Sizce Android mi iOS mu?

Android mi, iOS mu?

• Kullanılan toplam oy
    42
  • Anket kapatılmış .

Bu konuyu okuyanlar

by efsane

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Bence iOS.

Çok sığ bir yaklaşım olacak belki ama, ben aradaki farklı Bilgisayar ile Konsola benzetiyorum.

Konsol ile, sadece oyun oynayabilir ve medya oynatabilirsiniz. Çok uzun süre, bir önceki yıla yakın performans alırsınız, çıkan herhangi bir oyunu oynayamaz mıyım acaba diye düşünmezsiniz.

Bilgisayarı ise sürekli güncellemeniz gerekir, parçalarının analizini gerçekten iyi yapmanız gerekir. Bence Android Bilgisayar toplama, iOS ise konsol alma.

Renkler ve zevkler.

Ama ben inş. iPhone 7 Plus alarak konsol dünyasına adım atacağım. :D

M

Murat Burç

SDN Okuru
Bence iOS.

Çok sığ bir yaklaşım olacak belki ama, ben aradaki farklı Bilgisayar ile Konsola benzetiyorum.

Konsol ile, sadece oyun oynayabilir ve medya oynatabilirsiniz. Çok uzun süre, bir önceki yıla yakın performans alırsınız, çıkan herhangi bir oyunu oynayamaz mıyım acaba diye düşünmezsiniz.

Bilgisayarı ise sürekli güncellemeniz gerekir, parçalarının analizini gerçekten iyi yapmanız gerekir. Bence Android Bilgisayar toplama, iOS ise konsol alma.

Renkler ve zevkler.

Sığlığın zirvesi.
Şayet alırsan iOS 11 yükleme telefona ne oldu böyle dersin. :D
Bir aralar 2. el uygun fiyata getirirsem o telefonu alayım mı diye düşündüm İkinci el meselesini @pisst0n a cihazını kaça satarsın diye bile sordum. :D. Sonra 7 Plus'dan S7'ye geçen bir abimizin şu yorumu aklıma geldi.
7 Plus'dan S7'ye geçtim. Cebime para kaldı çünkü S7, 7 Plus kadar stabil, kamerası ondan iyi üstelik ucuz. 7 Plus şarj olmak bilmiyordu. S7 mis gibi 1.30 saatte full.

Ben giriyorum şimdi söze
3.5 Saatte şarj oluyor o naçizane konsol. O konsol ki o kadar rezil rüsva bir işletim sistemine ve o kadar rezil bir şirkete sahip ki o kadar az donanım çeşitliliğinde bile bazı işletim sistemi güncellemelerinde patlıyor. :D Benim yorumum yani objektif bir yorum kızmasın değil mi? :D

BabaSchtroumpf

Asistan
Reaksiyon puanı
28
ikisininde birbilerine gore arti ve eksileri var klasik cevabida vermicem cunku bu kisiye gore degisir ben sahsen uzun zamandir ios kullanmis biri olarak android diyorum ama ios'ta banka uygulamalarini gonlum rahat bi sekilde kullanirken android'te biraz tedirgin olmustum buda ios'un kapali bi sistem olusu binaenaleyh android'e gore daha guvende hissetmen olabilir.

Zaptoss02

Doçent
Reaksiyon puanı
102
Bence android.
Bence iOS.

Renkler ve zevkler.

Android pc ve herşey yapılıyor hatta konsol bağlanılabiliyor ama ios hep konsol sadece konsol kısıtlıyor

lgsever

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,458
sizce andıroidmi ios mu neden
Android
Neden çünkü önceden ios un bir çok avantajı vardı kamerası iyiydi kasmıyordu yenilik getiriyordu falan ama artık bu konularda artık android kesinlikle ama kesinlikle daha iyi

Reaksiyon puanı
140
Bence iOS.

Renkler ve zevkler.

Kesinlikle katılmıyorum ios stabil olabilir ama her güncellemede kullanıcılar memnun kalmıyor. Android maksimum 2 dev güncelleme alıyor ama en azından sıkıntı çıkmıyor ayrıca android bu oyunu oynatamaz diye bir düşünce olacağınıda sanmıyırum
--- Gönderi Güncellendi ---
Bence iOS.

