Sizce 2019-2020'nin En İyi Telefonu Hangisi?

Bu konuyu okuyanlar

Reyzingen

Asistan
Reaksiyon puanı
193
En İyi Telefon Ödülü Kimin Olmalı?

Not:Biliyorum henüz 2020 bitmedi ve hala çıkıcak bir çok telefon var fakat ben yine de sormak istedim

M

Murat Burç

SDN Okuru
Şuan için telefon seçme hakkı verseler Xperia 1 Mark 2'yi seçerdim diye düşünüyorum. iPhone 11 Pro Max de olabilir.

alpotter

Profesör
Reaksiyon puanı
4,115
Oppo Find X2 Pro
Not:Herhangi bir xiaomi modeli söyleyeni ciddiye almama hakkına sahipsiniz :D

Cvnmrt

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,942
Oppo Find X2 Pro ya da iPhone 11 Pro Max

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Benim önceliklerimi ele alırsak (performans ve video) şahsen iphone 11 serisi hala birinciliğini koruyor.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Hocam o telefona göre donanımı düşük ve ekran çözünürlüğü kat kat düşük Galaxy A20 kullanıyorum. 4000Mah batarya bulunuyor 1 günü çıkarıyor. Bu yüzden merak ettim SD 865 çok iyi bir işlemci. Haliyle yük altındada Exynos 7884'e göre daha çok şarj yemesi muhteleldir. Üstüne birde 4K ekran eklenince. Sormak istedim.
Her cihazın optimizasyonu bir mi?

Reaksiyon puanı
7,997
Hocam o telefona göre donanımı düşük ve ekran çözünürlüğü kat kat düşük Galaxy A20 kullanıyorum. 4000Mah batarya bulunuyor 1 günü çıkarıyor. Bu yüzden merak ettim SD 865 çok iyi bir işlemci. Haliyle yük altındada Exynos 7884'e göre daha çok şarj yemesi muhteleldir. Üstüne birde 4K ekran eklenince. Sormak istedim.
İşlemci güçlenince gücü çekmesi artar ama doğru orantılı olarak artmaz. Amiral gemisi klasmanında güç yönetimi gayet başarılı oluyor. Ek olarak Sony'de yazılımda düzgün çalıştıysa çok bir sorun olmaz.

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Galaksi Note20 Ultra! (Dikkat edin, S20 demedim.) :)
Daha iyisi var diyenin alnını karışlarım! :D

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Abi S20 ailesinin hepsini kullandım.Burada cihaza sallayanlar ellerine alıp kullansalar emin ol cihazı övgülere boğacaklar.Benim kızdığım nokta 2-3 video izleyip gaza gelerek sallıyorlar ya en çok da ona uyuz oluyorum.

Son düzenleyen moderatör:

Reyzingen

Asistan
Reaksiyon puanı
193
Abi S20 ailesinin hepsini kullandım.Burada cihaza sallayanlar ellerine alıp kullansalar emin ol cihazı övgülere boğacaklar.Benim kızdığım nokta 2-3 video izleyip gaza gelerek sallıyorlar ya en çok da ona uyuz oluyorum.
s20 plus nasıl?

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
Hangi noktada çuvalladı? merak ediyorum.
Kameradaki odak sorunları,geçen seneki cihazlara göre çok çirkin ve ucuz arka tasarım, geçen seneki cihazlardan daha kötü hdr aralığı,gereksiz 8k 24fps video yerine 4k60fps de Eis,HDR çalışsaydı daha iyi olurdu,exynos 990 ın rakiplerinin gerisinde olması ve ısınma sorunları. Umarım Note 20 Ultra ile exynos 990 dışındaki bütün sorunlar çözülür.

Son düzenleme:
M

Murat Burç

SDN Okuru
120HZ ekrana sahip cihaz oyunları 40-50 FPS'de çalıştırıyor. Muadili Snapdragon'a göre daha fazla pil tüketip, daha kötü kamera deneyimi sunuyor.

8K video diyor açıyı eşşek gibi kırpıyor.

Kamera sensörü ele ayağa düşmüş. Mi Note 10, Mİ10, S20 Ultra aynı 108 MP'lik sensöre sahip.

1400 dolarlık cihazın 5G'li ayrı modelini yaptılar. Türkiye'deki modelde de 5G yok.

