
  • 2.6 GHz Intel Core i7-9750H Six-Core
  • 16GB DDR4 RAM | 1TB PCIe M.2 SSD
  • 15.6" 1920 x 1080 144 Hz IPS Display
  • NVIDIA GeForce RTX 2060 GPU (6GB)

TR deki özellikler daha düşük hemde daha pahalı çözemedim ben neden böyle acaba?

berkanbey123

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Özellikleri itibariyle fiyatına göre çok uygun. Şaşırılacak bir şey yok burası Türkiye işte :)
Aynen ama ozaman burdan almak daha mantıklı ? burdan sipariş versem bi sıkıntı yaşarmıyım hiç almadım yabancı sitelerden ürün türkiyeye gönderirler mi acaba

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Aynen ama ozaman burdan almak daha mantıklı ? burdan sipariş versem bi sıkıntı yaşarmıyım hiç almadım yabancı sitelerden ürün türkiyeye gönderirler mi acaba
Yurt dışından alınan ürünler gümrüğe girer, gümrükten sonra ürüne vergi eklenir. Bu ürüne bir 2-3 bin TL vergi koyarlar herhalde. Yurt dışından gidip alınmadığı veya oradan bir akrabayla getirilmediği sürece pek mantıklı değil getirtmek.

Sarıca_46

Asistan
Reaksiyon puanı
68
2000 dolar türk lirasına çevirirsen 11.888, TL yapar.

Fakat vatan bilgisayarda 9.689 TL.
Detaylı bakmadım ama ekran kartı dışında aynı özellikler var gibi duruyor.

-Hepsiburada ise 8.999 TL

berkanbey123

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
RTX 2060 kartlı bir laptop için 9000 TL seviyesine çıkmak gerek. Asus'un iyi bir bilgisayarı vardı. Yukarıda atılan Lenovo ürünleri 1660 Ti ekran kartına sahip.

berkanbey123

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
RTX 2060 kartlı bir laptop için 9000 TL seviyesine çıkmak gerek. Asus'un iyi bir bilgisayarı vardı. Yukarıda atılan Lenovo ürünleri 1660 Ti ekran kartına sahip.
Asusun bi sağlam oyuncu laptobu vardı fx505du mu ne 1660Tİ vardı ama işlemcisi kötüydü bilirsiniz belki ryzen 3700 li olan 6 bin tl idi darboğaz yapabilir csgo gibi oyunları oynuyorum işlemci sağlam olması lazım

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Asusun bi sağlam oyuncu laptobu vardı fx505du mu ne 1660Tİ vardı ama işlemcisi kötüydü bilirsiniz belki ryzen 3700 li olan 6 bin tl idi darboğaz yapabilir csgo gibi oyunları oynuyorum işlemci sağlam olması lazım
Benim dediğim ürün bu. Ancak dediğiniz modeldeki ürünü bende tavsiye etmiyorum işlemci sebebiyle. Ancak aceleniz yoksa birkaç ay içerisinde AMD'nin yeni laptop işlemcileri piyasada olacak. Intel'e göre oldukça performanslı diyebilirim.

berkanbey123

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Benim dediğim ürün bu. Ancak dediğiniz modeldeki ürünü bende tavsiye etmiyorum işlemci sebebiyle. Ancak aceleniz yoksa birkaç ay içerisinde AMD'nin yeni laptop işlemcileri piyasada olacak. Intel'e göre oldukça performanslı diyebilirim.

Bütçem 3.000 7.000 arası en fazla 7.500 olur var mı güzel birşey?

https://www.monsternotebook.com.tr/... 5700 TL ye geliyor uygunmu sizce özellikler/

furkancix

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
25

Cihaz bu çok uygun geldi 7.100 tl felan özellikleri çok iyi mi bana mı öyle geldi arkadaşlar?

Özellikler:
  • 2.6 GHz Intel Core i7-9750H Six-Core
  • 16GB DDR4 RAM | 1TB PCIe M.2 SSD
  • 15.6" 1920 x 1080 144 Hz IPS Display
  • NVIDIA GeForce RTX 2060 GPU (6GB)

TR deki özellikler daha düşük hemde daha pahalı çözemedim ben neden böyle acaba?

Onun yerine casper excalibur öneririm. Fiyat olarak da özellik olarak da üstün performans sunuyor. Isınma gibi problemi de yok malum. Elimde lenovo vardı. Crysis3 açıyorum cayır cayır yanıyor

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Onun yerine casper excalibur öneririm. Fiyat olarak da özellik olarak da üstün performans sunuyor. Isınma gibi problemi de yok malum. Elimde lenovo vardı. Crysis3 açıyorum cayır cayır yanıyor

Bu ürünü almanın hiçbir mantıklı açıklaması yok. Bu fiyata 1650 saçmalık olur. RAM ve SSD sonradan arttırılabilir ama ekran kartı değiştirilemez.

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,380
Vergi konusuna gelirsek AB ülkelerinden %18 , AB dışındaki Amerika dahil tüm ülkelerden %20 gümrük vergisi alınıyor.
Amazon,Gearbest,Banggood gibi vergiyi hesaplayıp alan internet sitelerinden alınan yasaklı ürünler haricindeki tüm ürünlerin vergisi ödeme sırasında hesaplanıp ödeme tutarına eklenerek alınıyor.Bu şekilde gelen ürünlerin gümrük vergisi ödendiğinden tekrardan vergi uygulaması yapılmıyor.Aliexpress gibi ödeme sırasında vergi alınmayan internet sitelerinden gelen ürünlerin vergisi paket üzerindeki tutara göre hesaplanması gerekiyor. Ama buradaki gümrük memurları boyutuna bakılmaksızın gümrük memurunun dikkatini çeken ürünlerin vergisi hesaplanmayıp tebligat gönderiyorlar.Diğer ürünleri ise genellikle Türkiye'deki muadil ürünleri baz alarak hesaplıyorlar.Çünkü vergi düzenlemesine göre içerisinden fatura çıkmayan ürünlerin vergi tutarını hesaplama gümrük memurunun yetkisine verilmiş.Yani 5 tl olan ürüne 7 tl vergi kesebilir.Nasıl oluyor derseniz normalde 5 tl ürünün 1 tl vergisi olmalı ama dedim ya ülkemizdeki muadil ürüne bakıyor o da 35 tl bu tutarın %20 sini alıyor oluyor size 7 tl vergi.İtiraz etseniz bile PTTnin posta dağıtım ile gümrük birimi arasındaki koordinasyon olmadığından ürün geldiği ülkeye geri gönderiliyor ya da gümrüğe terk ediliyor.Kısacası vergiyi ödeme sırasında alan sitelerden laptop alınca elinize direkt ulaşır ama ödeme sırasında vergi almayan sitelerden alırsanız tebligat gelir gerekli belgeleri tebligatta yazan mail adresine atarsınız hesaplama yapılır yeniden vergi için ve ürün size gönderilir.PTT olduğu için en az 15-20 gün bunun için beklersiniz.Ya da en mantıklısı yurtdışından biri ile getirtmek bu sayede vergiden kurtulursunuz.