Siz olsanız ne yapardınız mantıken ?

Hangi yatırım yöntemi ?

• Sabit ve yüksek faizli mevduat hesabına yatır

Kullanılan: 0 0.0%
  • Kuveyttürk altın katılım hesabı aç %85 kar payından yararlan

• Hisse senedi al sat takip et paranı katla

• Paranı bireysel emeklilik ile değerlendir %25 devlet katkı payından yararlan

• Paranın bir kısmı ile altın al unut bir kısmıyla bireysel emeklilik yap

• Paranın bir kısmı ile hisse senedi al unut kalan kısmını bireysel emeklilik ile değerlendir

• Kullanılan toplam oy
    5

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
2,554
Uzun süredir borçları ödemekle uğraştım nihayet sıfırlandı ihtiyaçları da aldım ancak şuan bir birikimim yok.Nisanda sezon açılacak büyük ihtimalle asgari ücret verecekler yine kalacak yer ve yemek onlardan olacağı için aylık 2000tlyi kenara koyabilirim.Birikim için hedefim en az 5 yıl olacak şekilde düşünüyorum fakat siz de biliyorsunuz ki tl sürekli değer kaybediyor böylece saf toplama ile paranın alım gücü zamanla düşeceğinden bir mantığı yok gibi.Bu konuyu biraz araştırdım değişik yatırım yöntemleri var tabi riskleri de.Yukarıya anket ekleyeceğim seçtiğiniz şıkkın mantıklı sebebini açıklarsanız memnun olurum.Bir de sdn üyelerinden bir tavsiye alayım dedim ☺️

crna

Asistan
Reaksiyon puanı
192
Bu konuyu actigin icin teskkur ederim. Benim param olursa evde sakliyordum cok ilginc ama sayende gozum acildi ve farkli yerlere yonelmek gerektigini dusundum hayat boyu altin maltin para iliskisini anlayamadim.

crow88

Dekan
Reaksiyon puanı
3,129
Durumun düzelmiş ,geçmiş olsun,yukarıdaki seçeneklere oy vermedim,benimki kısa basit.
1-her ay 1 çeyrek altın,yada yarım altın al(ihtiyaç anında bozdurması kolay olur,ihtiyacın kadar satarsın(bankaya yatarsa ,yarın ne olacağı belli olmaz,para olarak sana vermeye kalkarlar))
2-altın aldıktan sonra kalan fazla varsa 15 TL kadar yada miktarını kendin belirlediğin kadar ,elinin altında dar anlar için nakit para biriktir(banka hesabında olsun )
3-şunu da yaparsın,eğer altın birikimi belli miktara ulaştımı(altın 3 yükselir 1 düşer,ama hep yükselir,arsa ,ev almaya çalış(evin,arsan varsa sıkıntı yok.
not:Ben yapamadım,ortamım,durumum olmadı,ama izlediğim ,yaşadıklarım bana bunları öğretti(ayrıca altını her zaman satarsın,miktarı kadar mal,borç karşılı ödeyebilirsin(takas türü)Altın her devirde,her zaman iş yapar.

Reaksiyon puanı
2,554
Durumun düzelmiş ,geçmiş olsun,yukarıdaki seçeneklere oy vermedim,benimki kısa basit.
1-her ay 1 çeyrek altın,yada yarım altın al(ihtiyaç anında bozdurması kolay olur,ihtiyacın kadar satarsın(bankaya yatarsa ,yarın ne olacağı belli olmaz,para olarak sana vermeye kalkarlar))
2-altın aldıktan sonra kalan fazla varsa 15 TL kadar yada miktarını kendin belirlediğin kadar ,elinin altında dar anlar için nakit para biriktir(banka hesabında olsun )
3-şunu da yaparsın,eğer altın birikimi belli miktara ulaştımı(altın 3 yükselir 1 düşer,ama hep yükselir,arsa ,ev almaya çalış(evin,arsan varsa sıkıntı yok.
not:Ben yapamadım,ortamım,durumum olmadı,ama izlediğim ,yaşadıklarım bana bunları öğretti(ayrıca altını her zaman satarsın,miktarı kadar mal,borç karşılı ödeyebilirsin(takas türü)Altın her devirde,her zaman iş yapar.
Zaten büyük ihtimalle altın olacak gibi çünkü kalacağım yer lojman olacağı için yastıkaltı olmaz gram şeklinde bankada birikir.Gerçi Kuveyttürk fiziki altın veren tek banka sanırım çeyrek altın da birikebilir hesapta.

Reaksiyon puanı
2,554
Her ay aynı miktar para ile seçilen güvenilir bir şirketin senedini almak sonra da aldığın bütün seviyelerin üstüne çıkınca satmak uzun vadede en mantıklısı ve sanırım öyle yapacağım.

Ferit Çelebi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
36
şu an herkes ya altın ya da dövizle uğraşıyor ben mesela daha çok eur usd parite ile işlem yapıyorum zaten piyasada bu daha yaygın

Reaksiyon puanı
2,554
Corona sağolsun bütün planlar suya düştü oteller kapalı olduğu için işsiz kaldım.Elimde para da kalmadı geleceğe dair umudum da.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Ziraat katılım altın hesabı

Kendi adıma konuşursak bu konularda ağır devletçiyim. Ziraat ve halk bankası dışında kullanmam.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Corona sağolsun bütün planlar suya düştü oteller kapalı olduğu için işsiz kaldım.Elimde para da kalmadı geleceğe dair umudum da.
Hayda. Geçmiş olsun. İnşallah daha hayırlısı gelir.

crow88

Dekan
Reaksiyon puanı
3,129
Teşekkür ederim murat ayağımı attığım sektör batıyor nasıl bir iştir anlamadım gitti.Turizm heleki Antalya tarafları oteller dolup taşıyordu resmen ordan yürüyelim dedik o da olmadı insan kadersiz olmasın ne denir ki.
yanlış anlama ama şu anki bulunduğun duruma şükret,sanırım evli değilsin,borcunda yok,o zaman senden zengini de yok,inan gün kazanıp ,gün yiyenler,kredi borcu olanlar(sende yeni kurtuldun(borcun varken bu durum olsaydı nasıl olurdun)) sabırlı ol dostum.
Turizm sektörü rulet masası gibidir,benim çocuğumda 4 yıllık turizm seyahat bölümü mezunu ama çalışmayı bıraktı ,sektör değiştirdi,Turizm işi beton sektörü gibi(Karadeniz in denizi gibi,nerede ne zaman hava bozar belli değil)
Farklı sektör denemeye bak,en azından tecrübe kazan.