Son düzenleyen moderatör:

reisemre57

Doçent
Reaksiyon puanı
307
elbette iphone 11 pro max.bunu dememin sebebi bir telefonda ne kadar özellik olduğundan ziyade bir telefonda bulunan özelliklerin ne seviyede çalıştığı. Bence şu an piyasada barındırdığı özellikleri en iyi çalıştıran iPhone 11 Pro Max.

Son düzenleme:

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Kameradaki odak sorunları,geçen seneki cihazlara göre çok çirkin ve ucuz arka tasarım, geçen seneki cihazlardan daha kötü hdr aralığı,gereksiz 8k 24fps video yerine 4k60fps de Eis,HDR çalışsaydı daha iyi olurdu,exynos 990 ın rakiplerinin gerisinde olması ve ısınma sorunları. Umarım Note 20 Ultra ile exynos 990 dışındaki bütün sorunlar çözülür.
Kamerada odak sorunu bir tek ultrada vardı oda son güncelleme ile düzeldi.Tasarım konusunda bir çok cihazdan iyi.Takmışsın hdr a geçen S20 plus ile fotoğraf çektim.Hdr sorunu falan görmedim.8k da haklısın.Şu an için bence gereksiz 8k yerine 4k 120 FPS olabilirmiş.4k 60 fps de ois de eis de çalışıyor.S20 ailesinin 4k 60 fps de video stabilizasyonu hiç bir android amiral gemisinde yok.İphone 11 ailesi ile stabilizasyon konusunda kafa kafayalar.Exynos 990 kas gücü olarak rakiplerinin gerisinde ama gündelik kullanımda batarya dışında bunu anlayabiliyormusun? Isınma sorunu ilk çıktığında vardı ama son güncellemelerle S20 ailesinin ısı olayı diğer cihazlar gibi.S20 ailesini beğenmeyebilirsin buna itirazım yok saygı duyarım ama yorum yapmak için yorum yapmayın.Cihazı elinize alın, kullanın,son halini görün sonra yorum yapın.
Mesaj otomatik birleştirildi:

S20 plus gayet iyi bir cihaz.120 Hz ın pil tüketimini düşündüğümüzde Düz S20 yerine bataryaya önem veren birinin S20 plus alması daha mantıklı.

Son düzenleme:

Kaansenn34

Doçent
Reaksiyon puanı
680
Hocam ben kimsenin fanboyu değilim dert etmeyin. Fikrimi birazdan ileteceğim haksız gördüğünüz veya yanlış gördüğünüz nokta varsa düzeltin.Her markanın artısı eksisi var elbet bu kadar gerilmeyin. :)

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
Kamerada odak sorunu bir tek ultrada vardı oda son güncelleme ile düzeldi.Tasarım konusunda bir çok cihazdan iyi.Takmışsın hdr a geçen S20 plus ile fotoğraf çektim.Hdr sorunu falan görmedim.8k da haklısın.Şu an için bence gereksiz 8k yerine 4k 120 FPS olabilirmiş.4k 60 fps de ois de eis de çalışıyor.S20 ailesinin 4k 60 fps de video stabilizasyonu hiç bir android amiral gemisinde yok.İphone 11 ailesi ile stabilizasyon konusunda kafa kafayalar.Exynos 990 kas gücü olarak rakiplerinin gerisinde ama gündelik kullanımda batarya dışında bunu anlayabiliyormusun? Isınma sorunu ilk çıktığında vardı ama son güncellemelerle S20 ailesinin ısı olayı diğer cihazlar gibi.S20 ailesini beğenmeyebilirsin buna itirazım yok saygı duyarım ama yorum yapmak için yorum yapmayın.Cihazı elinize alın kullanın,son halini görün sonra yorum yapın.
S20 Ultra hakkında konuşuyoruz zaten. Son güncelleme ile düzelmedi hala videolarda odaklama sorunları var. Evet,eskisi kadar çok değil ama hala var. Cihazı inceledim ve 4k60fps de eis i de hdr ı da kapatıyor. YouTube daki videolara göre 4k60fps de dediğim gibi eis ve hdr ı kapatıyor.Birtek sizden duydum S20 Ultra 4k60fps de eis ve hdr ı çalıştırdığını.4k60fps de stabilizasyonu iPhone 11 kadar iyi değil. Kamera olarak sd865 versiyonundan daha kötü ve oyunu ilk 10dk çok iyi bir şekilde çalıştırıp daha sonra ise ısınıp geçen seneki s10 nun exynos versiyonundan bile daha düşük fps veriyor. Yeni çıkan bir amiral gemisi,geçen seneki amiral gemisinden bazı konularda daha kötü olması saçma.

Son mesajlar