Renkler ve zevkler.

Kesinlikle katılmıyorum ios stabil olabilir ama her güncellemede kullanıcılar memnun kalmıyor. Android maksimum 2 dev güncelleme alıyor ama en azından sıkıntı çıkmıyor ayrıca android bu oyunu oynatamaz diye bir düşünce olacağınıda sanmıyırum

by efsane

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Android pc ve herşey yapılıyor hatta konsol bağlanılabiliyor ama ios hep konsol sadece konsol kısıtlıyor

Buna itirazım yok. Ama ben kullandığım cihazın, kullandığım cihaz olarak kalmasını istiyorum. Ben Android düşmanı değilim, 3 yıl Note 4 kullandım.

Sığlığın zirvesi.
Şayet alırsan iOS 11 yükleme telefona ne oldu böyle dersin. :D
Bir aralar 2. el uygun fiyata getirirsem o telefonu alayım mı diye düşündüm İkinci el meselesini @pisst0n a cihazını kaça satarsın diye bile sordum. :D. Sonra 7 Plus'dan S7'ye geçen bir abimizin şu yorumu aklıma geldi.
7 Plus'dan S7'ye geçtim. Cebime para kaldı çünkü S7, 7 Plus kadar stabil, kamerası ondan iyi üstelik ucuz. 7 Plus şarj olmak bilmiyordu. S7 mis gibi 1.30 saatte full.

Ben giriyorum şimdi söze
3.5 Saatte şarj oluyor o naçizane konsol. O konsol ki o kadar rezil rüsva bir işletim sistemine ve o kadar rezil bir şirkete sahip ki o kadar az donanım çeşitliliğinde bile bazı işletim sistemi güncellemelerinde patlıyor. :D Benim yorumum yani objektif bir yorum kızmasın değil mi? :D

Bak, şu var. Kaç saatte şarj olduğundan çok şarjı full iken beni kaç saat götürdüğü önemli. Ben günün çoğunda bilgisayar başındayım, benim şarja ihtiyacımla dışarıda dolaşan biri aynı değil.

Ayrıca güncelleme ile Sony ps4'ü bile batırıyor.

Üzgünüz, bu Android sürümünü desteklemiyor hatasını almadınız mı hiç? :D

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
sizce andıroidmi ios mu neden
Bence Symbian. :D
Neyse gelelim konuya. Arkadaşlar bu konu görecelidir. Kişiden kişiye değişebilir. Yani birisi IOS'u sevebilirken diğer birisi de Android'i sevebilir.
Bana göre Android kullanımı kolay olan bir işletim sistemi. IOS'lu bir telefon kullanmadığım için IOS hakkında konuşamayacağım. Belki de Iphone'um olsa övgüyle bahsederdim. Ama dediğim gibi bu konu görecelidir, zamana ve kişiye göre değişebilir.

gorkemmalp

Asistan
Reaksiyon puanı
38
Bence de hiç düşünmeden Android ama nedenlerini yazmıcam sonra kavga çıkıyor. [emoji23]

