Siz olsanız ne yapardınız?

Bu konuyu okuyanlar

slmnbjk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar,

Çok arada kaldığım bir konu var. İşin içinden çıkamadım. Konuyu buraya açarak fikirlerinizi almak istiyorum.

Durumumu açıklayayım ona göre sizlerin görüşlerinizi bekliyorum. Bilgisayar Mühendisiyim. İşim gereği sistemde herhangi bir sıkıntı olduğunda direk müdahale eden ekipteyim. Bu yüzden gece gündüz bir sıkıntı olduğunda şirketteki bilgisayara bağlanıp müdahale etmemiz gerekiyor.

Kullandığım kişisel bilgisayarım (Dell L502x) artık eskidi. İşimi görüyor ama herhangi bir oyun oynayamıyorum çünkü ekran kartı yüzünden donma oluyor. Değiştirmeyi planlıyorum ancak bu sıralar değil.
Şimdiki bilgisayarım da araştırmalarımı yapıyorum,haberleri okuyorum, dizi ve film izliyorum, şirket bilgisayarına vpn yapıp çalışıyorum.

İpad pro(9.7 inch) alıp şu an bilgisayarda yaptığım dizi-film, araştırma gibi işlemleri yapayım, dışarıda olduğum zamanlarda bile yanımda olsun sitede herhangi bir sıkıntı olduğu zaman hemen şirket bilgisayarına vpn yapıp mobiliteliğimi arttırırım diye düşünüyorum.

Arada kaldığım konuya gelince; ipad pro (9.7 inch) bu kadar yüksek ücret ödemek mantıklı mı benim durumumdaki biri için? Şimdi alayım 4-5 sene en azından ben taşısın istiyorum. Yoksa bu kadar yüksek ücret ipad pro için vermeyip bilgisayar mı alayım? yada şu anki bilgisayara takviye yapıp ipad mini retina veya mini 4 alıp devam mı edeyim?

Sizlerin tavsiyesi ne olurdu? Yüksek ücretine rağmen ipad pro alıp uzun süre kullanabilirsin arka bakma fiyatı yüksek ama sıkıntı yaşamaz 4-5 sene yeter, ilerleyen zamanlarda da pc'yi değiştirmek mantıklı mı olur dersiniz yoksa bu kadar ücret vermeye gerek yok al ipad mini 2veya4 o da işini görür mü diyorsunuz?

Şimdiden cevaplar için çok teşekkür ederim.

RK7

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Ben olsam butceniz ölçüsünde bir bilgisayar alırdım. Çünkü mobil platformdaki cihazlar gerek akıllı telefon gerekse tabletler, bilgisayarlar kadar hem uzun ömürlü hem de işlevsel değiller. Ikinci el bir ipad mini isinizi görecektir düşüncesindeyim. Yatiriminiz bilgisayara olmalı bence.