M

Murat Burç

SDN Okuru

@by efsane sen de oku lütfen bunu :D Hatta üşenmeden hepsini oku
Adamlar 7 Plus'u bile hallettiler iOS 11 ile.
Zamanında benle çok sert iOS- Android kavgasına giren, şu dediklerimi dediğimde mükemmel iOS işletim sistemine bunlar olmaz diyen bugün 7 ve 7 Plus kullanıcları kulübünde kendi kullandıkları 7 ve 7 Plus'da iOS 11'e geçtiler ve diğer 7 kullanıcılarına iOS 10.3.3'de iseniz iOS 11'e geçmek gibi bir hata yapmayın diyorlar . :D Bu adamların forumda iOS karşıtlığım için söylemedikleri kötü söz ve hakaret kalmadı :D Zamanında benimle Android ve iOS hakkında dalga geçen bir kullanıcı şuan 7 Plus'u bırakıp Note 8'e geçme arefesinde bana Note 8 hakkında sorular soruyor :D gerek iOS'dan gerek Apple'dan dolayı :D
iOS balon işletim sistemi alt yapı olarak Androidden daha az kaynak tüketiyor olabilir ama her güncellemede patlıyor :D Bunu hep dedim hep diyeceğim :D Android bugün Berkin Bozdoğanın dediği gibi Ehveni Şer olabilir ama diğerlerinden iyi olduğu bir gerçek :D
Üzgünüz, bu Android sürümünü desteklemiyor hatasını almadınız mı hiç?
iOS'da uygulamayı kullanırsın güncelleme gelir fakat uygulamayı yüklemek için işletim sistemini kurman gerekir. Kurmazsan uygulamayı kullanamaz kurarsanda cihazın sürünür :D
Bilgisayar başındayım falan diyorsun. Senin bilgisayar başındayımın tanımı evden çıkmıyorum demek gibi bir şey değil mi? :D
Bir telefona o kadar para yatıracağına iPad Pro 10.5 al. Yanına da Orta halli bir android cihaz al . Veya git OnePlus 5 ,U11 felan al. iPad Pro kamerası iPhone 7 ile eşdeğer. Telefonunun yenileyeceğine iPad Pro al ve kullan. O cihazdaki işlem ve GPU performansı şuan X, Note 8 ve Mate 10 Pro'da yok. Git bir tane de Apple Pencil al kullan. 7 Plus'a o parayı gömme

Mustafa Deliktaş

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,239
Konsol ve pc olayına girmeden söyleyeyim, bastırarak söylüyorum KULLANMASINI BİLENE android. Kalkıp anlamayan birine versen en yeni android cihazı, ne yapar ne eder bir şekilde bozarsa ya da virüs bulaştırırsa bu tamamen androidin değil kişinin de sorunudur. Bu teknolojiyi çok sonradan tanıyan ve çok ilgili olmayan insanlara zaten asla android önermem, ios öneririm ama ben oyumu androidden yana kullanıyorum.
Güvenlik konusunda söyleyeceklerim bunlar.
Stabiliteye gelecek olursak androidin o konuda ios a yaklaştığını hatta limitini aldığını (sözelciler iptal :D ) bile söyleyebilirim :)

Ve siz değerli forum üyelerinin dikkatini çekerim ki cihaz değil işletim sistemi karşılaştırılıyor burda yanlış tartışmalara girmeyelim lütfen :)

Reaksiyon puanı
140
Konsol ve pc olayına girmeden söyleyeyim, bastırarak söylüyorum KULLANMASINI BİLENE android. Kalkıp anlamayan birine versen en yeni android cihazı, ne yapar ne eder bir şekilde bozarsa ya da virüs bulaştırırsa bu tamamen androidin değil kişinin de sorunudur. Bu teknolojiyi çok sonradan tanıyan ve çok ilgili olmayan insanlara zaten asla android önermem, ios öneririm ama ben oyumu androidden yana kullanıyorum.
Güvenlik konusunda söyleyeceklerim bunlar.
Stabiliteye gelecek olursak androidin o konuda ios a yaklaştığını hatta limitini aldığını (sözelciler iptal :D ) bile söyleyebilirim :)

Ve siz değerli forum üyelerinin dikkatini çekerim ki cihaz değil işletim sistemi karşılaştırılıyor burda yanlış tartışmalara girmeyelim lütfen :)
Cihaz değil işletim sistemi konuşuluyorda cihaz olmasa işletim sistemine ne gerek kalacak işletim sisteminin telefon üzerindeki performansı önemli bizim için

Mustafa Deliktaş

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,239
Cihaz değil işletim sistemi konuşuluyorda cihaz olmasa işletim sistemine ne gerek kalacak işletim sisteminin telefon üzerindeki performansı önemli bizim için
Evet ama kalkıp da replika s3 mini cihazının androidi ile son model üst düzey amiral gemisinin Android 7sini bir tutamazsın ki ?

M

Murat Burç

SDN Okuru
upload_2017-10-21_22-44-55.png
e
:D
Süper müper iOS işletim sistemi.
3300 TL'lik cihazdda bile korku yaşatıyor :D
Sonra derler Stabilite ve kararlılık iPhone almamızın başlıca sebepleri.
Bazıları da inanır işte :D :D

Reaksiyon puanı
140
Ekli dosyayı görüntüle 28950e
:D
Süper müper iOS işletim sistemi.
3300 TL'lik cihazdda bile korku yaşatıyor :D
Sonra derler Stabilite ve kararlılık iPhone almamızın başlıca sebepleri.
Bazıları da inanır işte :D :D
İosun bi adı çıkmış yok şöyle mükemmel yok şöyle stabil aslında fos bence. İosçuların sığındığı bir laf bu

Reaksiyon puanı
258
7 Plus'ı halletmek derken?? Saçmaş saçma yorum yazmaya bayılıyorsunuz.Gayet sağlam bir telefon şuanda..

mia.wallace

Doçent
Reaksiyon puanı
230
IOS şu kapalılık inadından az bişey vazgeçse gayet iyi olacak aslında. Documents olayı bayağı iyi oldu biraz daha benzetseler rakipsiz olabilir

teknikercnyt

Müdavim
Reaksiyon puanı
250
“Sizin os’unuz kim?”

Evet bu sorunsalın,bu bilmecenin,bu dilemmanın cevabı bu sorunun yanıtında gizli.!!!

hiç şaşırmanıza “yav arkadaş nasıl olabilir?!!!” demenize(duyar gibiyim),”inanamıyorum!Nasıl olduda ben daha önce bunu bulamadım,çözemedim??!!!” şeklinde hayıflanmanıza hiç gerek yok.olabilir insanlık hali,herşeyi o anda göreceğiz,bileceğiz diye bir kuralda yok.

Lafı fazla uzatmadan gelelim sorumuzun cevabına:

Şimdi herşeyden önce odamıza(varsa),yada kimsenin olmadığı evde bir yere çekiliyoruz(aksi taktirde sorumluluk kabul etmiyorum) ve yukarıda en başta belirttiğim soru cümlesini tekrar tekrar ama son derece hızlı (burası çok önemli,can alıcı nokta) bir şekilde tekrarlıyoruz.(kelimeleri yapabiliyorsanız tümleştirin).ilk etapta kurduğumuz soru cümlesinde anlam aramamıza gerek yok.nasılsa kendiliğinden çıkacak. (takriben 15-20 hızlı tekrar.kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.ortalama bir insan üzerinde test edilmiştir).ve evet cevabı duyar gibisiniz değil mi?

Mod arkadaşlar konu başlığına büyük harflerle(hep öyle oluyoya) [ÇÖZÜLDÜ...] ibaresini rica etsem ekleyebilir miyiz?

M

Murat Burç

SDN Okuru
“Sizin os’unuz kim?”

Evet bu sorunsalın,bu bilmecenin,bu dilemmanın cevabı bu sorunun yanıtında gizli.!!!

hiç şaşırmanıza “yav arkadaş nasıl olabilir?!!!” demenize(duyar gibiyim),”inanamıyorum!Nasıl olduda ben daha önce bunu bulamadım,çözemedim??!!!” şeklinde hayıflanmanıza hiç gerek yok.olabilir insanlık hali,herşeyi o anda göreceğiz,bileceğiz diye bir kuralda yok.

Lafı fazla uzatmadan gelelim sorumuzun cevabına:

Şimdi herşeyden önce odamıza(varsa),yada kimsenin olmadığı evde bir yere çekiliyoruz(aksi taktirde sorumluluk kabul etmiyorum) ve yukarıda en başta belirttiğim soru cümlesini tekrar tekrar ama son derece hızlı (burası çok önemli,can alıcı nokta) bir şekilde tekrarlıyoruz.(kelimeleri yapabiliyorsanız tümleştirin).ilk etapta kurduğumuz soru cümlesinde anlam aramamıza gerek yok.nasılsa kendiliğinden çıkacak. (takriben 15-20 hızlı tekrar.kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.ortalama bir insan üzerinde test edilmiştir).ve evet cevabı duyar gibisiniz değil mi?

Mod arkadaşlar konu başlığına büyük harflerle(hep öyle oluyoya) [ÇÖZÜLDÜ...] ibaresini rica etsem ekleyebilir miyiz?
Mum yakmaya gerek var mı?
Şuanda kullanıyorum.
Ben de alacağım 7P 128'in ikinci el fiyatları ne kadar olur :D